У бою під Кримським загинули солдати з бригади, яка базується на Прикарпатті

Стали відомі імена військовослужбовців ЗСУ, які загинули внаслідок бойових дій 9 листопада. Поблизу селища Кримське на Луганщині полягли солдати Іван Воробей та Євген Летюк із 10-ї гірсько-штурмової бригади.

Як передає “Новинарня“, про це на брифінгу в прес-центрі штабу ООС у суботу розповів командир їхнього батальйону Володимир Бабанін.

У штабі ООС зазначили, що “окупанти намагаються відновити бойові дії в певних районах”.

“Так, учора таке намагання було відмічено в районі Бахмутської траси, де внаслідок обстрілів противника загинуло два військовослужбовці Об’єднаних сил”, – заявив представник прес-центру ОС Олексій Жуганов.

За даними штабу, під прикриттям вогню з гранатометів, великокаліберних кулеметів та мінометів 82-го калібру позиції українських захисників тут обстрілював снайпер. Як зазначив комбат Володимир Бабанін, “вчора, 9 листопада, 0 21:15, окупанти відкрили зосереджений вогонь зі стрілецької зброї по одному з опорних пунктів, що розташований впритул до Бахмутської траси. Командир роти, оцінивши тривалість та інтенсивність вогню, прийняв рішення на подавлення вогневих засобів противника.

Першими в бій вступили розрахунки чергових вогневих засобів, по яких згодом окупанти відкрили вогонь з автоматичних та станкових гранатометів”.

“За таких умов, мною було прийнято рішення на застосування вогневих засобів батальйону та з метою недопущення переходу противника до активних дій – висування на визначені мною рубежі резервів. Підрозділ, що вступив у бій, під прикриттям вогню був своєчасно посилений. За годину вогнева активність ворога була повністю подавлена. Активних дій окупантів не допущено”, – розповів про зіткнення майор Бабанін.

“На жаль, в ході бою, висуваючись до бойових позицій, зазнав смертельних поранень солдат Іван Васильович Воробей. Його бойовий побратим, солдат Євген Валерійович Летюк, намагався надати допомогу, кинувся перетягнути солдата до окопу, але також отримав смертельне поранення”, – сказав комбат. За його словами, маневр вогнем дозволив подавив вогонь противника, але врятувати життя двох героїв вже не вдалося. “Обоє військовослужбовців батальйону загинули як герої й навічно залишаться в наших серцях”, – додав командир.

“Від 23-ї години обстановка в районі виконання бойових завдань батальйону повністю контрольована. Передові позиції посилені, резерви, в тому числі й старшого начальника, готові до застосування”, – заявив Бабанін. Він наголосив, що “підрозділи батальйону виконують бойові завдання на позиціях уздовж Бахмутської траси і надійно утримують займані рубежі та опорні пункти. Особовий склад навчений та має бойовий досвід. Разом з тим (…) підрозділ вживає заходів щодо стабілізації ситуації й недопущення ескалації конфлікту в районі відповідальності.

Військовослужбовці батальйону повністю дотримуються мирних умов Мінських домовленостей та відкривають вогонь лише для відбиття наступу противника та збереження власного життя та здоров’я”. Натомість противник зі складу 4-ї мотострілецької бригади російсько-окупаційних військ, що на напрямку батальйону, неодноразово намагався спровокувати підрозділи ЗСУ на ведення вогню й інтенсивні дії. “Як правило, такі дії розпочинаються пізно ввечері, коли спостерігачі ОБСЄ завершують свою роботу та його виявлення стає ускладненим”, – сказав Бабанін.

Іван Воробей мав лише 19 років. Він народився 3 липня 1999 року в селі Дігтярівка, Новгород-Сіверський район Чернігівщини. Солдат, заступник командира бойової машини — навідник-оператор гірсько-штурмової роти 8 ОГШБ (в/ч А3029) 10 ОГШБр.

Євгенові Летюку був 21 рік. Він також солдат 8-го гірсько-штурмового батальйону “десятки”.

Загиблий на Луганщині, Летюк – сам зі Станично-Луганського району. На контракт у ЗСУ прийшов лише 29 липня 2018 року.


10.11.2018 2515
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

888
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

699
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1817
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3142
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2508
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2493

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

153

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

678

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

646

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1522
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

277
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

620
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

573
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

276
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

339
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26982
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

799
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19632
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

378
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

361
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

686
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1191 1