Уряд фінансуватиме лише спроможні установи: навіщо в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади

На Івано-Франківщині формують мережу спроможних лікарень. 

Зокрема, в Івано-Франківську планують створити кластерний медичний заклад. Об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, міську дитячу лікарню та стоматполіклініку. 

Навіщо потрібна така реорганізація, Фіртці розповіла начальниця управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради Алла Вацеба.

Зі слів посадовиці, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.

"28 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про формування спроможної мережі охорони здоров'я. Ця реформа потрібна для того, щоб медицина в області була доступною та якісною.

Потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо.

Згідно з цією постановою, медичний заклад має бути багатопрофільним закладом охорони здоров'я, що надає різні види допомоги дитячому та дорослому населенню не менше як за двадцятьма напрямками медичної допомоги.

Тобто, йдеться про те, щоб пацієнт мав змогу отримати допомогу в одному медичному закладі. Це — не забаганка місцевої влади, це — вимога до медзакладів по всій Україні", — уточнює Алла Вацеба.

Алла Вацеба каже, що фінансування окремих закладів з виділенням коштів на адміністрацію та комунальні послуги, щоб надавати лише одну медичну послугу, є нерентабельним.

"Монопрофільні заклади незабаром можуть стати фінансово нестійкими та не зможуть існувати самостійно без об'єднання з багатопрофільними закладами.

Вже сьогодні чимало з них потребують додаткового фінансування з боку місцевої влади, оскільки кошти, виділені Національною службою здоров'я України, недостатні для їхньої ефективної роботи.

Тому треба поспішити. З 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ, тому, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути провести реорганізацію", — додає посадовиця.

Об'єднання декількох медичних закладів насамперед буде зручним для пацієнтів. Крім того, як продовжує Алла Вацеба, всі працівники, згаданих медичних закладів, й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Ми йдемо найменш болючим шляхом реорганізації — шляхом приєднання без звільнення працівників. Жодну лікарню не закриють. Всі працюватимуть на різних рівнях надання медичної допомоги.

Це буде своєрідне об’єднання закладів, втім всі залишаться працювати на своїх місцях — нікого не звільнятимуть. Простими словами — для працівників будуть зміни лише в трудовій книжці.

Тому сьогодні не говоримо про те, що реформа про закриття чи скорочення людей, — таких завдань немає. Є мета — збереження кадрів та лікарень. Усі колективи повним складом переходять до кластерного закладу.

Керівники міської клінічної лікарні №1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор".

читайте також: "Насамперед це зручно для пацієнтів", — Алла Вацеба про створення кластерного медичного закладу в Івано-Франківську

Начальниця управління охорони здоров'я пояснила, чому саме в кластерний медичний заклад об'єднуватимуть міський перинатальний центр та стоматполіклініку.

"Стоматологія — це вторинний рівень медичної допомоги. Ми зобов'язані зберегти в Івано-Франківській громаді комунальний заклад надання стоматологічної допомоги.

Чому таке рішення прийняли? По-перше, стоматологія — заклад охорони здоров'я вторинного рівня медичної допомоги, власне як і кластерний заклад. Водночас стоматологічний огляд потрібен, зокрема, й вагітним жінкам.

По-друге, стоматологічна поліклініка є монопакетним закладом, а з 1 квітня НСЗУ перестала їх фінансувати. Навіть пацієнтів із гострими станами не можуть лікувати безоплатно.

Отже, стоматполіклініка має один пакет НСЗУ, який надає пільговим категоріям населення, то вона не може отримувати фінансування за вимогами НСЗУ. А якщо в закладі, для прикладу, у великому переліку є стоматологія, тоді можна отримати ще додатковий законтрактований один або другий пакет.

Держава сьогодні ухвалила рішення, що медзаклади мають бути багатопрофільними, вони не можуть бути вузькоспеціалізованими на рівні міст".

Окрім того, додає Алла Вацеба, такі медичні заклади, за реформою, будуть максимально оснащені сучасним обладнанням, а також там надаватимуть більший спектр послуг.

"Мусимо дбати про колективи, збереження здоров'я та життя пацієнтів та рівень надання медичної допомоги. Кластерним закладам держава гарантує забезпечення високовартісного обладнання, медичних розхідних матеріалів. Йдеться про мільйони гривень.

Якщо держава розділятиме кошти на заклади, то чому цим не скористатись? Керівники закладів вже обговорюють, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні", — резюмує начальниця управління охорони здоров'я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни

Бригада обласного центру екстреної медичної допомоги здійснила успішну електричну кардіоверсію


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

786
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11321 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1956
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1843
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2843
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4728

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

484

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1135

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1647

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1398
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1788
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1605
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8850
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

692
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

768
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1956
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

926
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

437
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

327 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

777 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

816