агенція новин

Що вигідно продавати в інтернеті: найходовіші товари

Перш ніж почати торгівлю в інтернеті, необхідно визначитися, які саме товари ви будете реалізовувати.

При цьому не важливо, яким чином ви будете це робити: через власний онлайн-магазин, за допомогою соціальних мереж або шляхом реєстрації на маркетплейсах і майданчиках для продажів в інтернеті як Shafa.ua і подібних до цього порталу. Як же вибрати товарну нішу? Які товари самі ходові в Україні?

Критерії вибору товарної ніші для торгівлі в інтернеті

Їх є кілька, і ось найголовніші.

  1. Покладіться на особистий досвід. Найкраще реалізовувати ті товари, в яких ви добре розбираєтеся. Так ви точно будете впевнені в якості продукції, зможете розпізнати неякісні товари, так і постачальників буде знайти однозначно легше. Ви зможете скласти хороший і грамотний опис товару і проконсультувати покупця в подробицях з усіх його питань. До того ж ви будете захоплені, а це додає впевненості на старті бізнесу.
  2. Визначтеся   з цільовою аудиторією. Для кожного товару є своя цільова аудиторія, і з нею треба «познайомитися». Проведіть опитування або інтерв'ю, зберіть дані за допомогою соціальних мереж. Зосередьтеся на вузькому колі споживачів, не варто прагнути охопити абсолютно всіх — ідеально ходового товару не існує. Знаючи стать, приблизний вік, соціальний статус та інші дані, буде      простіше запропонувати оптимальний продукт або послугу.
  3. Вивчіть попит. Це можна зробити самостійно, dивчивши своїх майбутніх конкурентів. Відстежите інтернет-магазини, які торгують тими товарами, які плануєте продавати і ви. Вивчіть також і відгуки на продукцію. Чим більше позитивних, тим краще. Значить, товари популярні, і на них є попит. І навіть негативними відгуками можна скористатися і запропонувати товари кращої якості.
  4. Визначте ризики. Багато товарів вимагають певних умов транспортування і зберігання — це обов'язково потрібно враховувати.             Деякі мають вкрай обмежені терміни придатності: якщо ви не продасте їх вчасно, втратите вкладені кошти. Крихкий посуд вимагає певної упаковки і   транспортування. Тому обирайте такі товари, у яких найменша кількість ризиків.       
  5. Заздалегідь розгляньте можливості для зростання і розвитку вашого бізнесу. Найкращим варіантом буде скласти план розвитку,    якому ви згодом зможете слідувати, навіть якщо в ньому будуть деякі зміни. Наприклад, ви можете почати торгувати в рідному місті, а згодом вийти на регіональний ринок або на всю країну. Або ж почати торгівлю еко-сумками, а потім додати в асортимент одяг з натуральних тканин, і т.д.
Які товари продаються найкраще в Україні?

За даними майданчику для продажу в інтернеті Shafa.ua та інших експертів-аналітиків ринку, ми склали список найбільш ходових товарів у українців на сьогоднішній день:

  • одяг, взуття та аксесуари знаходяться на першому місці рейтингу, за рік приріст продажів склав близько 5-6%;
  • побутова техніка, електроніка, комп'ютери і смартфони на другому місці, а за рік чисельність продажів зросла на цілих 20%;
  • товари повсякденного попиту, побутова хімія,  товари для дому, предмети побуту знаходяться на третьому місці за популярністю, за минулий рік попит на них збільшився на 15%;
  • косметика та парфумерія також дуже популярна для продажу і покупок в інтернеті, за рік попит на неї піднявся на 25%.

Таким чином, ми бачимо, що найпопулярнішою нішею є одяг, взуття та аксесуари, і це саме те, що можна активно продавати і купувати на маркетплейсі Shafa.ua.

На популярність товарів і попит на них впливає, в першу чергу, ціна. У багатьох покупців існує певний ціновий бар'єр, перетинати який вони не збираються. Тому, формуючи вартість і товару і націнку на нього, варто зупинитися на оптимальному співвідношенні, щоб залучити перших клієнтів, особливо на старті бізнесу.

Обираючи товар для реалізації, враховуйте також і сезонність. Плануючи торгувати, наприклад, одягом, намагайтеся охопити всі сезони, щоб продажі йшли цілий рік. Адже якщо ви будете продавати купальники, зможете робити це тільки з кінця весни і до початку осені. Холодний сезон буде «не-сезоном», і продажів не буде.

Партнерський матеріал