Contra spem spero (Проти надії сподівайся)

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті. Задамо собі питання, українці. За яку Батьківщину наші прадіди, діди, батьки, брати, сестри і уже онуки впродовж віків воювали, загинули, їхні нащадки втратили землю, багато з них мову, морально травмувались?

А може ту, що знищила геноцидно мільйони, внаслідок штучно організованого Голодомору на землі, одній із найбагатших хлібом у світі, вивезла у Сибіри, на щастя не всіх, виявилось - не стало вагонів.

Пізніше сотні тисяч юнаків, які досягли призовного віку, під час окупації у лівобережних регіонах України (і могли мати інший менталітет), багатьох навіть без форми і зброї було практично втоплено у Дніпрі, при штучно прискореному, без нагальної потреби визволенню Києва до річниці пролетарської революції. Слід сказати місто було майже знищено, заміноване тодішньою владою до приходу інших загарбників - німців.

Для чого зараз перед виборами політичний ажіотаж з приводу пам"ятників, назв вулиць у захист жорстокого Жукова, який мав безпосереднє відношення до цієї  і  інших подібних "військових" операцій.

Хіба можна забути про Галичину, завойовану під час Першої світової війни, перед другою, після неї та замордованих і знищених, про що свідчать заповнені тюрми 41-го Західної України мертвими, також вивезених до названих Сибірів, навіть із території поділеної Польщі. За що???

Сини Галичан, по аналогії з Дніпром, у 1944 році, для свідомого знищення, були призвані до чужої армії та загибелі у Кенігсберському котлі. Де Вони? До тепер про більшість із них нічого не відомо, де їхні могили не можуть навіть розказати безмовні Хрести Пам"яті, поставлені як символи на багатьох цвинтарях. День Скорботи і тільки згадка про жахливу війну без перемоги між двома загарбницькими світоглядами, де Україна постраждала найбільше.

Тих хто лишився живий "після перемоги" кинули на Далекий Схід, продовжувати воювати за "батьківщину", щоб не пішли в ліси, пам"ятаючи про жахливі акції "перших совітів"  39-41 років  20 століття в Західній Україні. Логічно, по аналогії, з боку "старшого брата" пояснюється призив більшості  військовозобов"язаних  Галичан  через чехословацькі події, щоб були під контролем.

До тепер Галичина, її багато синів і дочок, колишніх ідеологічних та військових лідерів, ненависні, нас не встигли знищити генетично,  фізично, що стало основою не втрати національної України, рідної мови, звичаїв і ще зараз так не сприймається колишніми завойовниками та прихованими їх послідовниками із злобною піною на устах.

Повернемось до дійсності. Підвішеність ситуації - негатив чи позитив для українського народу і держави. Черговий раз але зараз особливо, у період умовного безвладдя така ситуація показує хто є хто в Україні. Простіше сказати хто вороги, що приховано проповідують ідеологію дисбалансу, нестабільності, політики підриву основ національної держави. На жаль є і заблукавші вівці.

Чого варті (це стосується перших) їхні нестримні, захлинаючі дебати, під видом повного ущемлення національних меншин, які прекрасно володіють і користуються українською, щоб не допустити Закону про українську мову у національній державі. Слава Богу він нарешті прийнятий і має діяти як у всіх країнах світу.

Зрозуміло, що причиною такої політичної істерії є розуміння невідворотності втрати володіння одним із основних бастіонів кількох імперій, мови на завойованих колись територіях. Подібна ситуація приховано твориться у площині релігії з метою блокування, стримання процесу створення єдиної православної  церкви в Україні, що на жаль є і небезпекою втрати незалежності держави.

У цьому контексті, багатьом з цих трибунів, зважаючи на коріння різних часів, краще жити на територіях де немає власної батьківщини, релігії і щоб її не мали інші, тому такі наступи на національні болючі інтереси, теми. Чому не рідний інтернаціоналізм без національних держав, як сталось у Радянському Союзі із багатьма народами? До речі, зараз це стало характерним для країн Західної Європи, що розчиняється замість старих уставлених устоїв у морі потоків інших, не з цього континенту.

Активно мусується тема переговорів про мир із агресором, який не збирається віддавати територію Донбасу, Криму, а якщо віддати то під свій протекторат. При цьому відновлення пограбованої  інфраструктури, знищеного майна населення, державних закладів тощо, мало б відбуватись за рахунок України, враховуючи відсутність на цих територіях впливу, втручання у політичні і економічні процеси, зважаючи  хто там прийде до влади після "демократичних" виборів.

Ті, хто глаголять про переговори заради припинення війни і досягнення миру у межах ефемерних "Мінських" і інших угод нічого не кажуть про душевний і фізичний стан матерів, жінок, дітей, які втратили на війні своїх батьків, синів і дочок та про більше як десять тисяч загиблих, тих хто знаходиться в російських тюрмах.

Загарбницька політика імперій, незалежно від назви не змінюється і ніколи компроміс з їхнього боку не був у користь постраждалого. Крім цього, у контексті переговорів і миру, згадаємо Крути,  той самий Київ,  Холодний Яр, Броди там де були зіткненні українці проти українців, більшість із яких загинули, а тепер Донбас із знищеними громадянами України. Яка їм може бути надана компенсація, тим більше агресор навряд відведе Дамоклів Меч від втраченої перлини, демократичні процеси у якій загрожують розпаду нової  імперії.

Одна із надій, звичайно крім власних заходів, вплив і допомога цивілізованого світу  який,  зокрема наші західні сусіди, також не хочуть жити біля діючого вулкану і агітують за переговори, однак, зважаючи на вищесказане цього не досить. Необхідні більш жорсткі санкції до агресора, навіть із зменшенням об"ємів бізнесу, щоб не втратити для себе більше.

Дивлячись на політичні перепалки в умовах війни, перед виборами, не залишає деколи думка, кому війна, кому мати рідна тільки б нажитись, лишитись і піти далі. А інші або одні і ті ж день та ніч красуються на екранах, давно знають, що в Україні треба робити, незалежно від практики і віку. Зокрема депутати, у судорожній Верховній раді перед виборами, також знали і знають що робити. Тоді чому в державі немає прогресу від їхньої діяльності, ріст цін і тарифів, зубожіння, загроза банкрутства держави чи дефолту? Також мрія про те, щоб залишитись, навіть за рахунок фарисейського перепрофілювання, а поки що лебедина пісня.

Скільки розмов про відсотки бар'єру для просування у Верховну раду, ліквідацію мажоритарної системи, щоб не дай Бог туди пройшов хтось незалежний від партій, а від народу, який їх не признає. Краще проти мажоритарки розказувати про гречку, якої ніхто не бачив. Якщо іде мова про соціальні заклади, розвитку яких допомагають мажоритарники, щоб мати переваги на виборах і за рахунок бюджетних коштів, то владі, що є у руках партійних діячів, депутатів за списками у парламентській більшості, досить заборонити виділення коштів на такі видатки.

Вигідніше, практично гарантовано попадати у парламент за партійними списками, тим більше закритими. Гарантія успіху. Це видно зараз по діючій Верховній раді, зала якої у передвиборчий період "переповнена". Не дивно, що не внесено зміни у виборчий Закон, залишивши старі норми і надію на самозбереження багатьох. Чому, наприклад, у таких країнах світу як США, Англія, Франція та багатьох інших діє виключно мажоритарна система, без страху за загибель партій, що себе не оправдовують.

І знову епілог у порядку розрядки. Українська ситуація, як ні в одній країні уже багато років основа, хліб у роботі журналістики, не кажучи про участь у роботі засобів масової інформації надзвичайно мудрих депутатів, політологів, експертів, щасливих від весь час нових подій. При цьому, рано чи пізно, особливо зараз, в процесі зміни влади, виборів змушена проявлятись позиція тих, хто нібито її критикував (владу) у певних параметрах, але дістаючи зарплату із бюджету змушені її захищати. А далі побачимо.

Contra spem spero.


11.06.2019 Костишин Антон 26472 1
Коментарі (1)

Василь 2019.09.07, 10:16

справді, побачимо

31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

414
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3975
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12567 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2719
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2568
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3516

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1483

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1791

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2314

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1975
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

328
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

568
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

480
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

141
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

599
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

1136 2
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9509
01.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21209
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

492
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

392
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

551
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

1008