Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері енергетики та екології (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ. Ми вже вивчили, зокрема, які зміни планують у сфері інфраструктури та освіти.

На черзі – нові завдання Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.

Читайте також: Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері інфраструктури (ІНФОГРАФІКА)

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;
  • нові обіцянки уряду Гончарука;
  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;
  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

Нове відомство з'явилося після реорганізації Міністерства екології та природних ресурсів та Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Без змін в цьому розділі програми нового Кабінету міністрів залишилася тільки одна обіцянка – почати реформування неприбуткових вугільних підприємств і професійну переорієнтацію їх працівників. Уряд Гройсмана теж обіцяв ліквідувати неприватизовані шахти, але із забезпеченням соціальної підтримки звільнених. З цією обіцянкою впоралися: звільнені працівники проходили професійну перепідготовку та підвищення кваліфікації. Вочевидь, нове міністерство має намір продовжити цю практику.

Зникла з програми уряду обіцянка приватизувати вуглевидобувні підприємства, хоча попередній Кабінет міністрів її провалив. Завдання розділити діяльність з передачі та розподілу електроенергії теж не згадується – воно вже виконано.

З нових обіцянок в сфері енергетики – підвищити рівень захищеності енергетичної інфраструктури (в тому числі від кібератак); запровадити систему створення стратегічних запасів для подолання і нівелювання подій, які можуть порушити функціонування енергетичного сектора; подолати проблему уразливості паливно-енергетичного комплексу від зовнішніх і внутрішніх загроз, залежності від імпортерів; забезпечити зниження ціни енергетичних товарів шляхом активного розвитку ринкових механізмів і конкуренції з одночасним зменшенням державного втручання.

Для захисту навколишнього середовища Кабміну має намір впровадити планові екологічний контроль суб'єктів господарювання; запровадити реєстр суб'єктів господарювання, які впливають на навколишнє середовище; підсилити екологічну відповідальність і впровадити принцип «забруднювач платить».

Крім того, в програмі є низка нових обіцянок, які стосуються боротьби з відходами. Наприклад, збільшити екологічний податок на захоронення відходів, посилити відповідальність за несанкціоноване поводження з відходами, наповнити реєстр незаконних звалищ і полігонів, запровадити відповідальність виробника за утилізацію відпрацьованих батарейок і акумуляторів, відходів електричного та електронного обладнання.

Також Кабмін має намір збільшити площі лісів і забезпечити їх відновлення, запустити систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, створити національну систему адаптації до зміни клімату, організувати дослідження для аналізу наслідків глобальної зміни клімату для України.

Деякі обіцянки з програми уряду Гройсмана новий Кабмін розширив і уточнив. Наприклад, виконана обіцянка забезпечувати реалізацію плану дій з енергоефективності. У цьому напрямку Кабмін Гончарука має намір зробити наступне: запровадити економічні інструменти для зменшення втрат в мережах тепло-, водопостачання і водовідведення; продовжити реформу отримання державного стимулювання розвитку виробництва відновлюваної енергії на конкурсній основі.

Виконана обіцянка щодо забезпечення прозорості видобувних галузей трансформувалася у завдання запровадити принципи прозорого і професійного корпоративного управління на державних особливо важливих підприємствах ПЕК.


Читайте також:

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері медицини (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)


07.10.2019 910
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

364
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1732
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3225
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1167
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1193
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1245 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

280

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1134

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

973

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

346
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2509
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1254
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1338
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

569
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15200
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7498
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

357
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

741 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

484
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

401
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

492