Сьогодні КП "Електроавтотранс" отримало основну частину обладнання для впровадження у всьому транспорті міста електронного квитка.
А це 150 стаціонарних валідаторів та багато іншого допоміжного обладнання, пише Фіртка.
читайте також: Як "Галка" допоможе оплатити проїзд в Івано-Франківську і що це таке
"Ми вже проводимо підготовку наших транспортних засобів до встановлення цих пристроїв (у яких їх ще немає)", - зазначають у підприємстві.
Тому протягом наступних кількох тижнів валідатори будуть розміщені у всіх тролейбусах та автобусах. До довгоочікуваного впровадження електронного квитка у комунальному транспорті Івано-Франківська залишилось зовсім трохи.
Про впровадження електронного квитка говорили ще з осені. Аби проплатити проїзд без готівки, розробили дизайн нових транспортних карток з назвою «Галка». Окрім загальних карток будуть пільгові, студентські, учнівські та персоніфіковані проїзні.
Пільгові картки з прізвищем і фото перший раз видадуть безкоштовно.
Отримати пільгові транспортні картки можуть лише мешканці Івано-Франківська чи прилеглих сіл, які уклали меморандум про співпрацю з містом і пообіцяли не брати участь у створенні будь-яких ОТГ, крім Франківської.
У місті досі працюють одразу кілька пунктів, куди можна звернутись і подати документи на виготовлення пільгової картки. Наприклад, у ЦНАПі, відділеннях МІУКу, Електроавтотрансі, Водоекотехпромі, ІФТКЕ і департаменті соцполітики. Запустили для подачі заявок і сайт ekvytok.if.ua.
А от загальні (не пільгові) можна буде придбати в кіосках на зупинках вже з визначеною кількістю поїздок. Персоніфіковані – з фото, теж мали виготовляти на замовлення, аби потім їх можна було поповняти у терміналах. Але цього процесу ще навіть не запустили.
Списки на картки для школярів формують у навчальних закладах. А згодом мерія планує, що за допомогою цієї картки учні платитимуть безготівково за харчування в їдальні чи проходитимуть до школи через турнікети. Їх, до речі, поки що теж немає.
Готівковий розрахунок повністю не зникне. Але з впровадженням електронного квитка вартість проїзду може зрости. Квиток за 4 грн залишиться для розрахунку банківськими картками, QR-кодом чи через sms. А для готівки ціна буде більшою, аби мотивувати людей до безготівкових розрахунків.