Галасливі і пробивні: ТОП-5 найактивніших депутатів Івано-Франківської облради

 

/data/blog/117535/4b35eab6bc90236eb1ce74ab95f1bb44.jpg

 

Бодай раз на місяць вони збираються у сесійній залі та вирішують доленосні питання свого краю. Місцевий парламентаризм тримається сьогодні на 84 обранцях обласної ради. Проте не всі депутати відвідують сесійні засідання. Крім того, робота обранця від народу передбачає ще й інші види діяльності. Це в першу чергу активна робота у виборчому окрузі чи допомога у вирішенні важливих питань громади як окремо взятого населеного пункту, так і області в цілому.



Приналежність до тієї чи іншої політичної сили не звільняє депутата від виконання своїх обов’язків, котрі на їхні плечі поклали мешканці краю.

 

Сьогодні пропонуємо читачам рейтинг найактивніших обранців обласного рівня. Відразу зауважимо, що цей перелік можна вважати дещо суб’єктивним, але народні обранці, котрі вносять свої пропозиції та активно їх захищають, мають певні преференції перед тими, хто просто присутній і голосує або взагалі ігнорує роботу обласної ради.



Отож, на перше місце сьогоднішнього топу потрапляє головний лікар Солотвинської лікарні, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк.

 

За свою депутатську діяльність він не дає спокою ані голові обласної ради, ані своїм колегам. Він знає і розуміє проблеми не лише свого виборчого округу, але і ратує за вирішення проблем у медичній галузі, котра для нього дуже дорога. Під час засідання обласної ради 23 вересня Олександр Сич чи не найбільше був змушений казати фразу «увімкніть мікрофон депутата Піцуряка».

 

У залі вже навіть лунав сміх, мовляв, взагалі не вимикати його мікрофона, оскільки депутат мав свої зауваження, запитання і пропозиції ледь не до кожного рішення ради. Своєю роботою Манолій Васильович заслужив і довіру серед однопартійців, адже на парламентських виборах у 2012 році він ішов кандидатом до парламенту від ВО «Свобода». Тоді Манолію Піцуряку не вистачило всього 2,5 тисячі голосів. Він поступився лише Юрію Дерев’янку.

 

Серед депутатів-активістів можна сміливо відзначити єдину жінку у нашому топі – депутата від партії «Воля» Ольгу Галабалу. Уже з початку роботи у обласній раді пані Ольга завдяки своїй активності змогла потрапити у крісло заступника голови обласної ради.

 

Єдина мотивація, котра керує депутаткою, – бачити конкретні зміни. «Для мене дуже важливим є результат, і все те, про що ми говорили і думали після Революції гідності, щоби усе це втілювати у життя. На мою думку, ефективно можна втілювати це в області, де немає родинних стосунків, де ніхто ні про що не просить, – зізнається Ольга Галабала. – Ми докладаємо багато зусиль, щоби зрушити питання, що стосуються збереження лісів, Карпат, річок, а отже – вирішити питання з незаконним вивезенням піщано-гравійної суміші. Мене цікавить блок питань, які стосуються користування надрами. Область нафто-газоносна, ми даємо більше двох мільярдів гривень у державний бюджет, а в той же час тут громади живуть бідно».

 

Із серпня пані Ольга увійшла у депутатську комісію з питань місцевого самоврядування.



Одним із лідерів-активістів депутати називають і депутата від «Самопомочі» Святослава Никоровича. Він кинувся у вир депутатської роботи із головою. Зараз користується статусом наймолодшого обласного обранця. Але впевнено відстоює потреби своїх виборців. Член постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Впертість та наполегливість цього депутата не дає шансів маніпулювати ним і використовувати з метою отримання додаткового голосу. Сам Святослав активно штурмує владні кабінети своїми депутатськими запитами. Варто звернути увагу, що це не просто папірці, а реальні питання, котрі отримують вирішення «зверху».



Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Левицький, як і Ольга Галабала, – стріляний горобець в кабінетах обласної ради. Сьогодні він потрапляє на четверту сходинку нашого рейтингу. Теперішній заступник міського голови Івано-Франківська за попередньої каденції перебував на посаді заступника голови обласної ради. Він став популярним серед мистецьких кіл деякими своїми різкими висловлюваннями і отримав прізвисько «чоловіка Божого». Це не заважає зараз Олександрові Михайловичу бути активним депутатом та брати участь у обговоренні різних питань та рішень, котрі приймаються у стінах представницького органу влади. Олександр Левицький – заступник голови комісії з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу.



Наш рейтинг депутатів розпочався і завершується представниками однієї політичної сили. Активістів у «Свободі» не бракує. Доволі часто можна було бачити біля мікрофона, а при новій системі почути з місця депутатів Василя Поповича чи Сергія Адамовича. Тому не випадково цей тандем «свободівців» потрапляє сьогодні у наш рейтинг на п’яту позицію.

 

21 січня 2014 року вони з'явилися на позачерговій сесії обласної ради у помаранчевих касках. Нагадаємо, під час Революції гідності саме Василь Попович був керівником Штабу національного спротиву в обласному центрі. Зараз Василь Попович має можливість активно долучитися до бюджетного процесу, адже є членом постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків. Під час засідань у сесійній залі, на жаль, поведінка цього депутата деколи не найкраща. Він дозволяє собі вигукувати з місця та вплутуватися у словесні дебати із іншими своїми колегами. Щоправда, частина його зауважень мають підтримку серед обранців ради, бо є насправді слушними. Донедавна депутат Попович очолював обласну організацію ВО «Свобода».



За сприяння та з доброї руки пана Адамовича в Івано-Франківську реалізовується багато проектів. На хвилі Революції гідності він встиг побувати і на керівній посаді – заступником голови облдержадміністрації. Проте чи не більшу користь для громади області Сергій Васильович приносить саме своєю громадською діяльністю.

 

Його «Поступовий гурт франківців» не дає місцевій владі спочивати на лаврах. Ці ентузіасти-однодумці дбають про збереження історичного минулого. А депутатські запити Сергія Адамовича отримують позитивні рішення і стримують руйнівні кроки в обласному центрі. Зважаючи на історичну освіту і викладацьку роботу в університеті, пан Адамович і в обласній раді напрямок для себе обрав відповідний. Він заступник голови постійної депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова.



Володимир БОДАК, Західний кур'єр


06.10.2016 Володимир БОДАК 1634 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

645
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1177
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2504
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1351
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2002 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2922

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

693

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

757

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1660

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1644
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

344
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

456
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18365
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7479
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3656
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1042
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10779
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

292
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

290
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

482
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

449
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

683