Проблема вуличної торгівлі у Коломиї вийшла з-під контролю?

 

Проблема вуличної торгівлі у Коломиї вийшла з-під контролю. Майже щодня вулиці Стуса, Сагайдачного, Чорновола, Ринок  перетворюються на "виставку- продаж" сільгосппродукції -  зелені, молочних товарів, овочів, фруктів тощо.

 

Журналісти тижневика «Коломийські ВІСТИ» поцікавилися у продавців, які торгують на тротуарі, чому вони обирають місце на дорозі, коли є обладнаний  критий ринок.

 

- Зараз нас не "ганяють", тому ми туди не йдемо... Та й покупців тут більше, люди не хочуть іти на ринок, бо там самі перекупники, а в нас все з городу і все свіже", - каже пані з овочевою продукцією.

 

Бабуся з молокопродуктами, яку ми запитали про наявність документа від ветлікаря про стан худоби, була налаштована вкрай агресивно: "По довідки йдіть до лікаря, а в мене молочко свіже і дешевше, ніж у молочному павільйоні".

 

А й справді, у молочному павільйоні ціни вищі на 1 - 2 гривні, але, зайшовши туди, ми побачили всі переваги торгівлі: приміщення просторе, чисте, продукція виставлена на прилавках, а не прямісінько на землі. Продавці  - у фартушках, товар накладають у змінних рукавичках. А головне - всі документи про пройдені аналізи - на видному місці і при бажанні кожен може з ними ознайомитися.

 

Продавці павільйону скаржаться, що через "стихійників" торгівля йде слабо: "Людей дуже мало, але як можна продавати сир, молоко, сметану в болоті? Ми краще тут довше постоїмо, але всі наші покупці будуть здорові".

 

Коломиянка Галина Вінярська розповіла нам, що колись купувала продукти лише у точках стихійної торгівлі, бо там дешевше. Жінка каже, що товар від сільських бабусь корисніший, ніж у супермаркетах, де все просочене хімією. "Молоко та сметану купувала в охайних господинь, - розповідає жінка. - Якщо брала курочку, то просила документ від ветлікаря. Продавчині "на чесне слово" казали, що курка здорова. Але одного разу розчарувалась у вуличній торгівлі. На тротуарі купила в однієї пані домашнє масло. Жіночка припрошувала: "Пані, купуйте домашнє маслечко! Смачне, корисне і недороге, бо продаю на асфальті». Купилася на дешевизну…» Вдома жінка вирішила зробити канапки з купленого масла. «Відрізала шматок, а в середині - магазинний спред, обліплений з боків домашнім маслом...».

 

Пані Галина каже, що відтоді купує продукти у магазинах або в молочному павільйоні.

 

Головна небезпека вуличної торгівлі - ризик харчових отруєнь.

 

Молоко, придбане в місцях стихійної торгівлі, може стати джерелом захворювання на туберкульоз. У продуктах можна виявити сальмонельоз, дизентерію та інші недуги.

 

 Ще один стихійний ринок уже багато років поспіль щосуботи розкладається поблизу торговиці. В цей час проїжджу частину перекривають дрібні підприємці, торгуючи усіляким крамом, абсолютно незаконно.

 

Це створює неабиякі незручності, адже торгівля триває по суті на дорозі. Водії змушені маневрувати, щоб розминутися зі зустрічними автівками, а пішоходи переходять вулицю у невстановлених для цього місцях.

 

Відповідно до статті 160 Кодексу  про адміністративні правопорушення,  торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Проте, це не заважає людям і далі продавати свій крам. Коломийці ж самі роблять свідомий вибір між здоров’ям і дешевизною!

 

Яна Векерик, тижневик «Коломийські ВІСТИ»


13.02.2013 2108 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

722
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

997 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3271 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33677
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2577
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3772

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

152

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

602

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1481

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

910
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

458
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

367
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

739
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12039
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1332
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1116
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1216
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

337
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

66
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

211
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1110
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4141