Як попередити гіпертонічний криз у період воєнного стану

В умовах воєнного стану кожен із нас переживає тривогу та стрес. Наскільки ми пригадуємо, таке явище як стрес можна знайти серед причин ледь не всіх соматичних захворювань, особливо захворювань серцево-судинної системи. 

Як стрес впливає на людей із гіпертонічною хворобою? Як запобігти розвитку гіпертонічного кризу? Коли необхідна невідкладна допомога лікаря?

Про це ми поспілкуємося із лікарем кардіологом медичного центру Оксфорд Медікал, кандидатом медичних наук – Готюр Оксаною Іванівною!

Гіпертонічний криз – це різке підвищення артеріального тиску від індивідуальної норми на не менш 20-100 одиниць систолічного та 10-50 одиниць діастолічного показника. У такому випадку пацієнт скаржиться на сильне нездужання, нестерпний головний біль, затуманення зору, різке зниження працездатності, закладеність вух.

Поради щодо профілактики гіпертонічного кризу

В першу чергу, мушу наполягти на тому, як НЕ можна лікувати та попереджувати криз. Мова йде про алкоголь та сигарети, адже люди помилково вважають це методом тимчасового усунення стресу та тривоги. Якщо на психологічному рівні це якимсь міфічним чином покращить ситуацію, то у випадку гіпертонії цей метод в рази погіршує стан!

Тепер зверніть увагу, що робити, щоб не допустити розвиток гіпертонічного кризу!

Завжди слідкуйте за своїм станом та контролюйте артеріальний тиск!

Старанне дотримання призначень вашого лікаря. Антигіпертензивні препарати вимагають ПОСТІЙНОГО прийому.

Обмежте вживання солі до 5г/добу (це включно із продуктами, що містять сіль), бажано не підсолювати страви.

Алкоголь, сигарети та гіпертонія – речі несумісні. Повністю виключіть ці шкідливі звички!

Обмежте вживання насичених жирів та переробленого м’яса.

Не забувайте про врегулювання ваги.

Дозовані фізичні навантаження, наскільки це можливо в умовах воєнного стану (зарядка, лікувальна гімнастика).

Обмежте висококалорійні продукти, більше уваги приділяйте свіжим овочам, зелені.

Борімося із стресом, тому обмежуємо тиск інформаційних каналів, стараємося більше читати художньої літератури, спілкуватися з рідними, граємо із близькими у настільні ігри.

Як діяти при появі гіпертонічного кризу?

Неможливо помістити себе у інформаційний вакуум, адже щоденні новини та фото постраждалих щодня з’являються у стрічці новин. Тому підказую алгоритм дій, якщо у вас або у близької людини з’явилися ознаки гіпертонічного кризу.

  • у першу чергу – спокій, зручне положення тіла (найкраще напівсидяче), доступ до свіжого повітря;
  • виміряйте артеріальний тиск на обох руках і зафіксуйте показник, щоб надалі повідомити його вашому лікарю, повторюйте вимірювання кожні 15 хвилин;
  • прийміть гіпотензивний засіб, призначений вашим лікарем (під язик, поки ліки не розчиняться повністю);
  • дихайте ритмічно, глибоко;
  • якщо турбує прискорене серцебиття – можна прийняти заспокійливе;
  • гарячий компрес на гомілки та потилицю;
  • можна знижувати артеріальний тиск зі швидкістю не більше 20 одиниць за 1 годину!!!;
  • якщо через півгодини ефекту не було, можна прийняти засіб ще раз (не більше 2 раз загалом!).

Коли необхідно викликати швидку? Професійна допомога лікаря необхідна у наступних випадках:

  • вищеперераховані заходи не принесли ефекту, стан пацієнта погіршується;
  • рівень систолічного тиску понад 180 мм рт.ст.;
  • пацієнта турбують нестерпні болі в серці;
  • головні болі, що призводять до нудоти та блювання;
  • виникають розлади мови, втрата свідомості.

Любі друзі! Бережіть себе і не соромтесь звернутися за допомогою до лікаря! Хворобі легше запобігти, аніж лікувати!

Партнерський матеріал


21.06.2022 9686
Коментарі ()

31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

413
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3974
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12565 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2718
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2567
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3515

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1482

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1789

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2313

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1974
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

327
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

567
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

479
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

140
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

598
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

1134 2
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9508
01.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21208
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

491
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

391
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

550
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

1007