Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради

В останні роки все більше туристів починають замислюватися про те, щоб мінімізувати шкоду навколишньому середовищу від подорожей. Частина відпускників пересідають з літаків на потяги, а частина намагається поєднувати приємне з корисним, приносячи користь місцевим громадам.

Однак є і менш глобальні речі, які під силу кожному туристу, передає УНІАН.

Туристичний портал Enjoy Travel дав мандрівникам сім корисних порад, як зробити свої подорожі більш екологічними, пише Фіртка.

1. Скажіть "ні" одноразовим речам. Організуйте своє харчування в дорозі так, щоб максимально скоротити використання одноразового посуду. Можна харчуватися в закладах, де їжу подають в багаторазовому посуді, а можна готувати собі їжу на кухні самостійно, використовуючи багаторазові контейнери.

2. Беріть з собою багаторазові речі. Візьміть з собою з дому багаторазове столове приладдя, посуд та інші необхідні вам предмети, наприклад, чашку, пляшку для води, ложку, виделку, ніж, сумки та інше. Так ви не тільки зменшите кількість виробленого сміття, а й іноді навіть заощадите гроші, оскільки в багатьох місцях клієнтам надають знижку, якщо вони беруть товар у власний контейнер або чашку.

3. Переходьте на цифрові технології. Завантаження посадкових талонів та інших документів на свої пристрої замість їх видруку також допомагає зменшити відходи. Те саме стосується завантаження книг та журналів замість того, щоб брати матеріали для читання в аеропорту. Якщо ви все-таки не можете відмовитися від книги в м'якій обкладинці, подумайте про те, щоб зайти до місцевої бібліотеки та взяти книгу в оренду.

4. Упакуйте zero waste  «нуль відходів» туалетні приналежності. З одного боку, мова йде про мило, шампуні та зубні пасти, які не містять шкідливих відходів і не тестуються на тваринах. Особливо це актуально для тих, хто збирається відпочивати на природі. З іншого боку, мова йде про багаторазові тюбики, в які можна заливати необхідні вам засоби.

5. Враховуйте тип вашого проживання. Бронювання житла з власною кухнею або кемпінгом – чудовий спосіб зменшити відходи. Ви можете робити покупки на ринках, купуючи продукти без пластикового упаковування, і готувати їжу самостійно, що виключає відходи в точках на винос і в ресторанах. Вам також буде легше переробляти та компостувати сміття, якщо ви не зупинитесь у готелі. Якщо ви не можете відмовитися від зручності та комфорту готелів, шукайте ті, які мають екологічну чи зелену політику.

6. Вибирайте екологічно свідомі авіакомпанії. Як би вам не хотілося повністю відмовитися від авіаперельотів, іноді це просто об'єктивно неможливо. Проте, можна віддавати перевагу авіакомпаніям, які скорочують кількість одноразового пластику на своїх рейсах. Якщо ви візьмете з собою власну маску для очей, навушники та ковдру, ви також зможете зменшити відходи під час польоту.

7. Проведіть дослідження. Дослідіть місце призначення, щоб знати місцеві правила перероблювання відходів, ресторани та кафе з нульовими відходами, а також робіть гуртові покупки в супермаркетах та на фермерських ринках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.01.2024 3455
Коментарі ()

31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

419
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3978
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12568 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2719
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2568
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3516

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1484

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1791

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2314

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1975
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

328
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

568
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

480
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

148
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

599
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

1137 2
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9511
01.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21210
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

499
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

392
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

551
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

1008