Тисовий заповідник, соляні джерела та гастротур: туристичний потенціал Коломийського району

Як під час війни вдається розвивати туристичну галузь у громадах?

Детальніше про це розповіла керівниця ГО «Добрі Ідеї Єднають» (Печеніжинська громада) Марія Луцак у програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Туризм спочатку повномасштабного вторгнення був не на часі. А зараз в нас є кілька популярних локацій. Це тисовий заповідник в Княждворі та історико-краєзнавчий музей Олекси Довбуша в Печеніжині. Також була криївка в Рунгурах, зараз вона потребує ремонту, реконструкції.

Загалом, у громаді є дуже багато красивих та мальовничих місць. У Марківці є водоспад, який найвищий у Коломийському районі. Також гора Варатик, яка теж вважається найвищою вершиною у Коломийському районі.

Наразі наша команда працює над кількома туристичними напрямками. Одним з них є популяризація соляних джерел. Активно працюємо над тим, щоб зробити повноцінний туристичний маршрут. Також ми розробили цікавий проєкт футболки, яка розповідає історію громади", - каже Марія Луцак.

Зі слів керівниці, до повномасштабного вторгнення діяв проєкт, в якому розробляли різні принти на футболки.

"На футболці “Завберни” зображено танець “Аркан”, розвивали тематику солей, також нашивали qr-код, який вів на сайт, де ми вели блог та подавали детальну інформацію про аркан, солі, соляні джерела, різні бувальщини й історичні факти про наш край.

Після повномасштабного вторгнення цей ресурс заблокований, тому сайт не діє. Ми шукаємо спонсорів, щоб його відновити.

У планах хочемо запустити гастротур нашою громадою. Оскільки в нас дуже велика спадщина.

Думаю, що це на часі. З громади є люди, які безпосередньо беруть участь у воєнних діях, вони зараз на фронті, а ми тут повинні якось підтримувати їх та свій психологічний стан, повинні якось заробляти.

Бачимо багато зборів, багато волонтерів допомагають нашим військовим, але на це все потрібні кошти, ресурси.

Якщо нічого не робити це нічого не змінить і не покращить. Кожен має робити те, що він уміє і може там, де він є", - прокоментувала Луцак.

Як зазначила заступниця начальника управління економіки Калуської міської ради Тетяна Сеньків, ще до повномасштабного вторгнення в Калуській громаді проводилося багато різноманітних фестивалів.

"На даний час вже є потреба у розвитку туризму, у піднятті його на новий рівень. Ми у міській раді спільно з працівниками музеїв організовувати екскурсії вулицями старого міста. Попередньо подаємо оголошення і зголошується група та наші музейні працівники проводять екскурсії старою частиною міста.

Також на початку 2023 року ми розпочали підготовку і подали грантову заявку на створення нового культурно-пізнавального маршруту «Бандерівський шлях». На жаль, він не здобув перемогу, але ми сподіваємося, що напрацюємо, врахуємо зауваження експертів і ми все-таки реалізуємо його. Залучилися підтримкою сусідньою Новицької громади й все в нас вдасться", - резюмувала Тетяна Сеньків

Як наголосила заступниця, загалом проєкт включає три можливі варіанти подорожей. Перше - це віртуально відвідати музей Степана Бандери, зокрема пройти маршрутом. Другий - це одноденний туристичний маршрут, який передбачає вело- або автотранспорт. Третій - це вже організований туристичний маршрут із ночівлею у місті Калуш.

"У нас у 2022 році відкрився готель під назвою «Калуш». Після перемоги на Євробаченні гурту "Калуш"  наші підприємці вирішили долучитися до цього і назвали готель "Калуш".

Ми планували віртуально запросити до проходження цього маршруту наші міста-побратими з-за кордону. На дводенний маршрут запросити в наше місто, для популяризації постаті Степана Бандери на сході країни, мешканців Новогродівки - це наше місто-побратим із Донецької області. Всіх охочих запрошуємо на одноденний туристичний вело або авто маршрут.", - каже посадовиця.

За словами заступниці начальника управління економіки, подавали заявку на розробку двомовного сайту для проходження всіх локацій. У маршрут включили пʼять локацій. На даний час Український культурний фонд заявку відхилив.

"Але ми шукаємо інші можливості для впровадження цього маршруту. Адже у час повномасштабного вторгнення ми знову виборюємо своє право на незалежність, так само як це робив колись Герой України Степан Бандера.

Тому ми вважаємо, це на часі. Для популяризації та національно-патріотичного виховання молоді", - зазначила Тетяна Сеньків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину

Більшість іванофранківців вважають, що у найближчі п'ять-десять років їхнє місто може стати туристичним центром

У Ворохті створять організацію з маркетингу дестинацій: яку користь отримає громада


01.12.2023 5906
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

737
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11261 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1917
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1816
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2816
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4676

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

446

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1109

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1520

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1379
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1766
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1583
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8830
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

666
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

740
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1934
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

897
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

410
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

265 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

754 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

795