агенція новин

"Замінування" шкіл в Івано-Франківську. Поліція та освітяни вирішують, як протидіяти анонімним повідомленням

З 29 січня в Івано-Франківській громаді майже щодня "мінують" місцеві заклади освіти. Через хвилю анонімних повідомлень від 31 січня деякі школи тимчасово змінили формат навчання та перейшли на дистанційку до понеділка.

У понеділок, 5 лютого, освітяни разом з поліцейськими планують провести нараду, щоб вирішити, як протидіяти ситуації, що склалася. 

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка департаменту освіти та науки міської ради Вікторія Дротянко, передає Фіртка.

Зі слів посадовиці, 1 лютого повідомлення про "замінування" отримали майже всі ліцеї та гімназії громади, тож кількість закладів освіти на дистанційному навчанні може збільшитися.

"Ми, як освітяни, не знаємо, чи це спланована акція ворога, чи, можливо, просто жарт. Однак у будь-якому разі реагуємо згідно з інструкцією — виводимо дітей на вулицю, повідомляємо поліцейським.

Часто такі повідомлення збігаються із сигналами тривоги, тоді вчителі опиняються у безвиході, бо, з одного боку, мусять вести дітей в укриття, а з іншого — виводити з приміщення, якщо йдеться про замінування", — каже Вікторія Дротянко.

Директорка департаменту освіти та науки міської ради додає: 5 лютого освітяни планують провести нараду з поліцейськими, щоб отримати більше інформації щодо ситуації із повідомленнями про замінування шкіл, а також вирішити, як проводити навчання далі.

За словами речника поліції в області Андрія Яцківа, від початку повномасштабної війни жодного разу не підтвердилося повідомлення про "замінування" закладів на території Івано-Франківщини. Хто їх надсилає — поліцейські ще з'ясовують.

"Усі повідомлення про "замінування" переважно надходять на електронні адреси навчальних чи інших закладів, і тоді вони попереджають про це поліцію.

На сповіщення оперативно реагують усі відповідні служби — це вибухотехніки, кінологи та поліцейські.

Фахівці й перевіряють інформацію про замінування. Залежно від приміщення, це триває приблизно до двох годин", — пояснює Андрій Яцків.