Прикарпатцям розповіли, як взимку зберігати моркву в погребі, а як — у квартирі

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на ТСН.

Як підготувати моркву до зберігання

Щоб морква добре зберігалася взимку, її потрібно вчасно і правильно зібрати. Для визначення готовності моркви до збирання треба подивитися на її бадилля — якщо нижні листки пожовтіли, то моркву можна збирати.

  • Перед тим, як викопувати моркву, не можна її поливати. Інакше вона не буде соковитою.
  • Краще викопуйте її ввечері, бо за день коренеплоди накопичують цукор, а вночі його витрачають.
  • Після збирання коренеплоди потрібно висушити на свіжому повітрі протягом 2-3 годин. Під час такої підготовки на них затягуються мікротравми від механічних ушкоджень.
  • Після просушування треба зрізати бадилля, воно може перетягнути на себе потрібну вологу та поживні речовини і таким чином зменшить час зберігання овочів. Спочатку потрібно прибирати зелену частину трохи вище верхівки, а потім відрізати від основи шар моркви в 0,5-1 см разом з точкою росту.
  • Бажано видалити тонкі кінчики коренеплодів, адже часто саме з них починається гниття.
  • Перевірте коренеплоди на наявність механічних пошкоджень, хвороб та шкідників, тому що одна пошкоджена морква здатна заразити решту.
  • Рекомендується відсортувати моркву за розміром плодів. В першу чергу краще з'їсти найдрібнішу моркву, потім середню і в кінці — велику.
  • Перед закладанням на зберігання, моркву переносять до прохолодного приміщення з температурою повітря +10...+14°C на 7-10 днів.

Як зберігати моркву в погребі

Температура льоху чи підвалу, де зберігатиметься морква, має бути в межах  -2…+2°C, вологість повітря 90-95%. Ще у підвалі має бути достатня, але не дуже інтенсивна вентиляція, адже за великої кількості повітря коренеплоди почнуть проростати.

Тару для зберігання і саме приміщення треба очистити, продезінфікувати та прибрати старі овочі, які можуть стати джерелом додаткових проблем.

Зберігання моркви в піску

Це оптимальний метод зберігання моркви для тих, у кого є підвал — пісок не дає моркви зів'янути, затримує розвиток гнилі та підтримує постійну температуру в сховищі.

Для зберігання потрібні пісок, вода і ящики. Пісок необхідно зволожити в пропорції 1 л води на відро піску, висипати мокрий пісок до ящика шаром 3-5 см, зверху розкласти моркву, присипати шаром піску і знову викласти моркву. І так продовжувати до заповнення ящика.

Зберігання моркви у тирсі, у лушпині цибулі

Фітонциди тирси, так само як і лушпиння цибулі, уповільнюють розвиток грибків та бактерій на моркві, не дають коренеплодам прорости. Моркву та тирсу чи лушпиння необхідно викладати пошарово.

Як зберігати моркву в поліетиленових пакетах

Наповніть щільно пакети морквою та залиште незакритими у прохолодному місці. Чому незакритими — бо під час зберігання морква виділяє вуглекислоту, і коли мішок відкритий, її не так багато накопичується. Саме це й запобігає появі захворювань. А якщо пакет закрити, моркві не буде чим "дихати", і овочі пропадуть. Якщо в пакеті з'явиться конденсат, це означає, що в погребі дуже висока вологість. Щоб позбутися конденсату, навколо мішків розкладають вапно.

Зберігання моркви в каструлі

Моркву в підвалі можна зберігати в каструлях Спочатку потрібно підготувати моркву, після цього коренеплоди компактно покласти до емальованих каструль та зверху накрити серветкою або кришкою. Таким чином моркву можна зберігати у підвалі до весни, але бажано періодично перебирати її, щоб там не з'явилися шкідники або інфекція.

Як зберігати моркву на грядці на зиму

Досвідчені городники не викопують усю моркву, а залишають частину врожаю у ґрунті до весни. Для цього листя у моркви видаляють. Потім грядки, де росте овоч, посипають піском і вкривають плівкою. Поверх, щоб уберегти моркву від морозів, ще вкривають листям, торфом і знову плівкою.

Як зберігати моркву у квартирі 

Зберігання моркви на балконі

Кілька місяців морква може лежати на балконі чи лоджії. За температури вище нуля морква відмінно зберігається в ящику з тирсою чи лушпинням на балконі. Якщо очікуються заморозки, урожай варто накрити товстою тканиною, старим килимовим покриттям, ковдрою чи іншою товстою тканиною. А в сильний мороз моркву варто занести до прохолодного місця у приміщенні.

Як правильно зберігати моркву в холодильнику

У холодильнику моркву можна зберігати у відділенні для овочів. Неочищену моркву можна зберігати в папері. Для цього коренеплоди обгортають у міцний пакувальний папір або кілька шарів газети. Упаковування дозволяє моркві дихати та не дає з'явитися волозі, а якщо папір стане вологим, його потрібно замінити. Очищену моркву краще зберігати у плівці. Кожен очищений та вимитий овоч загортають у харчову плівку, внаслідок чого до плодів не надходитиме повітря і не з'явиться конденсат.

Якщо морква пошкоджена чи дрібна — краще її заморозити. Для цього моркву нарізають чи натирають на тертці. Після чого перекладають до пластикових контейнерів чи пакетів та заморожують.


28.11.2023 4154
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

762
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11284 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1823
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2822
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4689

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

456

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1113

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1529

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1384
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1772
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1589
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8836
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

674
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

748
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1941
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

904
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

418
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

282 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

760 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

801