Як псевдоактивісти розхитують українофобські та сепаратистські настрої на Заході України

 

Цілій рік, як зазвичай у нас ведеться, без уваги СБУ відбувалася промоція «плану реституції» українських земель і майна українців групою псевдо-активістів представників Громадської організації «ВО Голос», Ростиславом Гудзінським та Віталієм Чорненьким. 



Політолог: http://divannaya-sotnya.com    НОВИНИ УКР ukr

 

Зі слів організаторів «круглих столів» їх мета була «проінформувати населення, та вивчити їхні настрої щодо цієї проблематики». 

За даними з їх сайту — «інформатори» побували у містах Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Чернівцях. Вінниці, Ужгороді та Рівному, Луцьку та завершили свій «вояж» у Києві в УНІАН, підсумковою прес-конференцією.

Раніше ці псевдо-активісти Ростислав Гудзінський та Віталій Чорненький відзначилися захистом скандально-відомого екологічного інспектора Стефурака, звільненого за співучасть у знищенні Карпатських лісів та заповідників. 

До того активно підтримували сільського голову-хабарника Олександра Вара, що разом із Богданом Орлом, зловживаючи службовим становищем, вимагали у місцевої підприємниці і в подальшому отримали частинами кошти в сумі 70000 та 400000 грн.

Парадокс, але звільнені за кримінальні правопорушення з МВС Ростислав Гудзінський та Віталій Чорненький очолювали(!) Громадську раду при УМВС України у Івано-Франківський області. А ми наївно чекаємо реформи МВС. З такими «активістами» може бути лише біда. 

Для довідки, «Реституція Кресів» — польська націоналістична організація створення та діяльність якої пов’язують з «руським міром» та ФСБ РФ. Так у жовтні 2015 року ця «організація» зібрала 600 пакетів документів для звернення до суду для повернення майна, яке опинилось після Другої світової війни на території України, і було на її думку незаконно захоплено. За для цього російські зомбо- ЗМІ смакували і смакують ці події більше року.

В соціальних мережах створені спеціальні групи, що акумулюють та поширюють таку інформацію. Росія через своїх «агентів впливу» витрачає понад 1 млрд. доларів на проведення подібних «спецоперацій». Одна з таких – волинська трагедія, але справа зараз про інше.  Близько 100 тис. осіб можуть претендувати на наше з вами майно.

До планів організації входить сприяти поверненню полякам майна, розташованого на нашій території, або отриманню компенсацій за залишену тут нерухомість. За наявною інформацією під вимогами до повернення понад 130 тис. га землі. Претензії у «Реституції Кресів» до України, за мінімальними підрахунками, сягають 5 млрд. дол. 

В Україні немає закону про реституцію, та він вже і не на часі. Фахівці кажуть, що реституцію країна мала би пройти ще на початку 90-х. До масового переходу земель та майна у приватну власність. Це явище може бути додатковим дестабілізуючим чинником в Україні в умовах війні на сході. 

Нажаль, це не єдиний приклад матеріальних претензій з боку інших держав до України. Румуни та Угорці, Болгари готові претендувати на власність нашої держави.

Окремим пунктом слід розглянути російські претензії, які вилилися в силове захоплення українських територій в Криму, Донецьку та Луганську. Невиконання Росією Будапештського меморандуму та не дійова реакція західних партнерів, що гарантували Україні безпеку створює додаткові ризики для України. 

Сьогодні на Чернівці і Бессарабію має види Румунія, на Закарпаття — Угорщина і Словаччина. Потенційними об'єктами реституції може вважатися все що колись належало іноземним громадянам на території сучасної України, і може бути підтверджено документально. 

Так у Львові виник скандал через «приєднання» до Польщі. Організатори акції «Пробіг Незалежності» розмістили карту з польським Львовом. А це вже не жарти. 

Таким чином ідентифікація себе з іншою державою, на сході або на заході України, несе небезпеку українофобії та сепаратизму.

Такі «заходи» закамуфльовані під «круглі столи» мають одразу підпадати в поле зору Служби безпеки України. Яка має з’ясувати джерела фінансування, замовників та мету таких «просвітницьких» інформаційних акцій. Дивно що на них не звернули уваги компетентні органи.

Суспльству потрібно відслідковувати діяльність таких організацій як ВО «Голос» та «Реституція Кресів», можливо їх «активісти» Гудзинський та Чорненький виведуть СБУ на більш крупну рибу, накшталт Чеботарьова, Захарченка або їх Кремлівських покровителів.


31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

422
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3978
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12568 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2719
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2568
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3516

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1485

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1791

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2314

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1975
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

328
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

568
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

480
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

148
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

599
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

1141 2
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9512
01.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21210
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

499
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

392
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

551
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

1008