Штурмові бригади «Гвардія наступу»: як формуються та скільки добровольців на Івано-Франківщині (ФОТО)

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».

«Гвардія наступу» — це професійні штурмові бригади МВС, команди бійців-патріотів, які прагнуть винищити ворога та звільнити окуповані землі України.

Про це під час щотижневої наради Світлани Онищук, очільниці Івано-Франківської області, розповів Сергій Безпалько, начальник ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.

Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

«Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території і готується до цього ретельно, розуміючи всю складність задачі.

Саме тому наша держава розпочала формувати штурмові бригади «Гвардія наступу», — пояснює Сергій Безпалько.

Як зазначають правоохоронці, «Гвардія наступу» — це рекрутингова кампанія Міністерства внутрішніх справ України, що має на меті формування нових штурмових бригад у складі Національної гвардії України, Національної поліції України та Державної прикордонної служби України, які звільнятимуть тимчасово окуповані території нашої держави.

Такий набір передбачає до восьми бригад. Всі ці новостворені підрозділи посилять українські збройні сили в майбутньому наступі.

«Всі бійці, яких залучають до такої ініціативи, вмотивовані добровольці, які добре знають, на що ідуть і на що розраховувати. 

Багато наших поліцейських, які охороняли та боронили нашу Україну, виступили за ініціативу набрати людей у такі підрозділи, тому прийняли рішення, щоб всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну — об’єднати у такі бригади, щоб допомогти звільнити наші території», — наголошує посадовець.

Відтак, вже з 23 січня поточного року в ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області проводять рекрутингову роботу щодо зайняття вакантних посад середнього та молодшого складу поліції Департаменту поліції особливого призначення — об’єднана штурмова бригада Нацполіції України «Лють».

«Лють» — це організований підрозділ нового зразка, який створений на базі двох полків спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі». «Лють» буде призначена для відсічі та стримування збройної агресії росії проти України. Підрозділи складатимуться виключно з добровольців, якими керує патріотизм.

«Таких людей дуже багато в нашій державі, зокрема й на території нашого регіону. Важливо наголосити, що йдеться саме про рекрутинг, а не мобілізацію. До основних завдань належить відсіч збройної агресії окупантів.

Хочу сказати, що в бригаді «Лють» буде бронетехніка, бойові машини піхоти, БТР, артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння», — додає начальник ГУ Національної поліції в області.

Кожен доброволець, який виявить бажання вступити до бригади, може зробити це як через органи Нацполіції, так і самостійно подати заяву через сайт МВС, або звернутися за телефоном гарячої лінії МВС — 0800-10-00-20.

Адреси ЦНАПів:

  • в Івано-Франківську за адресою вул. Незалежності, 9;
  • у Бурштині, вул. Січових Стрільців, 15;
  • у Калуші, вул. Богдана Хмельницького, 52;
  • у Коломиї, площа Привокзальна, 2а/1;
  • у Косові, вул. Незалежності, 11;
  • у Надвірній, вул. Визволення, 2;
  • у селищі Верховина, вул. Франка, 20.

Формування відбору кандидатів відбувається наступним чином: спочатку громадянин подає заявку для вступу до цієї бригади, його запрошують для оформлення подальших документів.

Наступний крок — тестування, військово-лікарська комісія, здача нормативів фізичної підготовки та співбесіда-інтерв’ювання.

Після співбесіди та всіх етапів відбору кандидатів чекає практичне навчання та злагодження з іншими підрозділами сил оборони для здобуття практичних навичок тактичної та домедичної допомоги, використання різної техніки та озброєння за участю висококваліфікованих спеціалістів.

Всі працівники бригади «Лють» після перемоги продовжуватимуть службу у цій бригаді в ролі миротворців на деокупованих територіях або будуть призначені на інші посади у підрозділах Нацполіції України. Осіб, які ввійдуть до складу штурмової бригади Нацполіції «Лють», забезпечуватимуть достойною заробітною платою. Це рішення вже прийняли. Відтак, її сума стартуватиме від 25 тисяч гривень.

«Якщо зараз у поліцейського зарплата становить 17 тисяч гривень, і це з урахуванням усіх підвищень, то наш співробітник у бригаді отримуватиме від 25 тисяч гривень.

Надалі з додатковими виплатами, в залежності від умов служби: 30 тисяч та 70 тисяч гривень.

Крім того, в разі необхідності учасників бригади «Лють» забезпечать медичною допомогою та санітарно-курортним лікуванням.

Також нададуть право на отримання житла за кошти держави та грошову компенсацію за винайм житла. Учасники бригади зможуть отримати й статус учасника бойових дій»,  — наголошує Безпалько.

До слова, станом 21 лютого вже провели три набори кандидатів та розпочали четвертий. Серед добровольців як чоловіки, так і жінки. 

Всього за результатами проведеної роботи виявили бажання проходити службу у бригаді «Лють» 378 осіб, з них 44 кандидати з-поміж чинних працівників поліції та 334 з-поміж цивільних, з яких 67 кандидатів з-поміж цивільних станом на сьогодні вже направлені на проходження відповідної військово-лікарської комісії. Більша частина з них вже пройшла необхідну перевірку.

Крім того, Центри надання адміністративних послуг з першого лютого розгорнули рекрутингову роботу для проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи по набору та допомоги при реєстрації кандидатів на посади в об’єднану штурмову бригаду «Лють».

Станом на сьогодні вже працює 10 таких фахівців.

«Ми спочатку працювали в Івано-Франківську, Бурштині, Коломиї, Калуші, Надвірній, Верховині і Косові. А з 20 лютого розпочали роботу ще у Галичі, Рогатині та Долині.

За час роботи до ЦНАПів звернулися 476 громадян, з яких подали заявку 80, з них 18 учасників національної поліції України, Національної гвардії України 45 та 17 державних прикордонників.

Але це тільки початок, люди долучаються і відповідно у кожному з ЦНАПів розташовані працівники зі структурних підрозділів МВС.

Вони надають максимальну допомогу і беруть лише таких осіб, які патріотично налаштовані.

Аналізуючи загальну кількість поданих заяв до Нацгвардії наступу, можемо дійти висновку, що найбільш результативною є робота пунктів рекрутингу ЦНАПів в Івано-Франківську (32 особи). Далі – Калуш (20 осіб) та Коломия (15 осіб).

Втім, не слід великі надії покладати на реєстрацію, бо опісля вони попадають до нас і ми ще проводимо з ними співбесіди.

І, на жаль, деякі люди або нам не підходять, або самі відмовляються від проходження перших конкурсних етапів підбору», — розповідає посадовець.

За його словами, значно менші результати в місті Бурштин, Надвірній та Верховині. Зокрема, в ЦНАПах цих населених пунктів було всього по три заявки від громадян.

«Робота там проводиться, але не достатньо активно.

Крім того, сьогодні проводять зустрічі представників полку «Сафарі» з представниками, що виявили бажання стати учасниками штурмової бригади «Лють».

З метою популяризації створення бригади всіх 60 відокремлених територіальних підрозділах поліції вжили ряд додаткових заходів щодо розміщення агітаційних матеріалів, а також інформаційні листівки розмістили в органах місцевого самоврядування та 62 територіальних громадах», — підкреслив поліціянт.

Світлана Онищук наголосила, що така кампанія — це жодним чином не мобілізація. Це суто добровільний набір.

Онищук акцентувала на перевагах служби у цих бойових формуваннях. Серед них:

  • можливість здобувати вищу освіту у військових вишах під час служби безплатно або пільгово;
  • щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
  • окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби; право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Водночас, усі військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30 днів, отримують статус учасника бойових дій. Він передбачає ще більше різноманітних пільг та прав, починаючи з безплатного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію.

Також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати.

«Наша країна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території. Готується ретельно. Для виконання цього надскладного і найважливішого завдання нам потрібно постійно посилювати захисників України.

Закликаємо усіх українців, хто прагне якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей, вступати до лав нових підрозділів.

Формування бригад уже розпочалося. Їх кістяк складатиметься із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту.

Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково із добровольців, високомотивованих патріотів України», — підкреслила посадовиця.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


22.02.2023 Тіна Любчик 6684
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

747
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11276 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1930
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1822
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2820
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4681

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

453

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1112

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1524

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1383
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1770
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1586
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8835
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

671
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

746
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1937
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

901
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

415
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

274 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

759 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

799