Містять багато вітамінів та корисних елементів: топ-12 найбільш корисних осінніх продуктів

Головний принцип здорового харчування — вживання сезонних продуктів. Природа дбає про свої творіння, саме тому вона дає тільки те, що потрібно в певний час року. Отримати максимальну кількість вітамінів і запастися ними на всю зиму можна, якщо вживати найкорисніші сезонні продукти.

Про це пише Terra Woman, передає Фіртка.

Щоб восени не хворіти і радіти життю, необхідно усього лише додати в меню якомога більше корисних сезонних продуктів, про які ми і розповімо в сьогоднішньому огляді.

1. Яблука

Солодкі або кислі, сирі або запечені - яблука хороші для здоров'я у будь-якому вигляді. Головне - переконайтеся, що з'їдаєте яблука разом зі шкіркою, оскільки саме в ній і зосереджена велика частина антиоксидантів, клітковини і флавоноїдів. А ще корисно розжовувати яблучне насіння - так ви збагатите організм йодом.

2. Брюссельська капуста
А чи знаєте ви, що усього пів склянки брюссельської капусти містить добову порцію вітаміну Д? Знайшлося в ній місце і іншим з'єднанням - фолієвій кислоті і залізу. Будучи правильно приготованою, брюссельська капуста дивує божественним смаком і ніжною текстурою. Спробуйте об'єднати її з гострим або пікантним соусом - навіть бальзамічний оцет буде доречний. 

3. Пастернак

Не плутайте цей коренеплід з морквою - загального у них тільки форма. Кухарі відмічають його дивовижний солодкуватий, майже горіховий смак, і радять додавати його для розкриття смаку у страви з рисом і картоплею, в супи і соуси. Ну і не забуваємо про користь для здоров'я - пастернак виступає хорошим джерелом калію і клітковини.

4. Груші

Казково солодкий смак цих плодів вже сам по собі є вагомою причиною, чому варто якомога частіше є груші. Не забуваємо також про те, в них міститься гідна порція вітаміну С, клітковини, пектину і міді. Ну а оригінальні рецепти зі свіжими або приготованими грушами - окремий привід купити кілограм-другой і приготувати щось особливе сьогодні на вечерю. 

5. Бруква

З ботанічної точки зору, бруква є гібридом ріпи і капусти. Особливо запав в душу цей коренеплід в Швеції - там його традиційно запікають в горщиках, варять супи або обсмажують з імбирем, медом і лимоном. Чим же корисна бруква? Високим вмістом клітковини і вітаміну С.

6. Цвітна капуста

Цвітна капуста зробить підтримку імунітету завдяки вмісту вітаміну С і інших фітонутрієнтів. А її солодкий, злегка горіховий смак ідеально підійде для теплих гарнірів і рагу. Якщо ви приготуєте її на пару і розімнете в пюре з додаванням мускатного горіха і часнику, вийде ідеальна основа для супу-пюре або прекрасна альтернатива картопляному пюре.

7. Гарбуз

Символ осені, золотистий гарбуз, ідеально впишеться у будь-яку страву, починаючи з салату і закінчуючи десертом. Пироги, пудинги, рагу, супи, запіканки, теплі салати. Цей список можна продовжувати нескінченно. Скажемо спасибі гарбузу за його солодкий, крохмалистий смак, високий вміст калію, бета-каротину і порції клітковини в 20% рекомендованої добової норми.

8. Ріпа

Ніжний і м'який, цей коренеплід є прекрасною альтернативою редису і капусті. За змістом корисних речовин ріпа є прекрасним джерелом вітамінів A, K, З і фолієвої кислоти. Листя ріпи, що нагадує за смаком гірчицю, можна додавати в салати, а сам коренеплід спробуйте запекти в овочевому рагу. 

9. Гранати

Напевно ви вже десь чули про те, що гранатовий сік надзвичайно корисний для серця і судин. Це дійсно так: гранати містять у великій кількості вітамін С, фолієву кислоту і антиоксиданти, за вмістом яких вони навіть перевершили червоне вино. Використовуйте гранатовий сік для приготування маринадів, а зернятка додавайте в салати для посилення смаку.

10. Фініки

Ці натуральні східні "цукерочки" з точки зору користі для здоров'я відрізнилися низьким вмістом жиру, великою кількістю клітковини і калію. Приготуйте традиційний північноафриканський десерт - фініки, фаршировані вершковим маслом і мигдалем, або створіть незвичайний смаковий акцент, додавши їх до рагу з м'ясом. 

11. Грейпфрут

Найулюбленіший фрукт усіх, хто худне - його властивість прискорювати спалювання жирів було науково доведено. Прославився грейпфрут і як джерело лікопина, вітаміну С (75% рекомендованої добової норми) і пектину, що допомагає знизити рівень холестерину. Спробуйте його у поєднанні із зеленню, авокадо і креветками або просто насолодіться склянкою фрешу.

12. Мандарини

Ми готові щодня зізнаватися в коханні мандаринам за те, що їх так легко чистити від шкірки, за їх дивовижний солодкий смак і за вміст щедрої порції вітаміну С і бета-каротину. Ці мініатюрні цитрусові хороші в холодний сезон і як самостійний снек, так і у поєднанні з мигдалем, фініками і медом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни


14.10.2023 5058
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

772
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11296 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1942
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1831
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2826
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4708

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

462

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1119

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1533

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1389
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1777
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1593
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8839
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

678
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

752
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1945
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

909
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

423
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

291 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

763 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

804