Лідер дорожнього будівництва в Україні, буковелівська компанія «ПБС», постійно вчиться та набуває нового досвіду

на правах реклами

Для працівників буковелівської фірми «ПБС» 13 березня розпочався триденний науково-практичний семінар за участі провідних фахівців дорожньої сфери.

Як підвищити якість будівництва доріг та довговічність дорожнього одягу розповідали науковці, професори та доценти Харківського автомобільно-дорожнього університету, а також практики кращих підприємств, які займаються виготовленням і доставкою дорожніх матеріалів.

«Світ не стоїть на місці і ми намагаємось теж завжди вдосконалюватись та рухатися вперед. Ми постійно вивчаємо європейський досвід, відвідуємо міжнародні виставки, конференції, намагаємось тісно співпрацювати з найкращими українськими інститутами. Маємо тісну співпрацю із закордонними спеціалістами», - говорить директор ТОВ «ПБС» Олексій Пастернак.

«ПБС» – перша фірма в Україні, яка не лише почала працювати за сучасною технологією холодного ресайклінгу, а й за власною ініціативою дає на свої дороги десятирічну гарантію. На семінарі обговорили додаткові можливості технології холодного ресайклінгу, які вже широко використовуються в Європі.

Учасники семінару детальніше зупинились на ремонті доріг у гірській місцевості та в складних кліматичних умовах, характерних для України загалом, та Прикарпатті зокрема. Експерти порадили як досягти ще більшої стійкості асфальтобетону і уникненню тріщин дорожнього одягу в таких умовах.

Окрім півсотні працівників фірми «ПБС», до семінару долучились і працівники Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Учасники семінару говорили «на одній мові» - про нові державно-будівельні норми, вимоги до асфальтобетонів, температурні показники, технології, терміни введення в експлуатацію доріг та заходи безпеки. Адже із впровадженням новітніх технологій змінюються і стандарти будівництва.

«Особливо такі зустрічі, семінари, корисні «лінійним» працівникам. Наші люди мають змогу спочатку ретельно вивчити ту чи іншу методику, а потім застосувати її на практиці, маючи відповідні знання», - ділиться враженнями інженер технічного нагляду ТОВ «ПБС» Віктор Герман.

Харківські науковці радили, як в складних кліматичних умовах уникнути колійності, ямковості та інших дефектів на дорогах. Розповідали як зробити асфальтобетон стійким до морозів, як модифікувати дорожні бітуми та інші матеріали, як використовувати спеціальні арматури для досягнення вищої якості та надійності робіт.

«Сьогодні дощ, завтра мороз. Замерзла вода руйнує структуру верхніх шарів асфальтобетону. Для уникнення колієутворень можна застосовувати армування самої конструкції дорожнього одягу за допомогою геосинтетичних матеріалів або так званих сіток із композитної арматури. Ми привеземо ці конструкції, покажемо працівникам «ПБС»і будемо сподіватися, що дорожники їх використають», - радить доктор технічних наук, завідувач кафедри будівництва і експлуатації автомобільних доріг ХНАДУ Валерій Жданюк.

Подібний семінар для фахівців «ПБС» проводили вперше. Але керівництво обіцяє ініціювати такі заходи якомога частіше.

Що ж до початку ремонтно-будівельних робіт, «ПБС» дати поки що не називає. Плани, кажуть, грандіозні, але все залежить від фінансування (зокрема погашення стомільйонних боргів бюджету за відремонтовані дороги) та спроможності «Укрзалізниці» вчасно доставити матеріали. 

«Ми вміємо працювати, маємо досвід, фахівців, найновішу техніку. Ми прагнемо робити свою роботу якісно. Для нас будівництво якісних доріг – це вже наше життя. Дуже радіємо успіхам. Дякуємо також народному депутату України Олександру Шевченкові за підтримку. Ми прислухаємося до його думок, до його вимог, беремо приклад з його ставлення до справи», - розповідає директор ТОВ «ПБС» Олексій Пастернак.

Фотогалерея


14.03.2018 1717
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1379
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2651
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2184
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2254
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6786 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2534 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

419

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1252

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1355

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1501
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

370
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

232
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

643
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

131
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26600
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

610
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10535 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

139
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

162
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

479
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

625
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

689