Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки Ельдар Астанов: хронологія подій

У 2017 році Івано-Франківську в ніч з 31 травня на 1 червня зникла студентка медуніверситету з Болгарії Дишлі Еля Зія. Тоді подруга загиблої розповіла, що востаннє зниклу студентку бачили у її хлопця-туркмена (по вул. Гарбарська, 24), у стані алкогольного сп’яніння

Через тиждень в Рогатинському районі було знайдено тіло жінки. В процесі слідчо-оперативних дій встановлено, що це громадянка Болгарії Дішлі Елі Зія, котра зникла наприкінці травня.

14 червня в Івано-Франківському міському суді обирали міру запобіжного заходу туркмену Єльдару, якого підозрюють у вбивстві студентки. У суді підозрюваний приховував обличчя закриваючи футболкою і комірцем сорочкиТоді суд залишив Астанова під вартою на 60 днів

Після ухвали суду про запобіжний захід, сторона захисту підозрюваного у вбивстві заявила, що будуть подавати апеляцію. Адвокат Тетяна Булін-Соколова переконана, що запобіжний захід повинен бути більш м'яким. Проте тоді суд відклав слухання, підозрюваний є іноземцем і адвокати вимагали його доставки в зал судового засідання.

18 липня під час зустрічі зі ЗМІ прокурор області Олександр Стратюк повідомив, що експерти продовжують з'ясовувати причину смерті студентки. 10 листопада, в Івано-Франківському міському суді мало відбутись підготовче засідання у кримінальній справі. На суд не з'явився потерпілий Дішлі Осман Зія - брат загиблої.

За словами прокурора Сергія Боровика сторона потерпілого бажала б бути присутньою на засіданні, у зв'язку з чим прокурор просить відкласти підготовче засідання. Захисниця підозрюваного просила у клопотанні прокурора відмовити. Колегія суду вирішила, що засідання слід відкласти.

На наступному судовому засіданні підозрюваний відмовився від захисниці Булін-Соколової, натомість заявив, що домовився про залучення іншого адвоката, проте не пригадує кого. Втім новий адвокат до суду також не з'явився.

6 грудня Астанов просив суд назначити йому адвоката у зв'язку з тим, що його адвокат знаходиться на лікуванні. Суд ухвалив призначити обвинуваченому адвоката. Відтак засідання відклали до 11 грудня 10 години.

Втім, автоматичний розподіл призначив Тетяну Булін-Соколову, від якої обвинувачений відмовився. Проте, як зазначила адвокат, у них виникли розбіжності у побудові лінії захисту. Сам Астанов просить також замінити захисника. Крім того, до суду не з'явився перекладач і засідання перенесли. Згодом, суд продовжив запобіжний захід Астанову у вигляді тримання під вартою до 19 лютого 2018 року.

Пізніше Астанов заявив, що не ознайомлений зі справою взагалі. Адвокат попросив у суду відвід перекладача через недостатньо кваліфікаційний рівень. Зокрема, перекладачка зазначила, що не розуміє на слух юридичних термінів і не може обвинуваченому перекласти сказане судом. 

На наступному засіданні частина Нацгвардії, яка обслуговує місцеве СІЗО і Івано-Франківський міський суд, відмовилась доставити до зали громадянина іноземної держави, через відсутність повідомлення про таку потребу за 5 діб, як передбачено в інструкціях.

14 лютого суддя оголосив, що досудове засідання завершили, справу призначили до судового розгляду.  Захисник Астанова Шкварок казав, що неможливо розглядати справу, адже Астанов громадянин іншої держави та не розуміє всього, що говориться в суді, тому неможливо навіть розглянути клопотання щодо захисників - суд відклали

Згодом державний представник обвинувачуваного Шкварок повідомив, що в Астанова є укладений договір з іншим адвокатом і тому він не може представляти інтереси підсудного у суді. Обвинувачуваний Астанов  підтримав думку адвоката, що той не може брати участь у даному судовому процесі.

Згодом адвокат Кінаш подала довідку про те, що вона не є адвокатом Астанова. Порадившись на місці, суд ухвалив призначити державного адвоката Астанову та переніс розгляд справи на 11 квітня. Попри аргументи нового адвоката відправити Астанова під домашній арешт, колегія суддів ухвалила продовжити тримання під вартою Ельдару Астанову ще на 60 днів.

Проте, сам Астанов своєї вини не визнавав, а брат загиблої в електронному листі повідомив, що претензій до підозрюваного не має і з'являтися в Україну не буде. Пізніше у суді допитали одного свідка - знайому підозрюваного та загиблої. Тоді адвокати наполягали, що пройшло уже понад рік часу і потрібні вагоміші докази провини підзахисного, щоб й надалі тримати його під вартою.

Згодом ще один свідок розповів, що відбулося у той вечір, коли зникла дівчина. Він розповів, як допомагав Астанову позбуватися тіла дівчини. Крім того у колегії суддів відбулася заміна, адже у судді Олесі Зеленко закінчились судові повноваження. Тепер в справу вступив суддя Роман Хоростіль. Після продовження справи прокурор попросив про перенесення через неявку свідків.

Пізніше Астанов найняв собі ще одного адвоката, а наступне засідання відклали через відсутність перекладача. Згодом захист заявив про відвід новому прокурору. На ще одне засідання не з'явилися свідки та перекладач

Слід додати, що адвокат Розметов подавав клопотання про видалення з зали суду трьох журналістів трьох видань. Згодом він просив відводу суддів, а потім передумав і засідання відклали. Вже у травні 2018 суд перейшов до дослідження відеодоказів.  Але через відпустку судді їх розглядали через місяць.  Пізніше захист Астанова подавав клопотання про зміну запобіжного заходу

24 липня 2019 року обвинувачуваного Ельдара Астанова випустили з-під варти, змінивши запобіжний захід на домашній арешт. Згодом, в Апеляційному суді пояснили, чому обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки випустили з СІЗО.

Але наступне судове засідання знову перенесли. Згодом справу передали у Богордчанський суд. Там Астанов просив про домашній арешт, щоб мати змогу ходити в університет. У Богородчанському суді захисники знову просили про відвід суддів

У листопаді Ельдару Астанову продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на два місяці.  Згодом суд туркмена перенесли через відсутність судді та перекладача. Але тим не менш суд залишив Астанова під цілодобовим домашнім арештом.

Крім того,  Астанов має намір поновити навчання в Івано-Франківському національному медуніверситеті. Також суд дозволив Ельдару Астанову відвідувати лікаря та навчальний заклад.


Читайте також:

Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки порівняв франківський суд з африканським

Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: побої могли бути нанесені дерев'яною качалкою або ручкою швабри

Справа про вбивство студентки з Болгарії: у суді показали валізу, в якій знайшли тіло дівчини (фото)

 


17.01.2020 4652
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

601
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1790 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1102 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11333 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1043

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

252
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1057
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

824
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

704
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

282
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743