Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: свідок розповів, як позбувались тіла дівчини

В Івано-Франківську міський суд продовжив розгляд у справі вбивства студентки з Болгарії.

Сьогодні, 10 жовтня, на судовому засіданні присутні прокурор, обвинувачуваний Ельдар Астанов, захисники обвинувачуваного та перекладач Родчин, пише Фіртка.

Справу слухає колегія суддів, головує Дмитро Руденко

На минулому засіданні відбулась зміна адвокатів обвинувачуваного Астанова.

На судове засідання з'явився також свідок. Адвокати перед слуханням подали клопотання про заміну перекладача. За словами адвоката, перекладач має повно та точно перекладати, що відбувається в судовому засіданні, а от 20 серпня перекладач Родчин не здійснювала переклад і був втрачений зв'язок між підзахисним і адвокатами. Мовляв перекладач не володіє юридичною термінологією.

Астанов відзначив, що погано чує і не розуміє всього.

У свою чергу суддя Олеся Зеленко відзначила, що є елементарні норми етикету і обвинувачуваний може зняти капюшон та шапку, а не закривати вуха.

Прокурор каже заміна необґрунтована.

Адвокати хочуть, щоб переклад здійснювали на високому рівні.

"Я не чую реально, що тут говорять. Суддю Зеленко я почув, бо дзвінкий голос. Мені перекладають дуже тихо. Те, що я вчився на медичному, я вчив латину і не розумію юридичних термінів",- відзначив Астанов.

Суддя Зеленко зазначив, що питання перекладача вирішувалось уже кілька разів.

Прокурор звернув увагу на рішення Верховного суду щодо заміни, і наголосив що адвокати можуть самі забезпечити перекладача.

Відтак суд приступив до допиту свідка.

Святослав К. повідомив, що з Астановим були друзі, знали один одного, наміру говорити неправди немає.

"З Ельдаром я знайомий з 2016 року, Елю я знав лише, як дівчину Астанова, я з нею лише вітався. Розпочну з того дня. В четвертій годині він під'їхав до мене, біля магазину він купив коньяк. Ми приїхали до нього, зайшли в квартиру, кімната спальні була закрита. Ми на кухні випили коньяку і говорили. Потім він відійшов в кімнату і крикнув, що Еля мертва", - розповів свідок. - Двері в спальню були прикриті, я побачив лише ногу, вона була синя, наче зламана. Ми випили знову, він сидів і сказав, що Еля впала в ванній. Я був шокований і не знав, що робити. Він сказав, що її треба одягнути і покликав в кімнату. Я зайшов - вона була синя, руки на грудях, ніс був побитий".

Суддя запитав, чому не викликали поліцію і швидку допомогу. Свідок відповів, що мовчав, бо боявся Астанова.

"Я якось сказав, що знаю село з озером. Двері квартири були закриті і я боявся за своє життя. Він сказав, щоб я йому помагав, він витягнув чемодан і запакувати Елю. Таксі викликали до магазину "Джерело" на Вовчинецькій. Я мав туди підійти з валізою. Він мав мене там чекати. Ми поставили валізу і поїхали. Він сказав шоферу до Галича", - розповідає свідок.

Також свідок зазначив, що в Пасічній зупинялись, щоб заправити авто.

"Ельдар дав 400 гривень. Потім ми поїхали в те село. Біля школи ми вийшли пішли прямо було 7-8 год вже темніло, ми пішли водій поїхав. Ми підійшли до озера поставили чемодан, але він не тонув. Ельдар сказав, щоб потонув треба поставити камені", - розповів свідок.

"Назад ми йшли пішки і вже біля Галича сіли в автобус. Ми вийшли біля піонерського парку. Ельдар просив йти до нього, я відмовився. Пішов додому, спав. Потім на навчанні він питав, як я і чи нікому нічого не розказував. Два дні він мені телефонував, розпитував про все. Потім ми зустрілись, коли його вже забрали в поліцію і він сказав мені їхати геть. Два дні я був в мами у селі. Потім я пішов в поліцію і все розказав, бо я боявся і так не міг", - додає свідок.

Нагадаємо, суд уже допитав одного зі свідків студентку, Оксану К., а рідні вбитої не мають претензій та не бажають брати участі у судовому засіданні.

Кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або  через відсутність перекладача.  

Минулого тижня, судове засідання не могло розпочатися близько 2-х годин через відсутність в залі обвинуваченого. Відтак, обвинувачений заявив про намір змінити адвоката.

Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. На минулому засіданні обвинувачений змінив адвоката.


Читайте також:

Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу

Суд у справі про вбивство болгарської студентки відклали через відсутність перекладача

 


10.10.2018 5663
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

299
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

433
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2292
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1695
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1989
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5596 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1098

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1112

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1625

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1102
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

853
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

713
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14530
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

507
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10376
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6045
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

598
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7448
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2706
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

496
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

599
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

434