Галасливі і пробивні: ТОП-5 найактивніших депутатів Івано-Франківської облради

 

/data/blog/117535/4b35eab6bc90236eb1ce74ab95f1bb44.jpg

 

Бодай раз на місяць вони збираються у сесійній залі та вирішують доленосні питання свого краю. Місцевий парламентаризм тримається сьогодні на 84 обранцях обласної ради. Проте не всі депутати відвідують сесійні засідання. Крім того, робота обранця від народу передбачає ще й інші види діяльності. Це в першу чергу активна робота у виборчому окрузі чи допомога у вирішенні важливих питань громади як окремо взятого населеного пункту, так і області в цілому.Приналежність до тієї чи іншої політичної сили не звільняє депутата від виконання своїх обов’язків, котрі на їхні плечі поклали мешканці краю.

 

Сьогодні пропонуємо читачам рейтинг найактивніших обранців обласного рівня. Відразу зауважимо, що цей перелік можна вважати дещо суб’єктивним, але народні обранці, котрі вносять свої пропозиції та активно їх захищають, мають певні преференції перед тими, хто просто присутній і голосує або взагалі ігнорує роботу обласної ради.Отож, на перше місце сьогоднішнього топу потрапляє головний лікар Солотвинської лікарні, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк.

 

За свою депутатську діяльність він не дає спокою ані голові обласної ради, ані своїм колегам. Він знає і розуміє проблеми не лише свого виборчого округу, але і ратує за вирішення проблем у медичній галузі, котра для нього дуже дорога. Під час засідання обласної ради 23 вересня Олександр Сич чи не найбільше був змушений казати фразу «увімкніть мікрофон депутата Піцуряка».

 

У залі вже навіть лунав сміх, мовляв, взагалі не вимикати його мікрофона, оскільки депутат мав свої зауваження, запитання і пропозиції ледь не до кожного рішення ради. Своєю роботою Манолій Васильович заслужив і довіру серед однопартійців, адже на парламентських виборах у 2012 році він ішов кандидатом до парламенту від ВО «Свобода». Тоді Манолію Піцуряку не вистачило всього 2,5 тисячі голосів. Він поступився лише Юрію Дерев’янку.

 

Серед депутатів-активістів можна сміливо відзначити єдину жінку у нашому топі – депутата від партії «Воля» Ольгу Галабалу. Уже з початку роботи у обласній раді пані Ольга завдяки своїй активності змогла потрапити у крісло заступника голови обласної ради.

 

Єдина мотивація, котра керує депутаткою, – бачити конкретні зміни. «Для мене дуже важливим є результат, і все те, про що ми говорили і думали після Революції гідності, щоби усе це втілювати у життя. На мою думку, ефективно можна втілювати це в області, де немає родинних стосунків, де ніхто ні про що не просить, – зізнається Ольга Галабала. – Ми докладаємо багато зусиль, щоби зрушити питання, що стосуються збереження лісів, Карпат, річок, а отже – вирішити питання з незаконним вивезенням піщано-гравійної суміші. Мене цікавить блок питань, які стосуються користування надрами. Область нафто-газоносна, ми даємо більше двох мільярдів гривень у державний бюджет, а в той же час тут громади живуть бідно».

 

Із серпня пані Ольга увійшла у депутатську комісію з питань місцевого самоврядування.Одним із лідерів-активістів депутати називають і депутата від «Самопомочі» Святослава Никоровича. Він кинувся у вир депутатської роботи із головою. Зараз користується статусом наймолодшого обласного обранця. Але впевнено відстоює потреби своїх виборців. Член постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Впертість та наполегливість цього депутата не дає шансів маніпулювати ним і використовувати з метою отримання додаткового голосу. Сам Святослав активно штурмує владні кабінети своїми депутатськими запитами. Варто звернути увагу, що це не просто папірці, а реальні питання, котрі отримують вирішення «зверху».Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Левицький, як і Ольга Галабала, – стріляний горобець в кабінетах обласної ради. Сьогодні він потрапляє на четверту сходинку нашого рейтингу. Теперішній заступник міського голови Івано-Франківська за попередньої каденції перебував на посаді заступника голови обласної ради. Він став популярним серед мистецьких кіл деякими своїми різкими висловлюваннями і отримав прізвисько «чоловіка Божого». Це не заважає зараз Олександрові Михайловичу бути активним депутатом та брати участь у обговоренні різних питань та рішень, котрі приймаються у стінах представницького органу влади. Олександр Левицький – заступник голови комісії з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу.Наш рейтинг депутатів розпочався і завершується представниками однієї політичної сили. Активістів у «Свободі» не бракує. Доволі часто можна було бачити біля мікрофона, а при новій системі почути з місця депутатів Василя Поповича чи Сергія Адамовича. Тому не випадково цей тандем «свободівців» потрапляє сьогодні у наш рейтинг на п’яту позицію.

 

21 січня 2014 року вони з'явилися на позачерговій сесії обласної ради у помаранчевих касках. Нагадаємо, під час Революції гідності саме Василь Попович був керівником Штабу національного спротиву в обласному центрі. Зараз Василь Попович має можливість активно долучитися до бюджетного процесу, адже є членом постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків. Під час засідань у сесійній залі, на жаль, поведінка цього депутата деколи не найкраща. Він дозволяє собі вигукувати з місця та вплутуватися у словесні дебати із іншими своїми колегами. Щоправда, частина його зауважень мають підтримку серед обранців ради, бо є насправді слушними. Донедавна депутат Попович очолював обласну організацію ВО «Свобода».За сприяння та з доброї руки пана Адамовича в Івано-Франківську реалізовується багато проектів. На хвилі Революції гідності він встиг побувати і на керівній посаді – заступником голови облдержадміністрації. Проте чи не більшу користь для громади області Сергій Васильович приносить саме своєю громадською діяльністю.

 

Його «Поступовий гурт франківців» не дає місцевій владі спочивати на лаврах. Ці ентузіасти-однодумці дбають про збереження історичного минулого. А депутатські запити Сергія Адамовича отримують позитивні рішення і стримують руйнівні кроки в обласному центрі. Зважаючи на історичну освіту і викладацьку роботу в університеті, пан Адамович і в обласній раді напрямок для себе обрав відповідний. Він заступник голови постійної депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова.Володимир БОДАК, Західний кур'єр


06.10.2016 Володимир БОДАК 1153 0
Коментарі (0)

21.01.2022
Тетяна Дармограй

Івано-Франківська область з 24 січня переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Останні дні тут фіксують рекордну за весь час пандемії кількість хворих.

2873
08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

2622 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

3646 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Подружжя вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю. Також на обійсті за кілька десятків років пара надбала чималу колекцію речей своїх по

4724 2
02.01.2022
Мар'яна Цимбалюк

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції. Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.  

3699 2
31.12.2021
Ігор Марковський

Як другий рік пандемії коронавірусу вплинув на якість підготовки студентів та школярів? Чи готові прикарпатські ВНЗ приймати на навчання громадян Білорусі, котрі тікають від режиму Лукашенка? Яке значення має "Карпатський простір" в євроінтеграційному процесі України? Відповіді на ці питання читайте в першій частині інтерв'ю Фіртки з Ігорем Цепендою, доктором політичних наук, професором, ректором Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 

4135 2

Організація Українських Націоналістів та Українська Народна Самооборона - окреме вітання Івано-Франківську Другій Столиці ЗУНР від легендарного нашого побратима, політв'язня московії, очільника УНСО Миколи Карп'юка та нашого 95 річного ветерана ОУН і УПА, Почесного Голову ОУН Іллі Сливінського!  

370

Конференція по створенню Івано-Франківської обласної організації Української Народної Самооборони відбулась днями в Івано-Франківську.

569

Журналісти розповіли про те, як можна оцінювати та порівнювати фінансову спроможність громад, перевіряти справжній стан справ у них та не дати офіційним статистичним даним ввести себе в оману. 

476

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

1789
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

8776 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

14447
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

23150
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

3987
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

4614 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

5818
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

7234 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

1971
21.01.2022

Печерський суд міста Києва ухвалив рішення щодо запобіжного заходу Петру Порошенку.

460
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

1600
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

2208
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

2318 1