У франківській лікарні після коми помер молодий атовець. Рідні звинувачують медиків

У вівторок, 29 жовтня на Прикарпатті поховали учасника АТО Дмитра Солодкого.

Чоловіка знайшли посеред вулиці та відвезли в Обласну клінічну лікарню без свідомості. Через тиждень 29-річний Дмитро помер. Рідні чоловіка стверджують, що лікарі поставили неправильний діагноз, через що він і помер.

Як розповіла в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо сестра померлого Іванна, 18 жовтня о четвертій ранку Дмитра на вулиці Галицькій знайшов перехожий і викликав швидку.

«Зранку наша сестра телефонувала до Дмитра, але трубку підняла якась жінка і сказала, що знайшла цей телефон у крові. Ми почали відразу ж шукати його по лікарнях і о 8 ранку знайшли в обласній. Лікарі написали п’ять діагнозів: забій головного мозку, панкреатит, проблеми з підшлунковою, але в жодному не було навіть згадки про запалення легень. А експертиза показала, що він помер саме від цього. В нього цілий тиждень була висока температура, а лікарі казали, що то від забою стовбура мозку, який відповідає за кровообіг, тиск, серце. Цим вони нам тиждень морочили голову. Брат просто згорів…», - зі сльозами розповідає жінка.

Іванна каже, що в результатах експертизи вказано, що забою мозку сильного не було, як і не було жодної гематоми чи крововиливу.

«Втім в результатах експертизи пише, що в мозку є пошкодження. І скоріш за все від тих сильних антибіотиків, які в нього вливали. Після похорону ми з сестрою одразу подаємо заяву в поліцію, щоб розслідували. З таким лікуванням в них ще не одна людина помре. У них був тиждень, щоб дізнатися, що з братом, а вони просто писали діагнози, казали, що знають чим лікувати, але не давали гарантії, що він виживе», - пригадує сестра.

Водночас в обласній клінічній лікарні звинувачення родичів спростовують. В розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Андрій Яворський розповів, що Дмитра доставили до них без свідомості та з судомами.

«Ми двічі провели комп’ютерну  томографію, проконсультувалися зі спеціалістами, втім стан хворого залишався важким. Родина то з’являлася, то знову їх не було. Родичі зараз говорять, що його могли побити. На нозі було садно, але жодних інших ознак явної травми не було. Ми розцінили, що судоми можуть бути на фоні алкогольного ґенезу або черепно-мозкової травми», - каже Яворський.

Аби встановити причини смерті тіло відправили на судово-медичну експертизу. І тільки вона визначить, що було насправді причиною смерті.

«Ця довідка, яку їм дали – попередня, щоб вони могли поховати тіло, а результати судово-медичної експертизи будуть відомі тільки через 10 днів. Тоді і можна буде говорити про причини смерті. В довідці написали нижньодолеву пневмонію, але ми теж її діагностували за результатами рентгенологічного дослідження. Немає розбіжності в діагнозах, про які говорять родичі. Всі вони підтверджені клінічно або додатковими обстеженнями. Ми самі чекаємо на результати», - говорить заступник головного лікаря.

Андрій Яворський зауважує, що лікування відбувалося за кошти лікарні і з родичів ні копійки не взяли.

«Вони розказують, що ходили і турбувалися за нього – це не зовсім відповідає дійсності. Сестра день-два була, а загалом ним не дуже цікавилися. Вони сьогодні приходили до нас. Також був заступник голови спілки учасників АТО, ми йому все пояснили і він зрозумів. А в родичів горе і вони просто шукають когось винного», - вважає медик.


Читайте також:

Рідні франківчанки, яка померла у пологовому, підозрюють лікарів у халатності


30.10.2019 5359
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

966
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

782
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1898
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3247
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2556
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2545

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

239

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

735

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

689

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1607
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

358
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

697
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

617
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

344
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

383
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27041
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

843
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19678
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

429
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

400
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

733
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1335 3