Історія мовою тіла: Івано-Франківський драмтеатр запрошує на хореографічну виставу "Біла тінь" (ФОТО)

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".

Прем'єра "Білої тіні" відбудеться 15 січня о 16:00 та 19:00 у просторі сцени-цеху Івано-Франківського драмтеатру.

Про це журналістці Фіртки розповіли на пресконференції.

За словами режисерки та хореографки Ольги Семьошкіної, постановка пройде у форматі фізичного театру без слів, але натомість актори розповідатимуть історію мовою тіла. Так, на сцені звучатимуть лиш кілька кульмінаційних фраз.

"Коли я думав про цей сезон, то справді зрозумів, що по виставах це сезон рівня національного театру. Дуже серйозний рівень.

Про прем'єру — це фізичний театр. Круто, що у виставі беруть участь і наші актори, і студенти другого курсу, адже вони є наше майбутнє", — каже генеральний директор Ростислав Держипільський.

Виставу за мотивами п'єси Карла Чапека "Біла пошесть" (про сутність війни та авторитаризм) готували майже рік.  

"Кожен, хто буде бачити цю виставу, бачитиме щось своє. Бо всередині вистави є зони, де актори можуть імпровізувати", — вказує Ольга Семьошкіна.

Сценограф й автор ідеї Андрій Фішер розповідає, що актори під час вистави спілкуються з глядачами, коли залучають за їх бажанням до співдії. Зроблено це з метою, щоб глядач відчув себе "максимально наближеним до театру".

"Окрім ефектів, мистецьких рішень, не вистачає співучості — хочеться, щоб глядач був дотичним до всього, що відбувається на сцені. Мені прийшла думка, що можна створити імерсивну виставу, в яку потрапляє глядач.

Концептуально вистава виходить таким чином, що нібито людина йде по житті й може прийти на цю виставу, потрапити в інший світ, а потім далі продовжити свій рух.

Для мене також було важливо, щоб простір на сцені був двоповерховий. Це для того, щоб створити відчуття ієрархії, що є щось "вище нас", куди ми можемо потрапити, але постійно щось заважає", — зазначає Андрій Фішер.

З акторами також працювала психологиня Катерина Петрова, щоб вони краще вводили глядача в простір, де багато вигаданих елементів, але які накладатимуться на події реальності.

"Суспільство боїться криз. Багато чують про ПТСР та травму, але, на жаль, нема досліджень стосовно того, що не всі люди отримують цю травму в яскравому вираженні, а є ще кризовий зріст. Саме криза дозволяє нам проводити трансформацію.

Загальна робота, думаю, надасть можливість кожному пережити свій катарсис. Адже, коли нами керує страх, ми починаємо міркувати над екзистенційними питаннями свого життя", — вказує психологиня.

Авторка костюмів Таїсія Карась розповідає, деталі костюмів інтегрують сучасні елементи практичності з мінімалізмом у дизайні, щоб "акторам було комфортно, але максимально реалістично". Так, одяг символізуватиме не просто фізичний, а й емоційний перехід в часі.

За словами творців, вистава "Біла тінь" може розглядатися як простір для роздумів чи павза, щоб переосмислити свій життєвий досвід.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


14.01.2025 2758
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

465
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1259
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2187 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1059
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2981
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2055

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

828

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

986

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1416

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2016
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26299 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

704
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

905
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2934
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1186
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

891
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1153
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1150
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

351
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4156
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1018
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1583