22 червня догори дном

 

В середу, 22 червня, українців чекатиме ще одне штучне випробування на взаємотерпимість і толерантність. Штучне тому, що не з ініціативи самих людей відбувається протистояння на тлі проблем неоднозначної історичної пам׳яті. Більшість пересічних обивателів традиційно зайняті виживанням. Адже ці люди живуть в суспільстві де 60% ВВП контролюється олігархами-манкрутами, величезні кошта яких виводяться в офшори, не вливаючись в якісний технологічний розвиток національного виробника, створення нових робочих місць крім експортно- орієнтованих сировинних галузей, що забезпечують швидкий прибуток.  Їм просто не потрібно когось у чомусь звинувачувати. Але ж люди традиційно піддаються впливам середовища.

Сформоване суб׳єктивне розуміння історії важко змінити. Та на цьому завжди можна зіграти.  В українців немає спільного розуміння історії, як у більшості націй, які доволі довго перебували у бездержавній формі. Це ускладнює національний консенсус і формування так званої національної ідеї.  Факт. Але в людей немає і бажання через історію роздерти один одного. Та й розробники технологій штучних розколів цього не прагнуть. Їхня мета полягає у тому, щоб добитися короткострокових політичних дивідентів для замовника. Класичний приклад - так звана технологія «трьох сортів українців», обіграна на ментально-історичному аспекті, яка була розроблена  купленими російськими політтехнологами під президентські вибори 2004 року як міна для Ющенка.  Ця технологія як годинникова бомба повинна була спрацювати у визначений час і на визначеному етапі вітчизняного політпроцесу.

Гарячі голови трохи остудило рішення Конституційного суду про несумісність червоних прапорів з національною символікою держави. А Добкін заявив недавно, що не планує їхати до Львова з ветеранами в річницю вступу СРСР в Другу світову війну, щоб не "піарити Тягнибока". Але повокації будуть. Зацікавленим дуже легко знайти в середу червоний прапор у Львові чи групку «злісних бандерівців» у Харкові. При цьому «забуваємо», що двадцять другого червня почалася жахлива війна Сталінського та Гітлерівського режимів. Це не дата для мітинів і шумних політичних акцій.    Думаю, крім покладанння квітів до памятника Невідомому солдату всі інші речі зайві.

 Як і дев׳ятого травня випробування на толерантність нав׳язане країні політиками, які прагнуть робити на цій даті самопіар та створити завісу чорного піару для конкурентів. Тому насправді абсолютно всі пристрасті спровоковані штучно.  Це вуличне, майданне протистояння політиків на історичних символах знову планують закласти нам у голови при благословенні верхів.  За допомогою яскравої картинки по телебаченню, показати важливість відстоювання політичних позиції на цих питаннях -велика спокуса для свідомого політика відмовитись від гри.  

Вуличні пристрасті для тих, хто не дивиться телевізор і вимкнув радіо. важать не більше ніж, скажімо, вибори в США. Внутрішні фільтри, які допомагає ставити Інтернет роблять людей свідомішими. Але відбирають у політиків нинішній хліб. Тому досить скоро технології штучних політичних розколів відійдуть у минуле. Саме це покладе початок українській національній ідеї, якої нам так бракує.


19.06.2011 Василь Кедик 2312 0
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

325
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

448
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2302
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1701
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1995
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5603 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1105

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1119

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1634

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1107
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

861
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

718
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14538
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

517
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10382
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6053
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

605
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7486
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2723
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

504
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

604
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

440