Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки: Тут у вас беззаконня і Радянський Союз (фото)

В Івано-Франківську міський суд продовжив розгляд у справі вбивства студентки з Болгарії.

Сьогодні на судовому засіданні присутні прокурор, обвинувачуваний Ельдар Астанов, захисник обвинувачуваного Оксана Міськів та перекладач Родчин, пише Фіртка.

Справу слухає колегія суддів, головує Дмитро Руденко. Попередньо прокурор уже зачитав обвинувальний акт та суд визначив порядок слухання справи. Крім того, на минулому засіданні суд мав заслухати потерпілого - брата вбитої, але він відмовився брати участь у засіданні.

Також Астанов попросив надати перекладача з Туркменістану. 

Сьогодні суд мав заслухати двох свідків, проте, один із них не з`явився. Відтак суддя допитав свідка Оксану К, студентку.

"За день до трагедії я приїхала додому, ми жили через стінку. Ввечері я чула крики, але не звернула уваги, пізніше крики посилились і я подзвонила Ельдару. Він сказав, що все нормально, пізніше знову були крики, - розповідає свідок. - Ми дружили з Астановим, спілкувались з першого курсу. З потерпілою я мало була знайома. Один раз я бачилась із Дішлі Еля Зія. Я приїжджала на квартиру лише перед сесією, постійно там не проживала".

"В кімнату я не заходила, зайшов Ібрагім - співмешканець, мене не пустили, я чекала в коридорі. В той вечір я чула крики і так, ніби щось падало", - каже Оксана К.

Наступного дня свідок поїхала на екзамени. Відтак суддя запитав свідка, як вона спілкувалась з Астановим.

Дівчина відповіла, що говорили російською та українською, вона - виключно українською. Відтак суддя запитав Астанова чи не має він запитань до свідка.

"Я сам себе вводжу в оману. Я погано чую і всього не розумію. Я просив надати мені перекладача на мою рідну мову, бо знаю українську, як сленг, а мені треба, щоб перекладали точно",- сказав Астанов.

Відтак суд відклав розгляд справи на 20 серпня о14.30 год. та продовжив термін тримання під вартою ще на 60 діб.

Адвокат наголосила, що тримання під вартою необґрунтоване і просила відпустити Астанова під цілодобовий арешт.

"Дайте мені можливість знайти собі адвоката, тут усі корумповані. У вас беззаконня і Радянський Союз . Також мені треба продовжити візу", - сказав обвинувачуваний.


Нагадаємо, кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або  через відсутність перекладача.  

Минулого тижня, судове засідання не могло розпочатися близько 2-х годин через відсутність в залі обвинуваченого. Відтак, обвинувачений заявив про намір змінити адвоката.

Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. На минулому засіданні обвинувачений змінив адвоката.


Читайте також:

Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу

Суд у справі про вбивство болгарської студентки відклали через відсутність перекладача


25.06.2018 5073
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1181
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2508
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2105
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2158
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6523 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2446 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

330

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1138

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1271

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1390
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

266
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

580
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2056
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26505
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

546
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10454 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8004
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

529
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

397
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

540
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

618
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1570