Захисники обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки просять випустити його з-під варти

В Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова, якого обвинувачують в умисному вбивстві болгарської студентки франківського медичного університету Дішлі Елі Зія.

Справу розглядає колегія суддів — Руденко, Деркач та Хоростіль. Захисники обвинуваченого Кучкуда, Шпак та Розметов, пише Фіртка.

Сьогодні під час засідання підсудний сказав, що в Україні нема демократії, а його захисник у клопотанні  додав, що є сумнів, щодо неупередженості колегії суддів і саме тому просить їх відвід.

Судді відправились в нарадчу кімнату.

Після повернення суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, оскільки жодної з визначених законом підстав щодо необхідності відводу суддів у клопотанні не наведено. Відтак суд відмовив та пояснив, що ухвала оскарженню не підлягає. Судове засідання продовжили.

Відповідно поставили на розгляд питання щодо продовження обвинуваченому запобіжного заходу.

Прокурор наголосив, що стаття, за якою обвинувачують Астанова тяжка, також навів ризики, а саме обставини, які були виявлені на стадії досудового розслідування. Також наголосив на ризику впливу обвинуваченого на ще недопитаних свідків, ризик щодо переховування від суду та просить продовження перебування під вартою на 60 діб.

Захисник Розметов звернув увагу, що його підзахисного не затримували, він не тікав.

"Його поведінка не вказує на те, що він хотів втекти. Він добровільно ходив на допити, надавав дозволи на огляди. Щодо обвинувального акту за час, протягом якого Астанов перебуває під вартою, він не наводив жодних погроз, не висловлював думку, що він втече чи вчинить інший злочин. Щодо свідків у нас заявлені громадяни України і з-за кордону. Потерпілий у справі брат написав заяву, що він не хоче перебувати у суді на час розгляду справи. Щодо трьох свідків, вони знаходяться у Болгарії, але вони не можуть нічого пояснити крім того, що вони були знайомі з потерпілою. Вони нічого не скажуть іншого тому що не були свідками цих подій", - додав захисник Розметов.

За його словами ризики, про які говорить прокурор, не доведені.

"Є багато інших запобіжних заходів, які можна застосувати. Наприклад, вилучити закордонний паспорт, чи призначити заставу. І, на мою думку, зрозуміло, що за цим обвинувальним актом вирок буде скасований в апеляційному суді чи за моєю заявою, чи за заявою прокуратури", - додає Розметов.

Також відмітив, що уже пройшло майже два роки з моменту, коли обвинуваченому був застосований запобіжний захід тримання під вартою.

"Моя думка, що наведення тяжкості статей, за якими обвинувачують мого підзахисного та наведених ризиків без доказів не виключають обрання лише такого запобіжного заходу, як тримання під вартою", - зазначає захисник Розметов.

Крім того він відмітив, що незрозуміло, чи зможе обвинувач привести свідків з Болгарії для того щоб їх заслухати у суді. Відтак просить змінити запобіжний захід на будь-який інший, окрім тримання під вартою.

"Бо, не будучи засудженим, мій підзахисний вже два роки відбуває покарання", - зазначив захисник Розметов.

Захисник Кучкуда також звернув увагу, що прокурор не надав жодного доказу щодо ймовірних ризиків.

"Сторона обвинувачення не може знайти свідків, в той же час каже, що наш обвинувачений може на них впливати. Це ж припущення. Прокурор мав би зібрати докази ризиків. Кому суд надасть перевагу? З огляду на що? Хто краще сказав?", - вважає захисник.

Адвокат Шпак підтримала думку своїх колег та зазначила: "Сам обвинувальний акт не є твердженням того, що обвинувачений скоїв цей злочин. Презумпцію невинуватості ще ніхто не відміняв. Тому прошу застосувати інший запобіжний захід, а якщо він його порушить, то тоді повертайте його під варту".

Обвинувачений наголосив, що прокуратура не спрацювала достатньо.

"Медуніверситет тут в центрі, прокуратура знала, що свідки з Болгарії, вони завершують навчання і поїдуть з країни. А тепер їх не можуть привести", - каже обвинувачений Астанов.


06.05.2019 2214
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2404
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1532 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3619
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

454
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

701
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2