Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: свідок розповів, як позбувались тіла дівчини

В Івано-Франківську міський суд продовжив розгляд у справі вбивства студентки з Болгарії.

Сьогодні, 10 жовтня, на судовому засіданні присутні прокурор, обвинувачуваний Ельдар Астанов, захисники обвинувачуваного та перекладач Родчин, пише Фіртка.

Справу слухає колегія суддів, головує Дмитро Руденко

На минулому засіданні відбулась зміна адвокатів обвинувачуваного Астанова.

На судове засідання з'явився також свідок. Адвокати перед слуханням подали клопотання про заміну перекладача. За словами адвоката, перекладач має повно та точно перекладати, що відбувається в судовому засіданні, а от 20 серпня перекладач Родчин не здійснювала переклад і був втрачений зв'язок між підзахисним і адвокатами. Мовляв перекладач не володіє юридичною термінологією.

Астанов відзначив, що погано чує і не розуміє всього.

У свою чергу суддя Олеся Зеленко відзначила, що є елементарні норми етикету і обвинувачуваний може зняти капюшон та шапку, а не закривати вуха.

Прокурор каже заміна необґрунтована.

Адвокати хочуть, щоб переклад здійснювали на високому рівні.

"Я не чую реально, що тут говорять. Суддю Зеленко я почув, бо дзвінкий голос. Мені перекладають дуже тихо. Те, що я вчився на медичному, я вчив латину і не розумію юридичних термінів",- відзначив Астанов.

Суддя Зеленко зазначив, що питання перекладача вирішувалось уже кілька разів.

Прокурор звернув увагу на рішення Верховного суду щодо заміни, і наголосив що адвокати можуть самі забезпечити перекладача.

Відтак суд приступив до допиту свідка.

Святослав К. повідомив, що з Астановим були друзі, знали один одного, наміру говорити неправди немає.

"З Ельдаром я знайомий з 2016 року, Елю я знав лише, як дівчину Астанова, я з нею лише вітався. Розпочну з того дня. В четвертій годині він під'їхав до мене, біля магазину він купив коньяк. Ми приїхали до нього, зайшли в квартиру, кімната спальні була закрита. Ми на кухні випили коньяку і говорили. Потім він відійшов в кімнату і крикнув, що Еля мертва", - розповів свідок. - Двері в спальню були прикриті, я побачив лише ногу, вона була синя, наче зламана. Ми випили знову, він сидів і сказав, що Еля впала в ванній. Я був шокований і не знав, що робити. Він сказав, що її треба одягнути і покликав в кімнату. Я зайшов - вона була синя, руки на грудях, ніс був побитий".

Суддя запитав, чому не викликали поліцію і швидку допомогу. Свідок відповів, що мовчав, бо боявся Астанова.

"Я якось сказав, що знаю село з озером. Двері квартири були закриті і я боявся за своє життя. Він сказав, щоб я йому помагав, він витягнув чемодан і запакувати Елю. Таксі викликали до магазину "Джерело" на Вовчинецькій. Я мав туди підійти з валізою. Він мав мене там чекати. Ми поставили валізу і поїхали. Він сказав шоферу до Галича", - розповідає свідок.

Також свідок зазначив, що в Пасічній зупинялись, щоб заправити авто.

"Ельдар дав 400 гривень. Потім ми поїхали в те село. Біля школи ми вийшли пішли прямо було 7-8 год вже темніло, ми пішли водій поїхав. Ми підійшли до озера поставили чемодан, але він не тонув. Ельдар сказав, щоб потонув треба поставити камені", - розповів свідок.

"Назад ми йшли пішки і вже біля Галича сіли в автобус. Ми вийшли біля піонерського парку. Ельдар просив йти до нього, я відмовився. Пішов додому, спав. Потім на навчанні він питав, як я і чи нікому нічого не розказував. Два дні він мені телефонував, розпитував про все. Потім ми зустрілись, коли його вже забрали в поліцію і він сказав мені їхати геть. Два дні я був в мами у селі. Потім я пішов в поліцію і все розказав, бо я боявся і так не міг", - додає свідок.

Нагадаємо, суд уже допитав одного зі свідків студентку, Оксану К., а рідні вбитої не мають претензій та не бажають брати участі у судовому засіданні.

Кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або  через відсутність перекладача.  

Минулого тижня, судове засідання не могло розпочатися близько 2-х годин через відсутність в залі обвинуваченого. Відтак, обвинувачений заявив про намір змінити адвоката.

Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. На минулому засіданні обвинувачений змінив адвоката.


Читайте також:

Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу

Суд у справі про вбивство болгарської студентки відклали через відсутність перекладача

 


10.10.2018 5462
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

654
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1899 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

549
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6899 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11384 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

330

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1067

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1110

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1103
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

272
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1074
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

844
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

741
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2945
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4437
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18436
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

310
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

347
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

659
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

765