агенція новин

Рідні франківчанки, яка померла у пологовому, підозрюють лікарів у халатності

Як писала раніше Фіртка у франківаському міському пологовому будинку померла 27-річна породілля.

Рідні померлої в Івано-Франківському міському перинатальному центрі 27-річної Наталії Цуцяк розповіли про перебіг її вагітності та сумнівні рішення медиків, які, ймовірно, стали причиною смерті молодої матері, пише Фіртка з посиланням на Курс.

З журналістами спілкувалися мати Наталії Оксана Кіршак, її чоловік Любомир Цуцяк, батько чоловіка Микола Цуцяк.

Любомир Цуцяк розповів, що був на пологах від початку до кінця.

“Я не спеціаліст, але в мене є підозри. Бо привіз в роддом здорову жінку… Вона педант по житті і дотримувалася всіх рекомендацій, приписів протягом вагітності, робила в строк контрольні УЗД. Дуже ретельно і відповідально ставилася до вагітності”, – каже Любомир.

Перед вагітністю Наталя перенесла видалення кісти на яєчнику. Операція була 20 грудня 2018 року, без ускладнень, лапароскопію робив лікар Воробій. Протипоказів до вагітності не було. В січні Наталія завагітнілв, спостерігалася до березня у Воробія.

В березні 2019 стала на облік в першу консультацію на Січових Стрільців, у лікарки Уляни Яворської. В жінки не було навіть токсикозу, вагітність проходила добре, показники були в нормі впродовж всього спостереження. Дату пологів поставили на 23 вересня

Любомир розповів, що вмовляв Наталю на кесареве, бо боявся природних пологів. Лікарка ж орієнтувала тільки на природні пологи по показниках. Коли жінка почала переношувати, зверталася до лікарки. Казали, що може ходити до 42 тижнів.

“3 жовтня в мене день народження, хотіла народити і зробити чоловікові подарунок, знов звернулася по кесареве, але знов відмовили”, – розповів Любомир.

Вагу на УЗД прогнозували 3800. Наталя важила 55 кг до вагітності, за вагітність набрала 14 кг.

Останнє УЗД показало часткове обвиття дитини пуповиною і зміни у водах. Вирішили ще одне УЗД зробити, на ньому сказали, що дитина 3300 і без обвиття .

З 30 вересня жінка вже була на стаціонарі, відділ патології.

На вихідні відпустили додому, на понеділок сказали готуватися до стимуляціїВ суботу в 18.20 Наталія помітила, що почали відходити води. Сказала про це чоловікові о 19 годині.

Всі відбувалосяі під спостереженням і зі щоденною консультацію з лікаркою Уляною Яворською. Вона і мала приймати пологи.

В перинатальний центр приїхали о 21 год, на приймальній сказали, що відкриття на 4 пальці, слабкі ще хватки, воді тільки починають відходити, треба чекати до 7 ранку. Якщо не розродиться, тоді будуть стимулювати окситоцином. Про це теж подзвонили лікарці Уляні Яворській. Та сказала відпочивати, а вона приїде вранці.

Лікарі наполягали, і чоловік в першій ночі приїхав додому. О шостій ранку 6 жовтня він приїхав, жінка поскаржилася на нудоту, до 12 ночі води відходили інтенсивно, він сам міняв прокладки. Води були чисті.

Ранковий черговий лікар сказав, що особливих змін нема, тому вирішили о 7 ранку стимулювати. Поставили крапельницю. О 8 ранку прийшла перезмінка і Уляна Яворська. Жінка переказала чоловікові, що лікарка жартома її попередила, що треба родити до 13 год, бо має концерт дочки. Чи це вплинуло, рідні не знають.

Тоді ж поставили градусник, було 37, потім 38 і вище. Укол від температури не дав результату. Тоді відключити стимулятор і включили антибіотик, щоб збити температуру. І знов підключили стимулятор. Вирішили робити спинальну анестезію, на той час температури не було. Почалося відкриття, але не таке, яке потрібно для пологів.

Минуло 12 годин, як відійшли води. Жінка весь час з крапельницю. Медики її посилали розминатися на мячик, ходити, садили на крісло. Вирішили зробити ще одну спинальну анестезію. “І тут під час одного з оглядів я почув фразу про те, що зелені воді, брудні, треба щось робити швидше”, – розповів Любомир.

Чергова лікарка була, на відміну від Уляни, занепокоєна, бо великий плід і брудні води. О 13 год ще одна спинальна анестезія. Наталя навіть не кричала, старалася зробити все так, щоби виконувати всі настанови лікарів, аби їм було зручніше. Медики попросили чоловіка покинути родзал, бо роди будуть тяжкі.

“Картина була страшна, жінка була вся червона, не відчувала схватки не могла в тиснути”, – розповів Любомир. – За чутками, був вакуум і були щипці. Яне бачив бо був уже поза оглядом, не бачив, як тягнули, але покликали лікаря з дитячої неонаталогіі…”

Дитину зразу забрали в реанімацію. Хлопчик народився о 13.40. Медики сказали що не дають дитині плакати, бо “так буде краще, бо може бути запалення легенів”.

Коли з жінкою було недобре, родичі дзвонили Яворській, але та не брала трубку.

Далі Люьомир бігав між аптекою і дитячою иеанімацією. Не бачив, як видалили плаценту, зашивала лікарка Яворська. Сказала, що роди були тяжкі, дуже велика дитина (понад 4 кг), ще 2 год у родзалі, і тоді в палату. Він подумав, що все добре і знов переключився на дитину, на той час дитя, що народилося і не плакало, було під апаратом вентиляції легенів.

“Ідучи в аптеку, я піднявся до Наталі, і побачив довкола купу лікарів. Одні намагалися намацати пульс, інші казали, що вона виснажена і гіпотонік”.

Любомир розповів, що дружина то блідла, і пропадала, то приходила до тями. Хвилин 20 йшли незрозумілі дії в родзалі: “Я нічого не розумів. Потім сказали, що давали ще загальну анестезію”.

“Коли я прийшла, дочка була синя і кисгевій масці і очі йшли під лоба, закочувалися. Вона жалілася, що холодно. Її відкрили і провели по животу, тоді цівкою пішла кров і набігло цілий лоток. В мене таке враження, що вони поверхнево оглянули і не бачили кровотечі. І не інформували про проблеми керівництво. Це було година після пологів. Тільки після наших дзвінків почала збиратися екстрена бригада”, – розповіла мати Наталії.

Півтори години рятували, не могли зупинити кровотечу. Взяли Наталю в операційну. Мамі медики сказали, що підуть легшим шляхом, перевяжуть судини, щоб врятувати матку. “Після операції нас запевнили, що критичний момент минув. Але операційна бригада не пустила в операційну родичів. Робили переливання крові. Від прямого переливання від мами відмовилися”, – розповіли родичі.

“Лікарка з операційної бригади повідомила, що стан важкий, нирки не запускаються. І тут ми чуємо, що кричать про те, що треба дефібрилятор …”

Що далі було в операційній, рідні не знають. Бачили тільки, що лікарі по одному виходили. Потім запросили всіх родичів і повідомили, що врятувати жінку не змогли.

Синочок Наталі досі перебуває в реанімації, в тяжкому стані.

Через дві години передали тіло в морг обласну лікарню, без історії, з запискою хто і звідки. “Ми хотіли викликати міліцію, але медики заспокоювали, що самі повідомлять в 8 ранку… Лікарі не повідомляли поліцію до 15 години наступного дня, 7 жовтня!”, – розповів батько Любомира.

Родичі самі звернулися з заявою в поліції, щоби вилучили тіло і медичні документи.

“Серцево-легенева недостатність, геморагічний шок, крововтрати, патологічні роди” – так написали в довідці судмедекспертизи.

Родичі впевнені, що якби медики вчасно склали комплекс ознак – переношування, великий плід, відійшли води, не відкривається матка, температура та інше – то мали приймати термінові заходи порятунку мами і дитини. Цього зроблено не було. Лікарка Уляна Яворська одразу після пологів була вже для родичів “поза зоною”.

Документи наразі витребувані і перебувають в прокуратурі на перевірці. Родичі мають намір з документами ознайомитися. Кажуть,, шо документи перебували в роддомі до 15 години понеділка. Жінка померла о 21 годині попереднього дня. Рідні хочуть знати інформацію, порівняти з тим, що самі бачили і зі свідченнями свідків.

“Будемо вести власне розслідування, – кажуть родичі, бо мають підтримку журналістів центральних каналів із залученням лікарів експертів.

“Хочемо встановити правду, знайти причину смерті і з’ясувати, хто відповідальний”, – каже Любомир.

“Хочемо знати, які протоколи були порушені. Розказуємо все вам, щоби ніхто не спотворив картину, щоби не приписали хвороби і таке інше”, – сказала мати померлої.

“Була неділя, всі були вихідні, про кровотечу ми почали бити на сполох, і так був втрачений час, лікарі на зміні не прийняли рішення викликати екстркну бригаду. З цієї зміни ні лікар, ні акушери навіть не висловили співчуття. Ніхто з родичами не спілкувався. Потім до бабусі підійшов начмед, висловив жаль, розпитав про дитину. І все. Лікарка Уляна теж мовчить. Хотіли знайти медсестер, санітарок розпитати, всі бояться за свої місця і нічого не кажуть. У нас 21 століття, як можна не врятувати від кровотечі? І як можна було довести до такого стану?” – кажуть рідні померлої.

Як повідомили згодом в пресслужбі обласного управління нацполіції, розслідування почалося на звернення чоловіка померлої породіллі. Чоловік звернувся до поліції через некомпетентність лікарів перинатального центру.

Щодо дій працівників Міського перинатального центру порушили кримінальне провадження за статтею 140  (ч.1) ККУ – невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого.

Нагадаємо, директор Комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр» Сергій Стефанко дав коментар з приводу смерті породіллі, яка сталась в закладі.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


19.10.2019 10474
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

454
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

681
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

3023 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1201
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1430 1
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

3341

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

219

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1486 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

2916 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1869
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

420
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

347 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

683
11.12.2019

Цієї п’ятниці, 13 грудня, в Івано-Франківську відбудеться традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового. Вона відбудеться в свято апостола Андрія Первозванного та чергову рі

11
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

645
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

655
10.12.2019

Українська співачка Тіна Кароль та молдавський артист Дан Балан вдвох прокоментували, на якій стадії стосунків вони перебувають.

5118
09.12.2019

Якби вибори відбулися наступної неділі, то 64% опитаних на них пішли б, 13% - скоріше так, чим ні, 6% - скоріше ні та 9% однозначно ні.

1545
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5223 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1169