Каркасні будинки в Україні в 2024 році: зростання цін та рекомендації щодо вибору компанії

Каркасні будинки є одним з найпопулярніших видів житла в Україні.

Вони відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.

Аби дізнатися більше про причини цього зростання та як не переплатити за будівництво каркасного будинку цьогоріч, Фіртка поспілкувалась з Олегом Зелезом, власником компанії "HVOYA", яка займається будівництвом каркасних будинків в Україні з 2008 року.


З чим пов'язане зростання цін на будівництво каркасних будинків та чи зростатимуть ціни ще більше?


Ціни на будівництво каркасних будинків в Україні зростають щороку на 10-20%. Це пов'язано з такими факторами, як курс валют, інфляція, ціни на паливо, індексація тощо.

У 2024 році, на мою думку, ціни зростуть ще більше, на 20-50%.

На це вплинуть кілька факторів. По-перше, це державна програма "ЄОселя", по якій можна купити житло в кредит під невеликі проценти. За 2023 рік було видано 6500 таких кредитів, що призвело до зростання цін на нерухомість на 20-50%.

Якщо в 2021 році вартість будівництва під ключ каркасного будинку на 100 м кв. порівнювали з вартістю трикімнатної квартири, тобто у Вас був вибір, купити трикімнатну квартиру чи побудувати будинок, то в 2023 році вартість будівництва каркасного будинку на 100 м кв. така сама як вартість однокімнатної квартири. Зараз вибір між тим, чи будувати будинок на 100 м кв. чи купити однокімнатну квартиру.

У 2024 році планують видати 12 000 таких кредитів. Відповідно, підвищення цін на квартири потягне за собою здорожчання та іншої нерухомості, в тому числі каркасних будинків.

По-друге, це зростання цін на матеріали та робочу силу. Вартість деревини в Україні з 2020 року зросла на 200%, а ціни на металопрокат - на 30-50%. Також зростає вартість робочої сили та її дефіцит.


Що робити, щоб не переплатити за будівництво каркасного будинку в 2024 році?


Якщо ви плануєте будівництво каркасного будинку в 2024 році, радимо вам укласти договір на будівництво в січні-лютому, щоб зафіксувати ціну. Це дозволить вам уникнути зростання цін, яке, за прогнозами, відбудеться в другій половині року.

Крім того, важливо ретельно вибрати компанію, яка буде будувати ваш будинок. Не варто звертатися до компаній, які пропонують занадто низькі ціни. Як правило, низька ціна є ознакою того, що компанія економить на якості матеріалів і робіт.

Тому обережно з низькими цінами.


Ви вже багато років займаєтеся будівництвом каркасних будинків.

Як вважаєте, чи варто людям, які планують будівництво каркасного будинку в 2024 році, бути обережними з низькими цінами?


Звичайно, варто. Я вважаю, що низька ціна на будівництво каркасного будинку не завжди є гарантією якості та надійності.

На жаль, на ринку залишаються компанії, які готові економити на технологіях, матеріалах, якості, на залученні непрофесійних працівників, щоб тримати ціну нижче ринку.


Які саме проблеми можуть виникнути?


Такі будинки можуть бути менш міцними, менш енергоефективними, в них може бути використана неякісна деревина або метал. А це може призвести до деформації будинку, проблем з опаленням та вентиляцією, а також до інших проблем.

Ці проблеми ви не одразу побачите, вони почнуть вилазити поступово, через рік, два, три. Неприємний запах, втрата енергоефективності, гризуни, незрозумілі звуки в середині стіни (так, комахи розпочали їсти Ваш будинок).

Ви будете думати, що це проблема у всіх каркасних будинках, але ні. Це просто будинок, збудований з порушенням технологій та з неякісних матеріалів. Зате дешевше.


Крім того, ви сказали, що такі компанії можуть вводити людей в оману.

Як це може відбуватися?


Наприклад, вони можуть виставлятися в соціальних мережах як експерти, які мають багаторічний досвід роботи в будівництві. Але насправді вони можуть бути зовсім не фахівцями.

Вони можуть використовувати в своїх постах і відео псевдонаукові терміни, які не мають нічого спільного з реальністю.


Що ж робити, щоб не потрапити в пастку таких компаній?


Рекомендую ретельно перевіряти компанію, перш ніж укладати з нею договір на будівництво. Дізнайтеся про її досвід роботи, про її портфоліо, про її співробітників. Не соромтеся ставити запитання. Якщо компанія не готова відповісти на ваші запитання, це може бути тривожним сигналом.

Ретельно вивчіть ринок, порівнюйте пропозиції від різних компаній не лише за ціною, а й за технологією, комплектацією та класом матеріалів які пропонують в описі. Не варто йти на поводу у емоцій і вибирати компанію лише за низькою ціною чи красивими відео в соціальних мережах.

Також важливо уважно прочитати договір на будівництво і переконатися, що в ньому прописані всі гарантії, етапи, ліцензії, сертифікати.


Що ще можете порекомендувати наостанок?


Якщо ви плануєте будівництво каркасного будинку в 2024 році, радимо вам звернутися до компанії з досвідом роботи та гарною репутацією. Наша компанія "Хвоя" має понад 15 років досвіду будівництва каркасних будинків в Україні.

А з матеріалу, який ми експортуємо, будують будинки в Німеччині, Польщі, Чехії, та інших країнах.

Ми використовуємо тільки якісні матеріали з дотриманням всіх технологій. Ми гарантуємо, що ваш будинок буде міцним, енергоефективним і довговічним.

Звертайтеся до нас, і ми допоможемо реалізувати вашу мрію про власний будинок.


Отримати консультацію:

Viber / tel +38 0955296494

telegram @OlegZelez

Вибрати проєкт: https://t.me/hvoyaco


Читайте також:

З безхатька у бізнесмени: мотиваційна історія успіху франківського підприємця

Скільки коштує побудувати каркасний будинок в Україні у 2023 році?

Будівництво каркасних будинків в Україні


18.01.2024 4151
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

751
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11280 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1931
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1822
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2820
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4681

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

454

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1112

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1525

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1383
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1770
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1586
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8835
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

672
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

746
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1938
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

902
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

415
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

275 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

759 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

800