Галасливі і пробивні: ТОП-5 найактивніших депутатів Івано-Франківської облради

 

/data/blog/117535/4b35eab6bc90236eb1ce74ab95f1bb44.jpg

 

Бодай раз на місяць вони збираються у сесійній залі та вирішують доленосні питання свого краю. Місцевий парламентаризм тримається сьогодні на 84 обранцях обласної ради. Проте не всі депутати відвідують сесійні засідання. Крім того, робота обранця від народу передбачає ще й інші види діяльності. Це в першу чергу активна робота у виборчому окрузі чи допомога у вирішенні важливих питань громади як окремо взятого населеного пункту, так і області в цілому.Приналежність до тієї чи іншої політичної сили не звільняє депутата від виконання своїх обов’язків, котрі на їхні плечі поклали мешканці краю.

 

Сьогодні пропонуємо читачам рейтинг найактивніших обранців обласного рівня. Відразу зауважимо, що цей перелік можна вважати дещо суб’єктивним, але народні обранці, котрі вносять свої пропозиції та активно їх захищають, мають певні преференції перед тими, хто просто присутній і голосує або взагалі ігнорує роботу обласної ради.Отож, на перше місце сьогоднішнього топу потрапляє головний лікар Солотвинської лікарні, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк.

 

За свою депутатську діяльність він не дає спокою ані голові обласної ради, ані своїм колегам. Він знає і розуміє проблеми не лише свого виборчого округу, але і ратує за вирішення проблем у медичній галузі, котра для нього дуже дорога. Під час засідання обласної ради 23 вересня Олександр Сич чи не найбільше був змушений казати фразу «увімкніть мікрофон депутата Піцуряка».

 

У залі вже навіть лунав сміх, мовляв, взагалі не вимикати його мікрофона, оскільки депутат мав свої зауваження, запитання і пропозиції ледь не до кожного рішення ради. Своєю роботою Манолій Васильович заслужив і довіру серед однопартійців, адже на парламентських виборах у 2012 році він ішов кандидатом до парламенту від ВО «Свобода». Тоді Манолію Піцуряку не вистачило всього 2,5 тисячі голосів. Він поступився лише Юрію Дерев’янку.

 

Серед депутатів-активістів можна сміливо відзначити єдину жінку у нашому топі – депутата від партії «Воля» Ольгу Галабалу. Уже з початку роботи у обласній раді пані Ольга завдяки своїй активності змогла потрапити у крісло заступника голови обласної ради.

 

Єдина мотивація, котра керує депутаткою, – бачити конкретні зміни. «Для мене дуже важливим є результат, і все те, про що ми говорили і думали після Революції гідності, щоби усе це втілювати у життя. На мою думку, ефективно можна втілювати це в області, де немає родинних стосунків, де ніхто ні про що не просить, – зізнається Ольга Галабала. – Ми докладаємо багато зусиль, щоби зрушити питання, що стосуються збереження лісів, Карпат, річок, а отже – вирішити питання з незаконним вивезенням піщано-гравійної суміші. Мене цікавить блок питань, які стосуються користування надрами. Область нафто-газоносна, ми даємо більше двох мільярдів гривень у державний бюджет, а в той же час тут громади живуть бідно».

 

Із серпня пані Ольга увійшла у депутатську комісію з питань місцевого самоврядування.Одним із лідерів-активістів депутати називають і депутата від «Самопомочі» Святослава Никоровича. Він кинувся у вир депутатської роботи із головою. Зараз користується статусом наймолодшого обласного обранця. Але впевнено відстоює потреби своїх виборців. Член постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Впертість та наполегливість цього депутата не дає шансів маніпулювати ним і використовувати з метою отримання додаткового голосу. Сам Святослав активно штурмує владні кабінети своїми депутатськими запитами. Варто звернути увагу, що це не просто папірці, а реальні питання, котрі отримують вирішення «зверху».Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Левицький, як і Ольга Галабала, – стріляний горобець в кабінетах обласної ради. Сьогодні він потрапляє на четверту сходинку нашого рейтингу. Теперішній заступник міського голови Івано-Франківська за попередньої каденції перебував на посаді заступника голови обласної ради. Він став популярним серед мистецьких кіл деякими своїми різкими висловлюваннями і отримав прізвисько «чоловіка Божого». Це не заважає зараз Олександрові Михайловичу бути активним депутатом та брати участь у обговоренні різних питань та рішень, котрі приймаються у стінах представницького органу влади. Олександр Левицький – заступник голови комісії з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу.Наш рейтинг депутатів розпочався і завершується представниками однієї політичної сили. Активістів у «Свободі» не бракує. Доволі часто можна було бачити біля мікрофона, а при новій системі почути з місця депутатів Василя Поповича чи Сергія Адамовича. Тому не випадково цей тандем «свободівців» потрапляє сьогодні у наш рейтинг на п’яту позицію.

 

21 січня 2014 року вони з'явилися на позачерговій сесії обласної ради у помаранчевих касках. Нагадаємо, під час Революції гідності саме Василь Попович був керівником Штабу національного спротиву в обласному центрі. Зараз Василь Попович має можливість активно долучитися до бюджетного процесу, адже є членом постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків. Під час засідань у сесійній залі, на жаль, поведінка цього депутата деколи не найкраща. Він дозволяє собі вигукувати з місця та вплутуватися у словесні дебати із іншими своїми колегами. Щоправда, частина його зауважень мають підтримку серед обранців ради, бо є насправді слушними. Донедавна депутат Попович очолював обласну організацію ВО «Свобода».За сприяння та з доброї руки пана Адамовича в Івано-Франківську реалізовується багато проектів. На хвилі Революції гідності він встиг побувати і на керівній посаді – заступником голови облдержадміністрації. Проте чи не більшу користь для громади області Сергій Васильович приносить саме своєю громадською діяльністю.

 

Його «Поступовий гурт франківців» не дає місцевій владі спочивати на лаврах. Ці ентузіасти-однодумці дбають про збереження історичного минулого. А депутатські запити Сергія Адамовича отримують позитивні рішення і стримують руйнівні кроки в обласному центрі. Зважаючи на історичну освіту і викладацьку роботу в університеті, пан Адамович і в обласній раді напрямок для себе обрав відповідний. Він заступник голови постійної депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова.Володимир БОДАК, Західний кур'єр


06.10.2016 Володимир БОДАК 1249 0
Коментарі (0)

10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

170
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1157
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1352
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1579
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1691
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5503

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

260

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1794

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1641

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2663
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

146
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

947
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

969
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

143
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4409
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6318
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

7361 1
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

341
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

122
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2599
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3544
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

7456