Депутати від БПП підтримали надання дозволу на видобуток надр фірмі екс-регіонала Злочевського

 

/data/blog/133517/cc15161c0589a9620fae10e0f0c7d662.jpg

 

Члени екологічної комісії від партії « Блок Петра Порошенка» Володимир Магаль та її голова Андрій Левкович підтримали погодження надання дозволу на видобування нафти і газу ТОВ «ПАРІ», яка належить екс-міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському.

 

На засіданні комісії з питань екології і раціонального природокористування проект рішення обласної ради "Про погодження надання товариству з обмеженою відповідальністю "ПАРІ" у користування ділянки надр Чемигівської площі на Яремчанщині.

 

Представник Яремчанщини, депутат облради від партії «ВОЛЯ» Андрій Марійчин нагадав, що на сесії облради 10 березня були присутні понад 40 учасників АТО з Яремчанщини, які вимагали не допустити до надр екс-регіонала Злочевського, який є бенефіціарним власником компанії. 

 

«У нас є витяги з реєстрів, які  доводять, що кінцевим бенефіціарним власником є Злочевський. Не треба прикриватись відомими у світі прізвищами Байденом і Кваснєвським, вони є лише членами Ради директорів – дорадчого органу!» - каже Марійчин

 

Він додав, що ця фірма не зверталась в Яремчанську міську раду за будь-якими погодженнями, не обговорювала питання з громадою.

 

«Яремчанщина – перлина Карпат, туристичний край, я хочу зрозуміти які політичні сили в облраді хочуть перетворити Яремчанщину у промислову зону. Громада категорично проти цього. Ця фірма хоче отримати дозвіл на ділянку у 100 га, яка на 98% покрита лісом, в той час як атовці не можуть отримати землі», - наголосив Марійчин.

 

Представник «ПАРІ» Василь Вітенко запевнив, що компанія виконує всі передбачені законом норми, немає претензій від жодних служб.

 

«Давайте власників фірми окремо винесем. Ми платим за надра, ПДВ, на прибуток – все платиться, нема заборгованості. Ця площа на яку ми претендуєм – на території Микуличина і Татарарова, був укладений договір про соціально-економічну співпрацю. Ми вже на перспективу профінансували Татарову 700 тис грн на вуличне освітлення», - зазначив Вітенко.

 

«Договори про соціально-економічний розвиток – фількіна грамота, голова селища не зобов’язаний до глибини розбиратись хто стоїть за цієї фірмою, звичайно, що він дбає за те, щоб зайшов інвестор, але вивчивши це питання, думка змінюється», - відповів Марійчин.

 

На захист надр Яремчанщини проти фірми екс-регіонала стали учасники АТО, представник Татарова Липко Ігор, депутат Яремчанської міськради від партії «ВОЛЯ» Петро Куртяк.

 

В результаті дискусії, з 6 присутніх членів комісії, Левкович і Магаль підтримали дане питання, 4 депутатів утримались. Вирішальне слово – за сесією облради 30 червня.

 

В 2011 році Міністерство охорони навколишнього середовища видало «Парі» спеціальний дозвіл на видобуток природного газу на Пилипівському родовищі. В 2016 році САП звернулося до суду з позовом про визнання недійсною ліцензії через порушення процедури  її надання – фірма не отримала необхідне погодження на роботи на родовищі від Івано-Франкіської обласної ради.

 

САП в суді заявила, що подала позов після отримання від Держгеонадр листа про відсутність підстав для анулювання спецдозволу «Парі».

 

Але ВАСУ вирішив, що САП пропустила піврічний термін для подачі адмінпозовів, бо ще в січні минулого року отримав від облради підтвердження про відсутність погодження ними видачі спецдозволів фірмам. А в суд позов потрапив через декілька днів після закінчення терміну. Саме цей факт закінчення позивної давнини застосували і суди попередніх інстанцій для відхилення позову САП.

 

Власником «Парі» є екс-міністр охорони навколишнього середовища Микола Злочевський.

 

Раніше САП програла першу та апеляційну інстанції щодо анулювання ще чотирьох спецдозволів, які були видані «Парі» та ще двом фірмам Злочевського – ТОВ «Техноресурс» та ТОВ «Надрагаз». Причина та сама – САП пропустив піврічний термін подачі адмінпозовів.

 

Рішення ВАСУ щодо цих спецдозволів в судовому реєстрі поки що відсутнє.

 

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура звинувачувала Злочевського в незаконному збагаченні. На початку року компанія «Burisma» повідомила про закриття всіх кримінальних справ проти Групи та її президента Злочевського. В компанії пояснили, що «це результат взаємної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури та Burisma Group». За даними компанії, в результаті перевірки її роботи було доплачено 180 млн грн. податкових платежів.

 

Також стало відомо, що минулого року «Парі» поставляло природній газ на «Пісківський завод скловиробів» (Київська область), столичному «Спортивно-оздоровчому комплексу «Монітор», який більш відомий як елітний фітнес-клуб «5-й елемент», та для «Міжнародної тенісної академії» у Пущі-Водиці у Києві. Ці підприємства контролюються президентом Петром Порошенко та його бізнес-партнерами – першим заступником Секретаря СНБО  Олегом Гладковським та першим заступником парламентської фракції БПП Ігорем Кононенком.

 

На початку червня в Монако прошов енергетичний форум, який організувала компанія «Burisma». На форум прибув віце-прем’єр Володимир Кістіон, заступник міністра енергетики Наталія Бойко та народний депутат (БПП) Ніна Южаніна. Остання у відповідь на критику про етичність спільних заходів з міністром біглого Віктора Януковича відповіла, що не впізнала Злочевського. Участь української делегації в Монако висвітлювали лише українські телеканали «NewOne», «112» та «5 канал». Директором останнього (ТРК «Експрес-Інформ») раніше була Южаніна.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Галабала закликає ОДА вивчати діяльність надрокористувачів та перевіряти їх на добросовісність (відео)

Суд відмовив САП у визнанні недійсним спецдозволу на видобуток надр на Франківщині фірмі екс-регіонала Злочевського

Івано-Франківська облрада відмовила у наданні ділянки для видобутку надр фірмі екс-регіонала Злочевського

Сесія Івано-Франківської обласної ради. Депутати планують відмовити фірмі екс-регіонала, яка хоче видобувати надра


23.06.2017 1164 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1612
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1702
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1688
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4997 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1994 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1387

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

260

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

577

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

742

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

869
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3505
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10076
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

715
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25959
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7577
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

769
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

224
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1100
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

714
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

947