22 червня догори дном

 

В середу, 22 червня, українців чекатиме ще одне штучне випробування на взаємотерпимість і толерантність. Штучне тому, що не з ініціативи самих людей відбувається протистояння на тлі проблем неоднозначної історичної пам׳яті. Більшість пересічних обивателів традиційно зайняті виживанням. Адже ці люди живуть в суспільстві де 60% ВВП контролюється олігархами-манкрутами, величезні кошта яких виводяться в офшори, не вливаючись в якісний технологічний розвиток національного виробника, створення нових робочих місць крім експортно- орієнтованих сировинних галузей, що забезпечують швидкий прибуток.  Їм просто не потрібно когось у чомусь звинувачувати. Але ж люди традиційно піддаються впливам середовища.

Сформоване суб׳єктивне розуміння історії важко змінити. Та на цьому завжди можна зіграти.  В українців немає спільного розуміння історії, як у більшості націй, які доволі довго перебували у бездержавній формі. Це ускладнює національний консенсус і формування так званої національної ідеї.  Факт. Але в людей немає і бажання через історію роздерти один одного. Та й розробники технологій штучних розколів цього не прагнуть. Їхня мета полягає у тому, щоб добитися короткострокових політичних дивідентів для замовника. Класичний приклад - так звана технологія «трьох сортів українців», обіграна на ментально-історичному аспекті, яка була розроблена  купленими російськими політтехнологами під президентські вибори 2004 року як міна для Ющенка.  Ця технологія як годинникова бомба повинна була спрацювати у визначений час і на визначеному етапі вітчизняного політпроцесу.

Гарячі голови трохи остудило рішення Конституційного суду про несумісність червоних прапорів з національною символікою держави. А Добкін заявив недавно, що не планує їхати до Львова з ветеранами в річницю вступу СРСР в Другу світову війну, щоб не "піарити Тягнибока". Але повокації будуть. Зацікавленим дуже легко знайти в середу червоний прапор у Львові чи групку «злісних бандерівців» у Харкові. При цьому «забуваємо», що двадцять другого червня почалася жахлива війна Сталінського та Гітлерівського режимів. Це не дата для мітинів і шумних політичних акцій.    Думаю, крім покладанння квітів до памятника Невідомому солдату всі інші речі зайві.

 Як і дев׳ятого травня випробування на толерантність нав׳язане країні політиками, які прагнуть робити на цій даті самопіар та створити завісу чорного піару для конкурентів. Тому насправді абсолютно всі пристрасті спровоковані штучно.  Це вуличне, майданне протистояння політиків на історичних символах знову планують закласти нам у голови при благословенні верхів.  За допомогою яскравої картинки по телебаченню, показати важливість відстоювання політичних позиції на цих питаннях -велика спокуса для свідомого політика відмовитись від гри.  

Вуличні пристрасті для тих, хто не дивиться телевізор і вимкнув радіо. важать не більше ніж, скажімо, вибори в США. Внутрішні фільтри, які допомагає ставити Інтернет роблять людей свідомішими. Але відбирають у політиків нинішній хліб. Тому досить скоро технології штучних політичних розколів відійдуть у минуле. Саме це покладе початок українській національній ідеї, якої нам так бракує.


19.06.2011 Василь Кедик 2207 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494