агенція новин

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділимо на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;

  • нові обіцянки уряду Гончарука;

  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

У програмі уряду Гончарука з'явилося багато нових обіцянок. Серед планів – створення вільної від корупції Державної митної служби. У керівництві структурних підрозділів центрального апарату та територіальних органів при цьому має бути не менше половини нових людей.

Також планують завершити створення Державної податкової служби з тією ж умовою – не менше половини нових людей на керівних посадах. Служба повинна буде надавати 100% послуг, які стосуються оподаткування, онлайн, через електронний кабінет платника податків.

Крім того, уряд хоче впровадити стимулювання добровільного дотримання податкової дисципліни (сплати податків) з урахуванням специфіки груп і категорій платників податків.

Кабмін Гончарука має намір сприяти банківському кредитуванню економіки в цілому шляхом створення умов для зменшення вартості кредитних ресурсів і зниження рівня ризиків для кредиторів. Для окремих категорій малого і середнього бізнесу будуть запроваджені фонди часткового гарантування кредитів.

Для Національного банку будуть створені умови, щоб впорядкувати ринок небанківських фінансових послуг. Це захистить банки від недобросовісної конкуренції. Також є пункт про ефективну і прозору співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями.

Обіцянки зі змінами в новій програмі деталізують реформи попереднього уряду. Кабінет міністрів Володимира Гройсмана брав на себе зобов'язання (і виконав) запровадити середньострокове бюджетне планування. Тепер же в Кабміні обіцяють планувати державні фінанси на три роки.

Систему управління державним боргом планують змінити: створити інституційно сильне боргове агентство, яке забезпечить ефективне управління державним та гарантованим державою боргом відповідно до кращих європейських практик.

У новому Кабміні уточнили обіцянку попередників поліпшити ефективність контролю у фінансовому секторі. Згідно з програмою постійно здійснюватимуть верифікацію державних виплат населенню, прискорять подальше розкриття інформації про публічні фінанси (в тому числі через портали spending.gov.ua і openbudget.gov.ua). І одна з головних обіцянок – створити Бюро фінансових розслідувань.

Взагалі зникла з нової програми Кабміну, зокрема, обіцянка поступово лібералізувати валютне регулювання.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


03.10.2019 1182
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

500
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

714
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

3067 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1231
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1472 2
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

3428

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

267

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1505 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

2947 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1889
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

464
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

366 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

707
11.12.2019

Цієї п’ятниці, 13 грудня, в Івано-Франківську відбудеться традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового. Вона відбудеться в свято апостола Андрія Первозванного та чергову рі

57
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

670
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

680
10.12.2019

Українська співачка Тіна Кароль та молдавський артист Дан Балан вдвох прокоментували, на якій стадії стосунків вони перебувають.

6324
09.12.2019

Якби вибори відбулися наступної неділі, то 64% опитаних на них пішли б, 13% - скоріше так, чим ні, 6% - скоріше ні та 9% однозначно ні.

1637
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5266 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1200