Марія Бойко: Наразі немає потреби скасовувати заходи, в яких задіяні школярі

Сьогодні в Івано-Франківську у приміщенні ЗОШ №11 проходить нарада освітян та медиків по заходах з протидії та поширення коронавірусу в дошкільних та навчальних закладах міста.

За словами очільниці управління охорони здоров'я Марії Бойко, наразі в Івано-Франківську ситуація стабільна, немає потреби скасовувати будь-які заходи, в яких мають брати участь школярі, інформує кореспондент Фіртки.

"Якщо у дитини гарячка це відповідальність батьків. Вони не мають пускати таку дитину до школи. Крім того, надаємо рекомендації навчальним закладам: після кожного уроку діти повинні виходити з класів. Самі класи потрібно провітрювати, говорить Марія Бойко. Треба також ввести дворазове вологе прибирання і до початку, і після уроку. А ще дітям нагадуватимуть про часте миття рук".

Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук каже, що робота освітян наразі складається з профілактичних заходів та просвітницької діяльності з дітьми, батьками.

За його словами, наразі освіта працює на упередження, жодної паніки не спостерігається.

"Сьогоднішня нарада покликана роз'яснити батькам, вчителям цю ситуацію. На сьогодні відвідуваність у нормі. Відсутність школярів близько 10%. Медпрацівники у закладах освіти працюють у межах своїх обов'язків", сказав Максимчук.

Крім того, для дітей підготували тематичні диктанти на теми, як себе поводити.

Щодо карантинних дій за словами Максимчука, це не питання освіти, а санепідемстанції.

"На сьогоднішній день це питання не стоїть", зазначає головний освітянин міста.

Крім того передбачається фінансування на миючі засоби та дезінфектори.

Марія Бойко зауважила, важливо використовувати одноразові хустинки, які потрібно одразу викидати та дотримуватись кашльового етикету.

Крім того, долала, всі замовлені речі придбані з Китаю є безпечними. Сире м'ясо, недостатньо оброблені продукти тваринного походження можуть бути небезпечними, тому необхідно слідкувати за приготуванням. Користуватися антисептичними засобами, якщо немає можливості помити руки.

За медпоказаннями одного натискання недостатньо, потрібно три. Тоді його необхідно втерти в руки. Їх не можна наносити на вологі руки, тільки на сухі.

"Якщо дитина, педагогічний працівник захворів вони мають сидіти вдома. Захворів - не йди на роботу" - наголошує Бойко.

Маски потрібні хворим людям, а не здоровим людям. На завершення Марія Бойко нагадала вакцини від коронавірусу наразі не існує.

В аптеках є швидкі тести на грип А+Б, які можна використовувати самим, щоб діагностувати чи є у людини захворювання на грип. Основним засобом боротьби з ускладненнями інфекційної хвороби є вакцинація.

"Ця вакцинація захищає від смерті, від погіршення стану. Особливо вона необхідна людям з надлишковою вагою та захворюванням на діабет"- додала Марія Бойко.


Читайте також:

Віталій Федорів про коронавірус: Ми повинні бути готовими для того, щоб не допустити цієї небезпеки на Івано-Франківщину

Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


06.03.2020 2819 1
Коментарі (1)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1955
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1857
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1851
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5475 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2149 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1506

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

740

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

793

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

993

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1002
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1765
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3675
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10253
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26137
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10179 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7708
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

201
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

260
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

377
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1273
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

879