Домашній арешт: Богородчанський суд продовжив запобіжний захід Ельдару Астанову

Ельдару Астанову продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на два місяці. Таке рішення ухвалила колегія суддів Богородчанського районного суду.

Також під час судового засідання досліджували докази у справі підозрюваного та розглядали клопотання туркмена щодо отримання дозволу на медичне обстеження, пише Фіртка з посиланням на UA:Карпати.

На початку засідання захисник Ельдара Астанова Ровшанбек Розметов подав клопотання про відвід суддів. Колегія суддів, порадившись на місці, відхилила це клопотання, зіславшись на те, що це повторна заява на відвід, і вона має ознаки зловживання.

Прокурор Сергій Боровик наполягав на тому, аби почати досліджувати документи і речові докази. Сторона захисту подала два клопотання щодо недопустимості доказів через те, що вони здобуті незаконним шляхом.

Прокурор запропонував продовжити запобіжний захід, який 23 листопада завершується. Сторона захисту попросила змінити цілодобовий домашній арешт на нічний.

Колегія суддів продовжила запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту ще на два місяці.  Наступне судове засідання відбудеться 27 листопада.


Нагадаємо, у 2017 році Івано-Франківську в ніч з 31 травня на 1 червня зникла студентка медуніверситету з Болгарії Дишлі Еля Зія. Тоді подруга загиблої розповіла, що востаннє зниклу студентку бачили у її хлопця-туркмена (по вул. Гарбарська, 24), у стані алкогольного сп’яніння

Через тиждень в Рогатинському районі було знайдено тіло жінки. В процесі слідчо-оперативних дій встановлено, що це громадянка Болгарії Дішлі Елі Зія, котра зникла наприкінці травня.

14 червня в Івано-Франківському міському суді обирали міру запобіжного заходу туркмену Єльдару, якого підозрюють у вбивстві студентки. У суді підозрюваний приховував обличчя закриваючи футболкою і комірцем сорочкиТоді суд залишив Астанова під вартою на 60 днів

Після ухвали суду про запобіжний захід, сторона захисту підозрюваного у вбивстві заявила, що будуть подавати апеляцію. Адвокат Тетяна Булін-Соколова переконана, що запобіжний захід повинен бути більш м'яким. Проте тоді суд відклав слухання, підозрюваний є іноземцем і адвокати вимагали його доставки в зал судового засідання.

18 липня під час зустрічі зі ЗМІ прокурор області Олександр Стратюк повідомив, що експерти продовжують з'ясовувати причину смерті студентки. 10 листопада, в Івано-Франківському міському суді мало відбутись підготовче засідання у кримінальній справі. На суд не з'явився потерпілий Дішлі Осман Зія - брат загиблої.

За словами прокурора Сергія Боровика сторона потерпілого бажала б бути присутньою на засіданні, у зв'язку з чим прокурор просить відкласти підготовче засідання. Захисниця підозрюваного просила у клопотанні прокурора відмовити. Колегія суду вирішила, що засідання слід відкласти.

На наступному судовому засіданні підозрюваний відмовився від захисниці Булін-Соколової, натомість заявив, що домовився про залучення іншого адвоката, проте не пригадує кого. Втім новий адвокат до суду також не з'явився.

6 грудня Астанов просив суд назначити йому адвоката у зв'язку з тим, що його адвокат знаходиться на лікуванні. Суд ухвалив призначити обвинуваченому адвоката. Відтак засідання відклали до 11 грудня 10 години.

Втім, автоматичний розподіл призначив Тетяну Булін-Соколову, від якої обвинувачений відмовився. Проте, як зазначила адвокат, у них виникли розбіжності у побудові лінії захисту. Сам Астанов просить також замінити захисника. Крім того, до суду не з'явився перекладач і засідання перенесли. Згодом, суд продовжив запобіжний захід Астанову у вигляді тримання під вартою до 19 лютого 2018 року.

Пізніше Астанов заявив, що не ознайомлений зі справою взагалі. Адвокат попросив у суду відвід перекладача через недостатньо кваліфікаційний рівень. Зокрема, перекладачка зазначила, що не розуміє на слух юридичних термінів і не може обвинуваченому перекласти сказане судом. 

На наступному засіданні частина Нацгвардії, яка обслуговує місцеве СІЗО і Івано-Франківський міський суд, відмовилась доставити до зали громадянина іноземної держави, через відсутність повідомлення про таку потребу за 5 діб, як передбачено в інструкціях.

14 лютого суддя оголосив, що досудове засідання завершили, справу призначили до судового розгляду.  Захисник Астанова Шкварок казав, що неможливо розглядати справу, адже Астанов громадянин іншої держави та не розуміє всього, що говориться в суді, тому неможливо навіть розглянути клопотання щодо захисників - суд відклали

Згодом державний представник обвинувачуваного Шкварок повідомив, що в Астанова є укладений договір з іншим адвокатом і тому він не може представляти інтереси підсудного у суді. Обвинувачуваний Астанов  підтримав думку адвоката, що той не може брати участь у даному судовому процесі.

Згодом адвокат Кінаш подала довідку про те, що вона не є адвокатом Астанова. Порадившись на місці, суд ухвалив призначити державного адвоката Астанову та переніс розгляд справи на 11 квітня. Попри аргументи нового адвоката відправити Астанова під домашній арешт, колегія суддів ухвалила продовжити тримання під вартою Ельдару Астанову ще на 60 днів.

Проте, сам Астанов своєї вини не визнавав, а брат загиблої в електронному листі повідомив, що претензій до підозрюваного не має і з'являтися в Україну не буде. Пізніше у суді допитали одного свідка - знайому підозрюваного та загиблої. Тоді адвокати наполягали, що пройшло уже понад рік часу і потрібні вагоміші докази провини підзахисного, щоб й надалі тримати його під вартою.

Згодом ще один свідок розповів, що відбулося у той вечір, коли зникла дівчина. Він розповів, як допомагав Астанову позбуватися тіла дівчини. Крім того у колегії суддів відбулася заміна, адже у судді Олесі Зеленко закінчились судові повноваження. Тепер в справу вступив суддя Роман Хоростіль. Після продовження справи прокурор попросив про перенесення через неявку свідків.

Пізніше Астанов найняв собі ще одного адвоката, а наступне засідання відклали через відсутність перекладача. Згодом захист заявив про відвід новому прокурору. На ще одне засідання не з'явилися свідки та перекладач

Слід додати, що адвокат Розметов подавав клопотання про видалення з зали суду трьох журналістів трьох видань. Згодом він просив відводу суддів, а потім передумав і засідання відклали. Вже у травні 2018 суд перейшов до дослідження відеодоказів.  Але через відпустку судді їх розглядали через місяць.  Пізніше захист Астанова подавав клопотання про зміну запобіжного заходу

24 липня 2019 року обвинувачуваного Ельдара Астанова випустили з-під варти, змінивши запобіжний захід на домашній арешт. Згодом, в Апеляційному суді пояснили, чому обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки випустили з СІЗО.

Але наступне судове засідання знову перенесли. Згодом справу передали у Богордчанський суд. Там Астанов просив про домашній арешт, щоб мати змогу ходити в університет. У Богородчанському суді захисники знову просили про відвід суддів


Читайте також:

Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки порівняв франківський суд з африканським

Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: побої могли бути нанесені дерев'яною качалкою або ручкою швабри

Справа про вбивство студентки з Болгарії: у суді показали валізу, в якій знайшли тіло дівчини (фото)


21.11.2019 2993
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

301
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

90
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636