Що іванофранківці думають про День Святого Валентина?

День Святого Валентина або ж День закоханих відзначають щорічно 14 лютого.

Традиція святкувати День Валентина тягнеться ще із далекого ІІІ століття. Однак, широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. Нині різні народи відзначають це свято по-різному.

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої.

В Україні традиційно західноєвропейське свято вже теж набуло великої популярності. У цей день зазвичай закохані обмінюються вітальними листівками «валентинками», дарують шоколад, квіти або ж інші подарунки. Дуже часто, намагаються щоб подарунок був оригінальним, зробленим власноруч. А для комерційних структур це ще одна нагода підзаробити.

Про значення цього дня, його символізм Фіртка вирішила також розпитати у франківців.


Ірина: День св.Валентина вважаю гарним святом. Розумію, що комерція і маркетинг все прорахували, але не зважаючи на це, мені приємно отримувати символічні знаки уваги саме 14 лютого. Заохочую і навчаю дітей висловлювати свої почуття, не соромитися їх. Любов додає впевненості, захищає. Завжди з дітьми робимо валентинки і подаруночки.

Тарас: День Святого Валентина - романтичне свято двох сердець. В цей день особливо хочеться сказати найніжніші слова коханій людині. Найміцніше її обійняти і поцілувати. Хоча я це люблю робити кожного дня, але в цей день хочеться це зробити по-особливому. Ніжно, щиро, неповторно і злетіти немов би на крилах разом із своїм серденьком - тому що воно для мене найдорожче у цілому світі, мій неоціненний скарб! Як святкуватимемо? - Звичайно, що буде романтична вечеря при свічках і найсолодші поцілунки! А дарувати що буду? - А це вже секрет.

Оксана: У моїй родині немає традиції відзначення Дня Святого Валентина. Звісно, п’ємо вранці з чоловіком каву і вітаємося філіжанками. Важливо, як на мене, прості почуття — але щодня. 

Ольга: Особисто я не кайфую від цього свята. Воно не є українським. Та й взагалі вважаю, що для коханих вартує святом робити кожен день, а не 14 (чомусь саме) лютого... Це все більше схоже на банальну попсову комерцію. Підтримую святкування своїх, особистих дат: перше побачення, річниця весілля, або будь-який інших особистий день, котрий справді для обох, а не для цілого світу назагал.

Святослав: Одназначно святкую) Це повід ще раз нагадати коханій про свої почуття. Забути про всі турботи і присвятити себе сім'ї. Нехай і говорять, що це свято придумали бізнесмени, а ми будемо тішитися взаємними почуттями, чого щиро всім бажаю теж.

Михайло: Валентина не святкую. День Ліги Європи. Великий футбол повертається.

Богдан: Думаю що потрібно кохати щодня, незалежно від дати календаря.

Іван:  Це більше данина моді, ніж якесь глибинне усвідомлення важливості свята. Також розумію комерційну складову свята. Якось по-особливому не святкую - по-простому, символічно.

Анна: Чи святкувати День Святого Валентина, чи ні і як ставитися до цього дня - особиста справа кожного. Я ж думаю, що нема нічого поганого в тому, коли закохані вкотре дарують свою любов і подарунки одне одному. Хоча, звісно, це можна робити постійно, навіть щодня). Важливо те, чи хочеться святкувати і як комфортно провести цей день, без напрягу, без "а Вовчик Марині путівку подарував, не те, що ти" або "от Діма з Вірою в ресторан пішли, а ми дома сидимо..." Важливо те, як хочеться, а не як треба чи як у інших! Також цей день може бути стресовим для тих, хто ще не знайшов своє кохання, або недавно розійшовся з другою половинкою. Таким людям рекомендую згадати про себе і нарешті полюбити себе! Провести цей день, зробивши щось приємне для себе, обняти себе, зробити собі подарунок! Адже будь-які стосунки з іншими розпочинаються з відносин із Собою!

Христина: Я працюватиму на День Валентина. Думаю, що свято є символічним.

Ольга: Я не святкую. У закоханих щодня день закоханих.

Марія: Для мене це звичайний день, просто ще один привід сказати коханому, як сильно його любиш і подарувати якусь дрібничку))Вважаю, що близьким про свої почуття треба говорити щодня.

Тарас: У сучасному швидкому ритмі життя дуже важко знайти час для “чистих почуттів”. А деколи просто хочеться частіше побути один із одним: не через дитячі проблеми, не через спільні справи чи бізнес, а лише тому, що ми любимо один одного. Чомусь так складається, що з кожним роком чоловік і дружина все менше пересікаються в особистісному житті і все більше паралельні один одному. Рутина, рутина, рутина… Ось для цього і повинен бути такий день, який повинен нагадувати про те, що є насправді людським щастям. Вважати, що День Велентина – просто для того щоб подарувати паперове сердечко чи шоколадку? Тоді подаруйте не листівку, а мобільний телефон останньої моделі, чи романтичну подорож. Ну на все і грошей може не вистачити. Свою турботу можна проявити і простішими способами – якщо у вас немає вмінь електрика чи сантехніка, цього дня ви можете запросити майстра, який полагодить усі розетки та вимикачі, поміняє кран чи прочистить забиту раковину. Цей день не про листівки, а про турботу.

Ірина: Ставлюся до свята Валентина нейтрально. Хороший маркетинговий продукт. Сердечки, квіточки, нав'язливі вимоги подарунків своїй "половинці". Під настрій все оце рожево-червоне буйство ще може порадувати. І навіть радує, буду чесною. Однак пригноблення тих, хто не святкуватиме/не даруватиме/не буде розкидатися сердечками і сидітиме вдома з котом, зводить всю прописану сценарієм чарівність свята любові нанівець. Та й не певна, що древній Валентин був би в захваті від такого пропагованого дещо лицемірного кохання. Зрештою, ті, хто хоче влаштувати собі романтичний вечір, проведуть його у будь-який час і без приводу в 14 лютого. Головне – позитивні емоції і саме кохання. А от святкувати саме лютневий день Валентина – особиста справа кожного. Чи кафешки сердечками прикрашалися дарма? Хто ж робитиме на їхньому фоні милі фоточки в інстаграм?


14.02.2019 4521 1
Коментарі (1)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1965
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1862
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1859
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5507 47
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2155 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1512

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

747

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

800

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1002

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1006
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1773
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3685
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10260
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26151
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10189 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7716
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

211
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

384
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1279
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

886