Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Минулого тижня Івано-Франківськ сколихнула інформація про зміну власників на центральному ринку.

Попередній власник Ігор Халаменда «Бура» заявив, що фірму не продавав, тож це ніщо інше як рейдерство. У свою чергу нові власники запевняють, що все було законно, а попереднє керівництво довело старий ринок до занепаду.

Кореспондентка Бліц-Інфо побувала на ринку, аби перевірити, чи насправді так погано і що думають продавці про зміну керівництва.

Звичайно, нові приміщення ринку з вулиці Дністровської сучасні і зручні як для продавців, так і для покупців. Втім, решту ринку має не надто гарний вигляд. Ще кілька років тому у м’ясному, рибному, молочному павільйонах кипіла торгівля. Проте тепер тут справжня пустка.

Старий молочний павільйон зустрічає облупленою вивіскою, порожніми пляшками і стаканчиками біля входу та «гробовою» тишею. Порожні прилавки припали пилом, дах протікає від чого на стелі утворилися дірки і грибок, світло є лише де не де, радянські холодильники обмотані іржавими ланцюгами…

читайте також: Базарна війна: Поліція відкрила кримінальне провадження щодо підробки документів підприємства

З’являється відчуття, що ти потрапив у фільм жахів. Доповнюють картину десятки закритих торгових точок з написами, хто куди переїхав. Фактично, тут залишилися тільки дві точки з «молочкою».  Продавчиня нарікає, що тепер люди не ходять у старий павільйон, тож якщо вона за день має хоч одного покупця – вже добре. Втім називати своє ім’я, або фотографуватися жінка не хоче.

«Сьогодні в мене не було жодного покупця, значить - працюю у збиток. Самі бачите, що майже всі точки закрилися чи переїхали на нове місце. Я взагалі думаю, що якщо нічого не зміниться, то з нового року буду звільнятися. За скільки років тут не робили ніякого ремонту чи покращення умов, а гроші треба платити постійно.  Може нове керівництво щось і буде змінювати. Поживемо - побачимо», - каже продавчиня молочних продуктів Марія.    

Ситуація у м’ясному та рибному павільйоні нічим не відрізняється від молочного. Така ж пустка і закинутість. Далі на шляху центральний «круглий» павільйон. Тут на відміну від попередніх павільйонів вирує торгівля. Втім, все перемішалося:  штори, одяг, взуття, продукти, спеції, побутові дрібнички. Та якщо ж підняти очі вгору, то можна побачити в якому жахливому стані знаходиться сама будівля та її освітлення.

Далі спускаємося обшарпаними і брудними сходами на оптовий ринок. Це місце мабуть найпопулярніше серед покупців, адже тут можна придбати потрібні продукти за нижчими цінами. Втім стан цієї частини ринку вражає своєю занедбаністю.

У дощ чи сніг, тут практично неможливо пройти через болото. Нещодавно на оптовому ринку дорогу підсипали щебенем. Втім продавці нарікають, що гроші на щебінь керівництво ринку зібрало з них, хоча мали б використати ті кошти, які підприємці платять за оренду місць для торгівлі.

В жахливому стані й офіс "Торгового сервісу". Тут стіни покрилися величезними тріщинами, подекуди й грибок.

В розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник директора ТОВ “Торговий сервіс,” Антон Довгий визнає, що наразі ринок (окрім нових павільйонів) перебуває в дуже занедбаному стані. 

«Ми склали покроковий план, як навести лад на ринку. Основні і першочергові завдання: це благоустрій території, торгівля за секторами (окремо одяг, продукти, інші товари), комунікація з підприємцями. Що стосується благоустрою, то найголовніше завдання - подолання стихійної торгівлі навколо ринку та приведення до ладу дороги. Я сьогодні був у мерії і запропонував з користю використати ті торгові місця і павільйони, які пустують. Зараз багато людей стоять на вулиці і продають продукти харчування з асфальту, бо платити за оренду місця їм задорого. Тож я  запропонував, щоб в старих павільйонах люди з села могли безкоштовно торгувати домашніми продуктами. Стосовно дороги на оптовому ринку, то тут є три варіанти: асфальт, бруківка і бетонні плити. Ми будемо радитися зі спеціалістами, що саме буде краще», - розповідає заступник директора.

У планах нового керівництва також підземний паркінг, ліфт для покупців, освітлення території та павільйонів.

«Оскільки зараз швидко темніє, а освітлення на вулиці немає, підприєці змушені рано закривати торгівлю. Плануємо встановити освітлення на території оптового ринку, щоб люди і ввечері могли купувати, що потрібно. Також серед першочергових завдань виплата зарплати працівникам, оскільки заборгованість є ще за вересень. Зараз ми налагоджуємо комунікацію з підприємцями. Вони задоволені, що є спілкування і їх чують. Оскільки раніше було так: щось не подобається – шукай інше місце для торгівлі. Побажання є різні, в кожного свої. Намагаємось всіх почути, поступово будемо втілювати, бо за один день все не зробиш», - каже Антон Довгий.

Планів у нового керівництва багато. Втім як далі розвиватимуться події, що скаже суд і чи на ринку щось зміниться в кращу сторону - побачимо згодом.


Як повідомлялось раніше, 25 жовтня, у фірмі «Торговий Сервіс», яка є власником і адмініструє центральний ринок в Івано-Франківську, змінилось керівництво.

Новим власником ТОВ «Торговий сервіс» стала жителька смт Андріївка Волноваського району Донецької області Казанцева Тамара Вікторівна, а директором Туяхов Олександр Леонідович


Читайте також:

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку

Фотогалерея


04.11.2019 19454
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

674
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

945 1
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2527
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1830
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2115
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5719 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

164

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

292

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1251

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1253
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

989
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

824
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14656
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

682
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10479
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6181
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

706
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

727
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2938
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

657
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

724
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

638