Фільм "1941", пропоную поміркувати

Нажаль, святкування 9 травня, «дня перемоги» в СРСР, та і в нинішніх Україні чи Росії перетворилося на пропагандистський акт, у якому простих ветеранів другої світової війни різні політичні сили часто використовують як масовку. Нині мало хто пригадує, що «день перемоги» радянський народ почав святкувати чомусь тільки починаючи з 1965 року. Саме з цього часу радянська пропаганда цілеспрямовано почала формувати у свідомості людей міф про «велику вітчизняну війну». 

Отож, лише 26 квітня 1965 року Президія Верховної Ради СРСР зробила 9 травня не робочим днем.  

Багато нового про другу світову війну ми дізналися з робіт В.Суворова.

(Ось перелік книжок Віктора Богдановича Суворова (Різуна) на цю тему: "Криголам". "День«М». "Контроль". "Очищення". "Вибір". "Визволитель". "Остання республіка". "Тінь перемоги". "Беру свої слова назад").

Чого хотів Сталін? Чому він виграну війну не вважав переможною?  

Сталін мав намір 6 липня 1941 року першим розпочати війну проти Німеччини, війну справедливу і визвольну. Саме для цього Сталін від самого початку ростив і леліяв режим А.Гітлера. Неспроста Сталін надавав німцям економічну підтримку та потурав окупацію Німеччиною сусідніх країн, всіляко сприяв його безкарності. Зрештою мав настати час, коли б усі усвідомили - Гітлер став загрозою усьому світу, а Сталін є єдино можливим «визволителем».

Для початку Сталін хотів, розпочавши наступальну «визвольну» війну, війну на чужій території, захопити всю Європу. Політична еліта і суспільна думка, особливо серед робочого класу окупованих німцями європейських країн до цього була вже готова, все було готове і в СРСР, - проведено кілька прихованих мобілізацій і десятки армій, мільйони червоноармійців чекали на наказ наступати. В результаті увесь світ мало охопити полум’я пролетарських і соціалістичних революцій, громадянських війн, а радянський солдат мав пройти переможною ходою по всьому світі. У світі мала залишитися одна країна - СРСР, бо як відомо комунізм можна було побудувати тільки у світовому масштабі. Та Гітлер, напавши на Радянський Союз, зіграв на випередження та зірвав усі плани…

Тому і святкувати товаришеві Сталіну було нічого і для радості не було приводу. Другу світову війну було програно. Сталін це знав. І всі його найближчі соратники це знали і розуміли…

Ніби на підтвердження моїх міркувань, зроблених на основі книжок В.Суворова, на телеканалі "Україна" пройшла прем'єра 5-тисерійного документального авторського фільму "1941". У ньому розкриваються факти другої світової війни, про які мовчать підручники історії.

Ви можете подивитися всі серії документального фільму "1941", які були в ефірі каналу "Україна", на сайті  http://1941.kanalukraina.tv/ua/

Фільм, створений відомим режисером-документалістом Ігорем Кобриним.

Фільм "1941" цілком побудований на унікальних архівних документах з використанням кадрів кінохроніки 30-40-х років XX сторіччя.

У фільмі наведені докази недостовірності і відвертої брехні радянської пропагандистської машини стосовно багатьох усталених думок про ту війну, якими забили і продовжують забивати в голову кожному жителю України ще в школі.

Отож, період початку другої світової війни, який в радянській історіографії висвітлений так однозначно і беззаперечно, як виявляється ґрунтувався на вигадках, міфах і брехні… 

Пропоную поміркувати над такими  питаннями:

Чим насправді була друга світова війна для СРСР, для керівної верхівки і простого народу?

Чим насправді була друга світова війна для етнічних росіян, станового хребта тодішньої радянської імперії?

Для тих хто забув нагадаю слова Сталіна, сказані 25 червня 1945 року. Отже: "Інший народ міг би сказати уряду: ви не виправдали наших сподівань, йдіть геть… Проте російський народ (в ориґіналі: "русский народ") не пішов на це... І ця  довіра російського народу Радянському уряду виявилась тією вирішальною силою, що забезпечила історичну перемогу над ворогом людства, - над фашизмом. Спасибі йому, російському народу, за цю довіру!"

Чим насправді була друга світова війна для нацменів СРСР, на кшталт українців чи казахів, корінних мешканців України чи Казахстану? 

Також, нагадаю про те, що від Голодомору українців і казахів (1932-1933 років) і до початку другої світової війни минуло лише вісім років. Фактично, потрібно було вставати на захист режиму який перетворив країну у концтабіір.

Чим насправді була друга світова війна для мешканців окупованих у 1939-1940 роках земель Прибалтики, Західної Білорусі і Західної України, Бессарабії і т.д.? Люди, з окупованих радянськими військами земель, прожили в Радянському Союзі не повних два роки... І  вони теж повинні були ставати на захист "совєтской родіни", яка наводячи новий порядок, потрохи відстрілювала інтелігенцію і відправляла цілі ешелони репресованих до Сибіру.

Чим залишається друга світова війна для сучасних українців вже за незалежної України?

Отож, Ви можете подивитися серії документального фільму "1941", які були в ефірі каналу "Україна", на сайті oll.tv

 

Стефанко С.Л.


09.05.2013 Сергій Стефанко 2026 7
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

241
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

387
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2268
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1681
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1972
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5585 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1080

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1093

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1608

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1087
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

839
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

701
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14513
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

486
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10359
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6027
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

583
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7329
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2630
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

478
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

588
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

421