
У Коломиї під час реставрації Благовіщенської церкви знайшли історичну пам’ятку – розписи 1944 року.
Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці в Коломиї вважається однією з найстаріших серед церков гуцульського типу, яку звели ще у другій половині ХVI століття.
Цей храм вважається чи не найціннішим представником гуцульської архітектурної школи, і його закономірно можна вважати еталонним зразком, який не зазнав сучасних спотворень пластиком і металом.
Як розповідається в сюжеті каналу НТК, капітальний ремонт у храмі розпочали у лютому. До цього часу храм реставрували вже кілька разів. Та через недотримання технологій, храм зараз у вкрай поганому стані: прогнило покриття та колоди, які формують стіни храму, внаслідок чого вони розходяться, а сам храм вже похилився.
Вже укріпили підвалини, замінили колоди та перекривають дах храму, позаяк старий зовсім прогнив через неправильне укладання ґонти. Для вирішення цих питань долучили спеціалістів з Верховинщини, зокрема, майстра з укладання ґонти Володимира Гондурака.
Чоловік перейняв цю справу від батька та виготовляє ґонту понад 15 років.
«Ґонт – це покрівельний матеріал, який виготовляють з дерева. Воно обов’язково має бути колене, а не різане, адже порушиться давня технологія. Якщо дотримуватись усіх вимог виготовлення, то така конструкція служитиме десятиліттями.» – каже майстер.
Усі ремонтні роботи роблять за кошти вірян, однак велику частину виділяє благодійний фонд «Покуття».
Наразі, ремонтні роботи храму виконані майже на 40%. Також перейшли до внутрішніх робіт. Зняли зі святилища дошки ДВП – за ними ховався розпис, який зробили майстри ще у 1944 році.
Храм реставрують, зберігаючи його автентичний вигляд, адже йде мова про те, що архітектурну споруду можуть подати до культурної спадщини ЮНЕСКО. Та для священика це не є принциповим: за його словами церкву реставрують в першу чергу для коломиян та гостей міста.