агенція новин

Програма Кабміну: що нового (і не дуже) обіцяють у сфері оборони (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ. Ми вже вивчили, зокрема, які зміни планують у роботі Міністерства внутрішніх справ. На черзі – завдання Міністерства оборони.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;

  • нові обіцянки уряду Гончарука;

  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

Нових обіцянок у стратегічно важливого міністерства в програмі досить багато. Кабінет міністрів Гончарука планує почати створення нової системи територіальної оборони України із залученням широких верств населення, підвищити прозорість оборонного бюджету, запровадити нові підходи до управління активами та інвестиціями для забезпечення Збройних сил.

Також уряд обіцяє запровадити вдосконалену систему захисту прав військовослужбовців, максимально професіоналізувати особовий склад і впровадити нову військово-кадрову політику.

Крім того, в новій програмі запланована низка кроків для боротьби з корупцією в оборонній сфері. Наприклад, аналізувати корупційні ризики, провести роботу з особовим складом щодо цієї проблеми, запровадити методи для протидії зловживанню повноваженнями і ресурсами під час підготовки та застосування сил оборони і використання бюджету.

Більше немає в програмі обіцянки відновити національний військово-промисловий комплекс. Кабмін Володимира Гройсмана її виконав.

Деякі обіцянки з програми попереднього уряду перейшли й до нового, але зі змінами. Хоча у Гройсмана виконали обіцянки підвищувати зарплати військовим і впроваджувати дієві механізми їх житлового забезпечення, на цьому зупинятися не збираються. У новій програмі теж є обіцянка щодо механізму забезпечення військових житлом, а також іншими складовими соціального пакета, щоб мотивувати для проходження служби.

Попередній Кабмін не зміг виконати обіцянку перейти до нової функціональної системи ЗСУ відповідно до стандартів НАТО. Уряд Гончарука продовжить цей процес. У програмі обіцяють розробити та реалізувати комплексну програму розвитку ЗСУ, провести оснащення сил оборони сучасними зразками озброєння і техніки, почати поетапне нарощування кількості підрозділів, здатних до виконання спільних завдань з підрозділами країн-партнерів.

В рамках впровадження стандартів НАТО також обіцяють запровадити реально ефективні інструменти демократичного цивільного контролю та євроатлантичні принципи і підходи до оцінки службової діяльності професійних військовослужбовців.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що з 2020 року оборонний бюджет України буде збільшений.


Читайте також:

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері медицини (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері інфраструктури (ІНФОГРАФІКА)

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


12.10.2019 348
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

15.11.2019
Лілія Горковенко

З кожним роком у світі з’являються нові технології, які допомагають людям не тільки розумно управляти, а ще й заощаджувати. Енергоефективність стала модним і необхідним трендом. Люди розуміють, що змінювати "лампочки Іліча" є актуальним кроком, адже

166
13.11.2019
Марія Лутчин

Якось Ілон Маск сказав, що авто буде схоже на космічний корабель. Так і є. Tesla Model S – не тільки екологічно, але й ультрасучасно.

963
12.11.2019

Він зізнається, що дуже сумує за рідною Івано-Франківщиною та мріє про телепорт, який би вмить міг перенести додому, до батьків.

20458
12.11.2019
Люся Грибик

На Прикарпатті з 2004 року успішно працює компанія «Ґудвеллі Україна». Підприємство створили данці. 

900
12.11.2019
Лілія Горковенко

Яку може отримати українець у Данії,  що чекає на нелегальних заробітчан, як ставляться до нової української влади у Королівстві та які галузі економіки є пріоритетними для данського капіталу.

1142 3
11.11.2019
Лілія Горковенко

Минає 100 днів з того часу, як Президент України офіційно представив нового голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля.

1346

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

533

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

1194

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

903

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

1165
10.11.2019

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору встановило останній двигун на ракеті для польотів на Місяць.

341
08.11.2019

Щоб втілити цю ідею в життя, SpaceX буде потрібно побудувати та запустити близько 1000 космічних кораблів протягом 20 років.

381
02.11.2019

Унікальне оптичне явище, відоме як Брокенський привид, вдалося зафіксувати на Чорногорі.

649
09.11.2019

9 листопада, Архієпископ Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відзначив пам’ятну дату у своєму житті – 60 років з дня народження.

1106 1
02.11.2019

Для тих, кому не зовсім зрозуміло, але хотілося б дізнатись, що таке “нічні чування”, і написана ця стаття.

1944
02.11.2019

Запитав якось Комар Муху: – А чи є десь поблизу квіти?

537
14.11.2019

Інцидент трапився у вищому професійному училищі № 13. Відповідне відео з'явилося  на сторінці @f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y в Instagram.

4131 1
13.11.2019

В селищі Ворохта на вулиці Данила Галицького корова впала у водозабірний басейн на території приватного господарства.

1132
12.11.2019

Сьогодні ми вкотре зібрали колекцію івано-франківських авторагулів за минулий місяць.

3746 1
11.11.2019

На світлинах можна побачити звичне життя прикарпатців тих часів: порожні прилавки магазинів, пікети проти КПРС та величезні черги.

1867