Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що новий коронавірус з Китаю не є глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я. Проте, у самому Китаї ситуація дуже серйозна: унаслідок вірусу загинули понад 25 осіб, близько 830 – заражені.

Більш того, є підтверджені випадки зараження людей в інших країнах. «Слово і Діло» розібралося, що за вірус зараз поширився в Китаї та які його симптоми.

Уперше коронавіруси, які можуть заразити людину, з'явилися в середині 60-х років минулого століття. Усього існує сім типів коронавірусів, небезпечних для людини, і сьомий був виявлений тільки в грудні 2019 року. Його пов'язують зі спалахом пневмонії в китайському місті Ухань (провінція Хубей).

У місті Ухань проживає 11 мільйонів осіб (це більше, ніж, наприклад, у Нью-Йорку), тому, щоб знизити ймовірність поширення вірусу, влада ізолювала Ухань і ще кілька міст. Також у 13 містах провінції Хубей призупинили роботу громадського транспорту. Незважаючи на такі запобіжні заходи, новий вірус усе ж вийшов за межі країни: випадки зараження підтвердили в Японії, США, Сінгапурі, Гонконгу, В'єтнамі, Таїланді та Південній Кореї.

Симптоми нового вірусу з Китаю

Коронавірус поширюється декількома шляхами: від тварини до людини, від людини до людини (респіраторно). Він провокує в інфікованих людей розвиток пневмонії. Як і у разі з будь-яким іншим вірусом, у зоні ризику перебувають люди похилого віку (особливо з хворобою Паркінсона, цирозом печінки або цукровим діабетом) і люди зі слабким імунітетом, а також молодь.

Симптоми коронавірусу з Китаю схожі з симптомами застуди: кашель, нежить, біль у горлі та головний біль, утруднення дихання, лихоманка. Ускладненням вірусу є пневмонія і відмова нирок. Інкубаційний період – близько двох тижнів.

Щоб уберегти себе від вірусу, слід мити руки з милом, уникати контакту з хворими, не чіпати очі, ніс і рот немитими руками, носити респіраторні маски, провітрювати приміщення і дезінфікувати поверхні, під час кашлю та чхання прикривати рота і ніс серветками.

Чи загрожує Україні коронавірус з Китаю

У Центрі громадського здоров'я при МОЗ заявили, що ризик потрапляння коронавірусу з Китаю в Україну оцінюється як середній: «Ризик занесення або імпорту випадків до країн європейського співтовариства або конкретно до України оцінюється як середній. Це не вимагає накладення певних обмежень на переміщення для мандрівників».

Прямого авіасполучення між Україною і містом Ухань немає, але є з іншими містами Китаю. Тому Україна посилила заходи в столичному аеропорту «Бориспіль»: літаки з Китаю зустрічатимуть санітарні підрозділи.

У Міністерстві закордонних справ України також дали свої рекомендації громадянам: утриматися від поїздок до міста Ухань і вивчити епідеміологічну ситуацію для поїздки до будь-якого іншого міста Китаю. У МЗС зазначили, що при симптомах, схожих на грип або ГРВІ, потрібно мінімізувати контакти з іншими людьми і терміново звернутися до медичного закладу.


24.01.2020 5436
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

854 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

216

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

445

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

385

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

857
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

623
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

956
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1745
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31760 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1540
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

754 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

719