Рекордний політ через усю Україну: Комаров з командою фінішували на аеродромі в Коломиї (фото)

Ввечері 7 квітня в Коломиї успішно завершився рекордний політ за участю телеведучого Дмитра Комарова.

Екіпаж з чотирьох чоловік під керівництвом досвідченого пілота і військового льотчика Ігоря Табанюка за три дні пролетів понад три тисячі кілометрів практично по внутрішньому периметру України та відвідав 33 аеродроми.

Окрім Ігоря Табанюка та Дмитра Комарова, до команди увійшли пілот Андрій Блінов та оператор «Світу навиворіт» Олександр Дмитрієв. Екіпаж став першим, хто здійснив такий політ.

Вчора літак приземлився на аеродромі «Бузова» під Києвом, де його зустріли представники засобів масової інформації та керівник Національного реєстру рекордів України.

Екіпаж встановив рекорд України за максимальну кількість посадок в різних аеродромах нашої країни за три дні.

«Для чого ми це робили? Ми хочемо привернути увагу до того, що галузь авіації загального призначення потрібно розвивати. У нас є величезний потенціал, щоб ця сфера була не гіршою, а може і кращою, ніж в Європі. У спадщину від СРСР залишилося близько 750 аеродромів і, на превеликий жаль, багато з них зараз занедбані. Просто прикро, що ми не користуємося таким багатством. Це потрібно відновлювати. Ми побували на 33 аеродромах, більшість з яких, - в приватному володінні. До того ж є аеродроми дійсно європейського рівня з ідеальним асфальтом, інфраструктурою. Це аеродроми, які хочеться показувати і якими хочеться пишатися. Але вони побудовані за приватні гроші людей, які своїми силами розвивають цю індустрію. Мене вразили злітні смуги в Косино, Коломиї. Крім того, що ми мріємо про авіамаршрути, мала авіація – це і військові польоти, рятувальні операції, медичні цілі, моніторинг пожеж. Дуже важлива проблема – вирубка лісів. Коли піднімаєшся над Карпатами, дивишся – жахіття що твориться з лісом. Його вирубують просто безжально і відвозять. Для контролю цього і потрібна авіація загального призначення», - каже Дмитро Комаров.

Ініціатором польоту виступив досвідчений пілот Ігор Табанюк, який своїми силами відновив аеродром в Коломиї.

Льотчик сподівається, що в майбутньому авіація загального призначення займе важливе місце в регіональному сполученні між містами України і практично в будь-який район можна буде дістатися по небу.

Літак здійснював 11-12 посадок щодня на сертифікованих аеродромах навіть в найменших містах, куди не завжди легко дістатися наземним шляхом. Дмитро Комаров розповів, що всюди на екіпаж чекав теплий прийом:

«Перше місто, яке фантастично зустріло, це була Славута. Ми не очікували, там було більше сотні людей. Неймовірна зустріч була в Кам'янець-Подільському. У Львові дуже теплий прийом був – з варениками, борщем і салом. Прийшли діти з різних шкіл. У Скадовську люди навіть зробили надувні конструкції, які піднялися в небо: прапор України розміром в 60 кв м, рибу фугу. Скрізь дуже щедро пригощали. Зустрічали нас з оркестром і червоною доріжкою в Косино. В Коломиї мене навчили грати на трембіті, а по дорозі на одеський аеродром «Гідропорт» до нас приєдналася ціла колона літаків», - розповів Комаров.

Але не все в польоті було за планом. Ігор Табанюк розповів, як на шляху до Кам'янець-Подільського пілотам довелося понервувати. Через неякісне пальне двигун літака дав збій.

«Був момент, коли ми збиралися робити аварійну посадку. Тиск палива впав до нуля. Я дав команду пристебнути ремені по чотирьох точках на випадок вимушеної посадки. Двигун вже «чхнув». Ми готувалися сідати», - розповів Табанюк.

Пілоти подякували за допомогу всім, хто сприяв рекордному польоту: авіаслужбам, штурманам, авіаційній організації «АОПА-Україна», кожному аеродрому, де команді надавали теплий прийом, влаштовували на нічліг, годували та навіть заправляли паливом літак своїм коштом.

Фотогалерея


09.04.2019 2351
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1001
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

806
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1925
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3284
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2572
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2560

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

269

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

750

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

707

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1636
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

385
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

720
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

634
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

370
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

401
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27062
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

860
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19699
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

450
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

413
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

746
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1387 4