Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу

 

 

Як повідомляла раніше Фіртка, 14 червня, в Івано-Франківському міському суді обрали міру запобіжного заходу туркмену Єльдару, якого підозрюють у вбивстві студентки з Болгарії Дішлі Елі Зія, котра навчалася в Івано-Франківському медуніверситеті.

 

Суд залишив туркмена у СІЗО на 60 днів.

 

Нагадаємо, Єльдар наголосив, що йому неприємно, що його знімають. До слова, у суді підозрюваний приховував обличчя закриваючи футболкою і комірцем сорочки. Його захисник заявила, що він проти присутності у судовій залі преси. Однак суд у клопотанні відмовив, оскільки для задоволення немає підстав.

 

Також, підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою.

 

"Мій підзахисний дав покази і вони збіглися з показами свідків. Він згідний співпрацювати зі слідством, взяти участь у слідчому експерименті. Щодо характеристики особи: він добре навчається, староста групи, у нього укладений контракт на проживання в орендований квартирі на 5 років. Мій підозрюваний заперечує, що він спричинив їй черепно-мозкову травму. Повинен бути висновок експерта. Підзахисний стверджує, що потерпіла була у стані наркотичного сп'яніння, вона намагалась вилізити у вікно, падала у ванній і він її переніс на ліжко, а вранці виявив, що вона мертва на ліжку. Думаючи врятувати її, робив їй штучне дихання, ми знаємо, що від цього ламаються ребра. Враховуючи позицію Європейського суду та те, що на сьогодні нема доказів його причетності, прошу обрати міру запобіжного заходу у вигляді електронного браслету", - зазначала у суді захисник підозрюваного.

 

З приводу успішності студента, журналісти МІСТА звернулися до Івано-Франківського національного медичного університету. У прес-службі повідомили, що Єльдар Астанов справді староста групи. У групі навчається 8 осіб. Середній бал у підозрюваного – 3.95. Додали, що в ІФНМУ навчається 11 студентів-туркменів. Кажуть, студент особливих здібностей не мав, але вчився добре. Щоправда, дві догани за період навчання Єльдар мав – на третьому і цьогоріч на четвертому курсі. У першому випадку догана за невчасно завершений семестр, у другому – за пропуски. Туркмен пропустив 30 годин цього року.

 

Декан факультету підготовки іноземних громадян ІФНМУ Дмитро Соломчак каже, що Еля Зія та Єльдар завжди приходили на навчання, тримаючись за руки. Зізнається, що спостерігали з вікна і раділи за їхні почуття.

 

“Агресії не помічали за студентом. Він був стурбований, коли дівчина зникла. Було видно переживання”, – зауважив Дмитро Соломчак.

 

Після ухвали суду про запобіжний захід, сторона захисту підозрюваного у вбивстві заявила, що будуть подавати апеляцію. Адвокат Тетяна Булін-Соколова переконана, що запобіжний захід повинен бути більш м'яким.

 

“Так, ми будемо апелювати. Подамо апеляційну скаргу на ухвалу міського суду. Вважаю, що є всі підстави для апеляції змінити рішення Івано-Франківського міського суду і обрати йому інший, більш м'який, запобіжний захід”, – сказала журналістам Тетяна Булін-Соколова.

 

Нагадаємо, Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок Рогатинського району у валізі.

 

Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Тукменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

 

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: рюкзак, ланцюжок, телефони тощо.


15.06.2017 2454 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1609
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1701
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1687
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4996 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1992 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1386

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

258

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

576

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

741

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

868
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3503
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10074
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

714
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25956
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7576
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

768
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

222
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1099
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

712
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

946