Електрокар, що створив революцію: тест-драйв Tesla Model S від салону "Volt" у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Стильно, сучасно, стрімко, спортивно і що найголовніше - статусно. Це авто створене, щоб змінити уявлення про те, що сприймається як норма. Усе це про першу і найпопулярнішу модель електромобіля компанії Tesla Motors, яка створена славнозвісним Ілоном Маском.

Ще декілька років тому побачити легендарний електрокар на місцевих дорогах було з розряду фантастики, нині ж - це реальність, а тест-драйв змусить навіть найсуворіших критиків електромобілів змінити свою думку і гідно оцінити всі переваги інноваційного транспортного засобу.

Фіртка разом із "Volt салон електромобілів" проїхалися на Tesla Model S.

Автомобіль Tesla Model S вперше представили на Франкфуртському автосалоні у 2009 році, продажі в США почалися в червні 2012 року.


 Характеристики:

2015 рік
Пробіг: 52 000 км
Батарея: 60 кВт-год
Проїзд на одному заряді в межах 320 км
Зимовий пакет: має індивідуальний підігрів всіх 5-ти місць
Панорамний дах та люк

Габарити: 4970 x 1964 x 1435, вага 2108 кг.

Tesla Model S – п’ятидверний ліфтбек преміум-класу. Ми тестували базову модель, потужністю 60 кВт-год.

Проте нині існує декілька версій автомобіля.

У 2016 році з’явились версії з батареями 75 кВт-год та 90 кВт-год, версія P85D та новий режим Ludicrous, який дозволяє розганятись до 96,5 км/год за 2,8 секунди. Model S 75 здатна забезпечити діапазон пробігу у 480 км, завдяки наявності батареї на 75 кіловат-годин та потужності 328 кінських сил. Ця нова модель постачається з заднім приводом. Версія Model S 90 пропонує двигун на 362 кінських сили та батарею на 90 кіловат-годин, які разом збільшують дальність пробігу до 557 кілометрів. Автомобілі Tesla Model S60 і S75 є єдиними задньопривідними представниками своєї родини, усі інші моделі оснащені повним приводом та системою подвійного двигуна. У серпні 2016 року компанія представила нову модифікацію Tesla Model S P100D. Запас ходу збільшився до 632 км на одному заряді, а з 0 до 100 км/год розганяється за 2,4 секунди. Згодом компанія випустила нову опцію Ludicrоus+, з її допомогою розгін з 0 до 100 км/год займає всього 2,2 секунди (на другому місці у світі Bugatti Chiron 2,4 секунди).


Сіли та поїхали:

За габаритами Tesla Model S - це золота середина між двома іншими автомобілями від концерну - Tesla Model 3 та Tesla Model Х.

Якось Ілон Маск сказав, що авто буде схоже на космічний корабель. Так і є. Tesla Model S – не тільки екологічно чистий, але й ультрасучасний автомобіль. Особливістю якого є стриманий, без зайвих деталей, зовнішній вигляд.

Внутрішній світ Tesla Model S не схожий з жодним іншим авто. Дивлячись ззовні, думаєш, що ось відчиняться двері й перед тобою замайорить сотня кнопок, а передня консоль буде «натикана різними примочками». А насправді, тут панує простота і лаконічність у кожній деталі. Усе «крутиться» навколо великого сенсорного екрана, діаметром 17 дюймів.

Планшет відкриває доступ до мультимедійних карт та налаштувань управління автомобілем.

Перед водієм – електронна панель приладів, на якій представлена уся необхідна інформація під час руху авто.

Електрокар розпізнає власника за смартфоном, до якого можна під’єднати управління автомобілем або ключ-картою у формі «маленької тесли».

Дверні ручки приховані та активуються, коли до них підходить водій з ключем-картою. Інакше – ви чужий для цієї машинки та точно не сядете у неї. Також при наближенні власника до авто легким натиском дверні ручки висуваються на зовні та автоматично ховаються.

На перший погляд видається, що усе надзвичайно складно і, загалом, як цим можна керувати? Але, насправді, до всього звикаєш швидко. Це саме той випадок, коли простота у деталях тільки додає комфорту водієві та пасажирам.

Салон оздоблений міцним пластиком, який не скрипить і не гримить під час їзди.

Також вас приємно здивують зручні ківшеподібні крісла, які відмінно фіксують спину і роблять посадку комфортною.

В автомобіля великий розсувний люк, який можна за допомогою сенсорного екрана, встановити у будь-яку потрібну позицію.

Що стосується процесу зарядки, то в цьому плані все так само продумано і зручно.

Розетка, куди під'єднується зарядний пристрій, розташована на куточку фари та закривається спеціальним люком.

Для того щоб почати рух на електрокарі, досить натиснути педаль гальма і перевести селектор КПП, який, до речі, розміщений на кермі, в режим Drive. Абсолютно беззвучно автомобіль рушить з місця, динаміка розгону цієї машини вражає, втім, як і все інше.

Немала вага автомобіля дає відмінну плавність ходу, а низький центр ваги та розміщені посередині батареї - хорошу стійкість і керованість – авто добре тримається траси та легко входить у повороти. Якщо до цього додати ще й хорошу звукоізоляцію, то м’який хід та тиша під час поїздки – вам гарантовані.


Порахуємо:

В автомобілі, який ми тестували, чистий пробіг на одній зарядці складає 320 км. Сьогодні  Tesla - це єдиний електромобіль, власники якого можуть бути спокійними при плануванні поїздок на далекі відстані.

Плюс – невеликий час для поповнення запасу електрики: близько 6 годин від звичайної побутової розетки. На supercharger до 80% авто заряджається за 40 хвилин. І їдемо далі.

Вартість Tesla Model S 2015 року випуску, який і тестила Фіртка, у Салоні електромобілів VOLT, що на вулиці Галицька, 80а в Івано-Франківську - 35 тис у.о.

Тепер рахуємо, скільки ж можна заощадити на паливі. Наприклад, заряджаємо автомобіль у звичайних домашніх умовах:

24 кВт по 1,6 грн = 38 грн на 150 км. Тому 1 км це приблизно 26 коп.

І ще декілька наших підрахунків:

Для порівняння візьмемо авто такого ж класу, як Tesla.

Умовно приймаємо пробіг 15 000 км на рік, з середньою витратою пального 13 л на 100 км. 13*15 000/100=1950 л. При середній вартості палива 29 грн.

1950*29=56 550 грн.

Якщо ж рахувати витрати по Tesla, де 1 км обійдеться у 0,26 грн.

100 км буде вартувати 26 грн, відповідно 26*15000/100= 3 900 грн.

Різниця очевидна і це лише витрати без техогляду двигуна, заміни мастила і т.д.


Наша думка:

Tesla Model S - недешеве задоволення, скажете ви. Так, але більшість бензинових колег такого ж класу обійдуться вам у не менш кругленьку суму, або ж будуть і дорожчими.

Єдиний мінус у цій історії – недостатня кількість швидкісних електрозаправок в місті та області. Але час не стоїть на місці, віримо, що незабаром усе зміниться.

А поки, рекомендуємо Tesla Model S, як безпечний сімейний автомобіль. Електромобілі компанії Tesla в третьому кварталі 2019 року встановили абсолютний рекорд безпеки, виходячи з кількості аварій під час ручного управління і на автопілоті. 

Також, завдяки двом великим багажним відділенням, електрокар дуже місткий.

Tesla Model S – це авто для тих, хто любить швидку їзду. Уявіть собі тільки - розгін до 100 км на годину за 4 секунди, а  у новіших моделях  і за 2,7 секунди.

І це вже точно автомобіль для тих, хто йде у ногу з часом, і любить різноманітні технічні новинки. Автопілот, оновлення програм за допомогою мережі Інтернет, великий екран, сенсорне управління і багато іншого тільки на руку тим, хто вже сьогодні хоче користуватися технологіями майбутнього.

Якими б не були ціна, репутація або престижність суперників, Tesla Model S працює тихіше й швидше, є візуально яскравішою та технологічно досконалішою. Авто стоїть в одному ряду зі спорткарами, які випускають лімітованими серіями.

Tesla Model S – це стиль, це смак, це екологія і майбутнє, яке вже присутнє на українських дорогах.  Ставши власником Tesla, ви переконаєтеся, що коли в автомобіль вкладають душу, то він дарує емоції.


П.С.: За локацію для фото дякуємо нашим партнерам ресторану "Cruce de gustos", на території якого, до речі, встановлено дві електрозаправні станції.


Читайте також:

Між електро та бензином: тест-драйв плагін-гібриду від "Volt" у Франківську

Fiat 500e: електрична блискавка італійського автопрому на дорогах Івано-Франківська (ТЕСТ-ДРАЙВ Фіртки)

Наша місія - берегти довкілля: керівник салону VOLT про авто зі США "під ключ" та майбутнє електромобілів

Фотогалерея


13.11.2019 Марія Лутчин 9126
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1129
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

935
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2067
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3450
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2660
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2660

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

408

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

840

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

797

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1775
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

588
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

489
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

840
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1181
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

543 1
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

492
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27173
05.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19787
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

181
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

546
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

500
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

830