Депутати від БПП підтримали надання дозволу на видобуток надр фірмі екс-регіонала Злочевського

 

/data/blog/133517/cc15161c0589a9620fae10e0f0c7d662.jpg

 

Члени екологічної комісії від партії « Блок Петра Порошенка» Володимир Магаль та її голова Андрій Левкович підтримали погодження надання дозволу на видобування нафти і газу ТОВ «ПАРІ», яка належить екс-міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському.

 

На засіданні комісії з питань екології і раціонального природокористування проект рішення обласної ради "Про погодження надання товариству з обмеженою відповідальністю "ПАРІ" у користування ділянки надр Чемигівської площі на Яремчанщині.

 

Представник Яремчанщини, депутат облради від партії «ВОЛЯ» Андрій Марійчин нагадав, що на сесії облради 10 березня були присутні понад 40 учасників АТО з Яремчанщини, які вимагали не допустити до надр екс-регіонала Злочевського, який є бенефіціарним власником компанії. 

 

«У нас є витяги з реєстрів, які  доводять, що кінцевим бенефіціарним власником є Злочевський. Не треба прикриватись відомими у світі прізвищами Байденом і Кваснєвським, вони є лише членами Ради директорів – дорадчого органу!» - каже Марійчин

 

Він додав, що ця фірма не зверталась в Яремчанську міську раду за будь-якими погодженнями, не обговорювала питання з громадою.

 

«Яремчанщина – перлина Карпат, туристичний край, я хочу зрозуміти які політичні сили в облраді хочуть перетворити Яремчанщину у промислову зону. Громада категорично проти цього. Ця фірма хоче отримати дозвіл на ділянку у 100 га, яка на 98% покрита лісом, в той час як атовці не можуть отримати землі», - наголосив Марійчин.

 

Представник «ПАРІ» Василь Вітенко запевнив, що компанія виконує всі передбачені законом норми, немає претензій від жодних служб.

 

«Давайте власників фірми окремо винесем. Ми платим за надра, ПДВ, на прибуток – все платиться, нема заборгованості. Ця площа на яку ми претендуєм – на території Микуличина і Татарарова, був укладений договір про соціально-економічну співпрацю. Ми вже на перспективу профінансували Татарову 700 тис грн на вуличне освітлення», - зазначив Вітенко.

 

«Договори про соціально-економічний розвиток – фількіна грамота, голова селища не зобов’язаний до глибини розбиратись хто стоїть за цієї фірмою, звичайно, що він дбає за те, щоб зайшов інвестор, але вивчивши це питання, думка змінюється», - відповів Марійчин.

 

На захист надр Яремчанщини проти фірми екс-регіонала стали учасники АТО, представник Татарова Липко Ігор, депутат Яремчанської міськради від партії «ВОЛЯ» Петро Куртяк.

 

В результаті дискусії, з 6 присутніх членів комісії, Левкович і Магаль підтримали дане питання, 4 депутатів утримались. Вирішальне слово – за сесією облради 30 червня.

 

В 2011 році Міністерство охорони навколишнього середовища видало «Парі» спеціальний дозвіл на видобуток природного газу на Пилипівському родовищі. В 2016 році САП звернулося до суду з позовом про визнання недійсною ліцензії через порушення процедури  її надання – фірма не отримала необхідне погодження на роботи на родовищі від Івано-Франкіської обласної ради.

 

САП в суді заявила, що подала позов після отримання від Держгеонадр листа про відсутність підстав для анулювання спецдозволу «Парі».

 

Але ВАСУ вирішив, що САП пропустила піврічний термін для подачі адмінпозовів, бо ще в січні минулого року отримав від облради підтвердження про відсутність погодження ними видачі спецдозволів фірмам. А в суд позов потрапив через декілька днів після закінчення терміну. Саме цей факт закінчення позивної давнини застосували і суди попередніх інстанцій для відхилення позову САП.

 

Власником «Парі» є екс-міністр охорони навколишнього середовища Микола Злочевський.

 

Раніше САП програла першу та апеляційну інстанції щодо анулювання ще чотирьох спецдозволів, які були видані «Парі» та ще двом фірмам Злочевського – ТОВ «Техноресурс» та ТОВ «Надрагаз». Причина та сама – САП пропустив піврічний термін подачі адмінпозовів.

 

Рішення ВАСУ щодо цих спецдозволів в судовому реєстрі поки що відсутнє.

 

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура звинувачувала Злочевського в незаконному збагаченні. На початку року компанія «Burisma» повідомила про закриття всіх кримінальних справ проти Групи та її президента Злочевського. В компанії пояснили, що «це результат взаємної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури та Burisma Group». За даними компанії, в результаті перевірки її роботи було доплачено 180 млн грн. податкових платежів.

 

Також стало відомо, що минулого року «Парі» поставляло природній газ на «Пісківський завод скловиробів» (Київська область), столичному «Спортивно-оздоровчому комплексу «Монітор», який більш відомий як елітний фітнес-клуб «5-й елемент», та для «Міжнародної тенісної академії» у Пущі-Водиці у Києві. Ці підприємства контролюються президентом Петром Порошенко та його бізнес-партнерами – першим заступником Секретаря СНБО  Олегом Гладковським та першим заступником парламентської фракції БПП Ігорем Кононенком.

 

На початку червня в Монако прошов енергетичний форум, який організувала компанія «Burisma». На форум прибув віце-прем’єр Володимир Кістіон, заступник міністра енергетики Наталія Бойко та народний депутат (БПП) Ніна Южаніна. Остання у відповідь на критику про етичність спільних заходів з міністром біглого Віктора Януковича відповіла, що не впізнала Злочевського. Участь української делегації в Монако висвітлювали лише українські телеканали «NewOne», «112» та «5 канал». Директором останнього (ТРК «Експрес-Інформ») раніше була Южаніна.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Галабала закликає ОДА вивчати діяльність надрокористувачів та перевіряти їх на добросовісність (відео)

Суд відмовив САП у визнанні недійсним спецдозволу на видобуток надр на Франківщині фірмі екс-регіонала Злочевського

Івано-Франківська облрада відмовила у наданні ділянки для видобутку надр фірмі екс-регіонала Злочевського

Сесія Івано-Франківської обласної ради. Депутати планують відмовити фірмі екс-регіонала, яка хоче видобувати надра


23.06.2017 652 0
Коментарі (0)

30.11.2020
Олена Британська

Що робити, зіткнувшись з хворобою? Чого очікувати та до чого варто бути готовими? Про це ми розпитали у прикарпатців, котрі перехворіли на коронавірус та погодились розповісти про свій досвід.

1662
29.11.2020
Тетяна Дармограй

Героїня цього матеріалу – 36-річна Лідія працює на улюбленій роботі, живе в достатку та разом з чоловіком виховує 5-річну доньку. Сьогодні їхнє життя схоже на щасливу казку, проте так було не завжди.

6149
25.11.2020
Остап Микитюк

Оксана Лозинська — яскравий приклад сильної жінки й людини, яка досягла успіху за межами рідної країни. Вона не випадково стала нашою сьогоднішньою гостею.   

1430
20.11.2020
Тетяна Дармограй

У нашому суспільстві до татуювань різне ставлення: одні милуються, інші засуджують, немало – дивуються. Проте, погодьтесь, що красиві малюнки на тілі часто викликають цікавість в інших.

3302
17.11.2020
Сліпенчук Наталія

Останні вихідні як представники громадськості та бізнесу, так і влади усіх рівнів зустріли у стані підвищеної емоційної турбулентності. Загальний хаос формується практично на усіх рівнях обговорення.

1647
13.11.2020
Тетяна Дармограй

В Івано-Франківську безліч оголошень з обіцянками допомогти у будь-якій складній життєвій ситуації. Так, вірити в це чи ні – вибір кожного, але заперечувати той факт, що ворожіння почасти межує з шахрайством – вкрай складно.  

5651 1

Хто і для чого ринок заграбастав? Чому про це "не знає" міста ГОЛОВА? Про небезпеки, загрози, бенефіціярів і співпрацю – з прізвищами, назвами та вірогідними мотивами…

1022

Тема статті випливає з відношення президента України до розгляду моїх звернень стосовно неефективного адміністрування законодавства та корупції у галузі мисливського господарства. Я направив через електронний кабінет урядового контактного центру біля 5 зв

914 1

Скільки б ми не опиралися, але локдаун – це поки що єдиний ефективний засіб проти пандемії ковіду. І це довели в ряді країн світу, які наважились та запровадили його. Але в Україні не підуть на такий крок і ось чому.

1686

 Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Івано-Франківськоблагроліс», засновником якого є Івано-Франківська обласна рада, повідомило, що на площі 53728 га лісового фонду ведеться мисливське господарство, але плата за їх використання не береться 

3892
29.11.2020

В Україні замість індексу БігМака використовують індекс борщу, за яким легше відстежити коливання вартості базових продуктів, а також купівельну спроможність середньостатистичного українця.

819 1
07.11.2020

Переїдання може стати справжньою проблемою для людини, яка працює у віддаленому режимі.

6502
31.10.2020

Ідеальний десерт для вечірки на Геловін - гарбузовий кекс, який виглядає точнісінько як гарбуз. Щоб надати випічці правильної форми, використовуйте округлу форму для випікання діаметром 21 см з вертикальними смужками.

2501
30.11.2020

Єпископ Едвард прибув з візитацією до Богородчан, щоби познайомитись з римо-католицькою парафією.

1011
28.11.2020

Сьогодні, 28 листопада, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст. Цей піст встановлений, щоб люди до дня Різдва Христового змінилися духовно. Сприяє в цьому молитва, покаяння, утримання від пристрастей, справи милосердя. Наприклад, допомога хворим, самотнім, нужденним людям та сиротам.  

1379
12.11.2020

Акція проходитиме в рамках відзначення Всесвітнього Дня убогих та буде безстроковою.  

1671
05.11.2020

Віддавна в нашому народі існує набожна практика почитання Першої п’ятниці місяці.  

2050
03.12.2020

Цей рік є складним. Для усіх. Для лікарів, медсестер, літніх людей, молоді, підприємців і без сумніву він є нелегким для шанувальників кіно.

531
02.12.2020

Забудовник Максим Микитась дав сенсаційні свідчення в НАБУ про те, як заступник голови Офісу президента Олег Татаров підкупив експерта МВС Костянтина Дубоноса для фальсифікації кримінальної справи. Татарова захищають в ОП. Про це у соцмережі розповів&nbs

337
24.11.2020

За тиждень в Дубаї ексчиновник витратив річну зарплату в люксовому готелі. Про це пише Фіртка з посиланням на Коментарі України. Колишнього заступника голови Офісу Президента Сергія Трофімова бачили в готелі Mandarin Oriental Jumeira в Дубаї, де ві

943
24.11.2020

Адміністрація загальних служб (GSA) повідомила новообраного президента Джо Байдена та його команду, що адміністрація Трампа готова розпочати процес передачі влади.  

984
16.11.2020

Дональд Трамп вперше фактично визнав, що на президентських виборах переміг його ‎суперник Джо Байден.‎  

1614