
ТОВ «Продовольча компанія Екопродукт» подала в ДПІ в Івано-Франківську заперечення щодо перевірки, яка проводилась інспекторами служби на підприємстві.
Сьогодні, 10 липня, у ДПІ під керівництвом начальника міської податкової інспекції Любомира Слободяна, відбувся розгляд заперечення.
Нагадаємо, податківці донарахували підприємству 11 мільйонів гривень штрафних санкцій. З таким висновком на підприємстві не погоджуються і кажуть, що перевірка проводилась упереджено. Відтак, керівництво підприємств вимагає проведення повторної інспекції на підприємстві.
Зокрема, у звіті фінінспекції зазначається, що підприємством неправомірно віднесено до витрат майже 16 мільйонів гривень маркетингових послуг, не пов’язаних з господарською діяльністю. При цьому, первинні документи, надані податківцям під час перевірки, начебто не містять чіткої інформації стосовно змісту та обсягу наданих послуг, обґрунтувань формування вартості таких послуг.
Голова Івано-Франківського територіального осередку Спілки податкових консультантів України, голова робочої комісії з питань діяльності територіальних органів податкової служби Громадської ради при ГУ ДФС в Івано-Франківській області Зеновій Швець, який сьогодні на засіданні представляв фірму, зокрема, зазначив, що у Податковому кодексі України мова йде тільки про маркетингові послуги, а не про їхній зміст. Відтак, закиди що підприємство не представило у документах вичерпну інформацію щодо змісту та обсягу наданих послуг є безпідставними.
"Податковий кодекс у всіх своїх статтях і нормах каже єдине, що платник податку має мати первинні документи. Інших документів - додатків, пояснень, розшифровок до первинних документів податковий кодекс не передбачає. Які це повинні бути додаткові документи і яка стаття ПК про них говорить нам не зрозуміло. ПК прямо вказує, що витрати на маркетинг є витратами на збут, а витрати на збут є витратами господарської діяльності. Маркетингові послуги - це послуги, які забезпечують діяльність платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту і так далі. підприємство не повинно надавати ні яких додаткових доказів, що маркетингові витрати пов'язані із господарською діяльністю", - говорить Швець.
Окрім того, за його словами, інспектори при перевірці перекрутили дійсну інформацію і по декілька разів включили до маркетингових послуг зайві послуги з реклами, транспорті послуги, а також внесли акти маркетингу по два рази.
"Не знаємо для чого це зроблено. Напевно, щоб нагнати суму", - вважають на підприємстві.
Свою помилку щодо зайвих цифр перевіряючі інспектори, у ході дискусії, таки визнали. Однак, щодо питання про маркетингові послуги, то продовжують стояти на своєму - підприємство не надало вичерпної інформації щодо наданих послуг - їх видів, місця надання, вигляду і так далі.
"Під час перевірки ми питалися в інспекторів, як правильно складати акти, щоб не виникало сумнівів у послузі і факті її надання. Однак, нам цього не пояснили. Ми показували їм усі додатки, але ніхто не сказав, чи вони правильно виглядають чи ні", - зауважив директор ТОВ "Екопродукт" Сергій Поліщук.
Ще одне порушення, яке податківці зафіксували у акті перевірки, ТОВ «ПК Екопродукт» не включено до доходів 1,8 мільйона гривень протермінованої кредиторської заборгованості. Зокрема, в ході перевірки було встановлено, що 4 підприємства, яким емітовувались векселя, припинили свою діяльність, троє з них ліквідовані за процедурою банкрутства. Відтак, кредиторська заборгованість є безнадійною та підлягає віднесенню до доходів підприємства й оподатковується.
"Щодо підприємств, які ліквідовані за процедурою банкрутства, термін сплати за таким зобов'язанням наступає на момент винесення рішення по процедурі. Якщо підприємсвто ліквідовано, то ви повинні були включити це у доходи", - говорить керівник ДПІ в Івано-Франківську Любомир Слободян.
На підприємстві щодо «безнадійної заборгованості» також дещо іншої думки. Зазначають, що мають відповідні висновки ВАСУ, якими передбачено, особливістю звичайного векселя є те, що боржником за таким векселем виступає векселедавець. Векселедержатель, у свою чергу, може використовувати простий вексель як засіб платежу у розрахунках з третіми особами, здійснюючи таким чином переведення власної заборгованості на векселедавця. Відтак, після ліквідації попереднього векселедержателя, вексель не втрачає сили цінного паперу та може і надалі використовуватися в обігу до закінчення строку платежу за ними. Найближчий строк наступає у 2018 році, отже векселі будуть ліквідними ще більше двох років.
"Якщо проводиться банкрутство, то ліквідаційна комісія повинна була продати цінні папери. Векселетримач не попереджує векселедавця про його передачу чи продаж", - говорить бухгалтер підприємства.
Двохгодинна дискусія закінчилася розуміння того, що податкове законодавство України складне і суперечливе і трактувати його кожен може на свій лад, в залежності від випадку, але чомусь крайніми у ситуації є ті, хто забезпечує людям робочі місця і платить податки у бюджет.
"Будь-які прогалини, колізії та інші недоліки в законах мають тлумачитися і використовуватися лише на користь особи. А ми тут бачимо, що просто нічого закон не говорить. Коли платник податків здійснює свою діяльність, то він користується ПК, не судовими рішеннями чи судовими парктиками. Він про них не знає і не повинен знати. Єдиний закон - Податковий кодекс, а те, що потім прийдуть податківці і скажуть, що ви знаєте, на нашу думку, має бути так, а не так, то це не правильно. Так не має бути і бізнес так не побудуєш. Я повинен бути впевнений, якщо хтось щось не дописав у ПК, то є норми Конституції України...", - говорять представники підприємства і додають, що, на жаль, в Україні немає чітко прописаних на законодавчому рівні правил взаємодії виробника і торгових мереж.
Надалі, у ДПІ за декілька днів мають надати рішення щодо поданих заперечень підприємством. Керівництво ТОВ "Екопродукт" наполягає на проведенні повторної інспекції на підприємстві.
"Зараз чекаємо рішення, яке буде прийнято після сьогоднішньої розмови. Бачите скільки суперечностей. Але, у податковій бояться повторної перевірки, бо якщо помилки інспекторів будуть підтверджені, то це зіграє не на їхню користь. Це вже питання відповідальності", - припускає Сергій Поліщук.
Довідкова інформація: ТОВ "Продовольча компанія Екопродукт", створена у 1999 році, сьогодні є один із лідерів українського ринку по виготовленню і реалізації екологічно чистої продукції чаїв та біологічно активних добавок, а також одне із найбільших економічно активних підприємств Івано-Франківська. Компанія представлена двома торговими марками «Карпатський чай» та «Карпатська лічниця». Має свою сертифіковану лабораторію, перша в Івано-Франківській області отримали швейцарський сертифікат по безпечності харчових продуктів. Продукція, а це більше ста видів, експортується у США, Канаду, Ізраїль, Литву, Латвію, Великобританію, Молдову, Білорусь, Казахстан, до війни – у Росією. В Україні товари «Екопродукту» можна придбати у великих торгівельних мережах «Сільпо», «Велика кишеня», «Фуршет», «Ашан», «МЕТРО» та мережах аптек. ТОВ «Продовольча компанія «Екопродукт» неодноразово відзначалась найвищою нагородою міста Івано-Франківська як підприємство-лідер економічного розвитку міста «Тріумф». Зокрема в 2010 та 2012 році підприємство отримувало нагороду в номінації «Місцева марка», право поборотись за яку отримують лише підприємства, які не мають заборгованості до бюджету та заборгованості із виплати заробітної плати. Також ТОВ «Продовольча компанія «Екопродукт» згідно підписаного між компанією та виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради Меморандуму створила та планує виготовити окремий фірмовий чайний продукт, який використовуватиметься для промоції та брендингу міста Івано-Франківська як в Україні, так і закордоном. На підприємстві працює 150 працівників. Щороку у місцевий бюджет підприємство сплачує 15 млн.грн податків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СКАНДАЛ. "Чаю не буде" або Франківські податківці гірші за псів Януковича?