"Необхідний індивідуальний підхід": що відомо про об’єднання університетів в Івано-Франківську

Декілька місяців обговорюють тему об'єднання вищих навчальних закладів.

Про це розповів перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій в програмі "Обласна рада: Позиція і дія", пише Фіртка.

"Це питання на слуху. Його обговорюють. Проте, пригадую його обговорювали й п'ять та десять років тому.

Втім, воно і сьогодні є актуальним", - каже Василь Гладій.

Зі слів посадовця, п'ятнадцять років тому в Україні нараховували 350 вищих навчальних закладів. Сьогодні є близько 300.

Василь Гладій продовжує, якщо проаналізувати за кількістю студентів у цих вищих навчальних закладах, то бачимо скорочення в рази. 

"Якщо порівняти п'ятнадцять років тому, то кількість випускників була орієнтовно 700 тисяч. Зараз маємо половину - 350 тисяч. Проте, велика частина з них - їде вчитися за кордон.

На жаль, у нас кількість іноземних студентів різко зменшилася, розуміємо причину. Тому ці кількісні показники говорять самі за себе. Потрібно не забувати, що реформа вищої освіти - це є умова щодо інтеграції держави в Європейський Союз. Це також потрібно враховувати.

Я думаю, що тут важливе питання не економії, бо насправді тут її немає. Тут більше питання щодо якості освіти.

Якщо подивитися на рейтинги університетів України: хтось знаходиться серед перших й навіть серед європейських рейтингів, а хтось пасе задніх. Тому, звичайно, тут є індивідуальний підхід.

Я підтримую думку, що кількість населення в місті не може бути критерієм для об'єднання. Це абсолютно не має ніякого значення для університету.

Важлива якість освіти", - уточнює Гладій.

Як додає посадовець, обласна рада безпосередньо на цей процес не впливає, адже йдеться про державні заклади.

"Звернення приймати можна. Знаємо, що Івано-Франківська міська рада прийняла вже відповідні звернення. Чи будуть враховані вони, це вже залежить від Міністерства освіти, від інших Міністерств, яким підпорядковані вищі навчальні заклади.

Я думаю, що тут індивідуальний підхід повинен бути. Сказати, що це взагалі не потрібно робити - це було б неправильно. Сказати, що це потрібно робити масово - також неправильно. Тому що потрібно враховувати специфіку кожного вищого навчального закладу, кожного міста.

Проте, цифри говорять самі за себе. Спостерігаємо у два рази зменшення кількості потенційних студентів. Ми можемо дійти до того, що в нас не буде студентів.

За декілька років можемо не мати студентів в університеті або ж кількість буде малою. Все ж таки 200-300 студентів в університеті - це вже може бути факультет, інститут у складі класичного університету. Тому підхід потрібний індивідуальний.

Це питання вкрай важливе", - резюмує Василь Гладій.


Нагадаємо, у 2024 році Міністерство освіти і науки України планує об’єднати заклади вищої освіти.

"Виступаю проти обʼєднання Прикарпатського національного університету, медичного університету та університету нафти і газу. Міністерство освіти пропонує з трьох самодостатніх вищів зробити два. Місто проти.

Ініціатива МОН обʼєднати ВНЗ не логічна. Не можна привʼязувати кількість населення до кількості університетів.

Адже більшість студентів наших вишів — це якраз таки мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Кожен Івано-Франківський університет — унікальний. Кількість ВНЗ має визначатися якістю освіти", — зазначав міський голова Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту

"Категорично проти", — очільник Івано-Франківської громади щодо ініціативи об'єднання університетів

Івано-Франківська міська рада звернулась до Міносвіти та ВРУ, щоб не об’єднувати університети у місті


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

737
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11260 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1916
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1816
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2816
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4675

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

445

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1109

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1520

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1379
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1765
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1582
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8829
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

666
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

740
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1934
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

895
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

410
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

261 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

754 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

795