Генплан далекий від реальності: Франківські архітектори забракували новий проект від "Діпромісто"

В Івано-Франківську розпочалось засідання архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради з питання коригування генерального плану міста Івано-Франківська, суміщеного з історико-архітектурним опорним планом.

Нагадаємо, попередньо в кінці серпня відбулися перші публічні обговорення щодо коригування генплану. Тоді під час обговорень мешканці міста зазначали, що київські фахівці, готуючи генплан, не виходили на місця. Мовляв, в запропонованому генплані багато порушень та неточностей.

Під час других обговорень іванофранківці пригрозили "революцією", якщо їх думки не будуть враховані в новому генплані.

Останній раз генплан оновлювався у 2001 році. Пізніше були спроби, але генплан не пройшов сесію міськради. Як відомо, розробляв новий проект генплану київський інститут "Діпромісто" на замовлення Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

Сьогодні, свою думку щодо генплану міста скаже оновлена містобудівна рада, до якої увійшли директор Департаменту, його заступник, начальники управлінь, члени депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин та низка архітекторів.

На обговорення прибули й фахівці, творчий колектив «Діпроміста». Фахівець Володимир Муха зазначив, що був проведений комплексний аналіз в тому числі враховували і екологічну ситуацію в місті. До негативного - місто обмежене в території і це питання не було вирішено, місто щільно забудоване, потрібно вишукати 75 га для озеленення.

"Генплан - це не просто документ, який ми зробили, а документ який означає над чим місто має працювати і в якому напрямку розвиватися. В першу чергу, це червоні лінії території міста", - відзначив фахівець.

Щодо транспортної розв'язки міста, то найбільший машинопотік по вулицях Галицька, Незалежності та Мазепи.

Передбачається два мостові переходи по Бистриці Солотвинській та будівництво в центральній частині міста кільця Північний-Південний Бульвар. Також передбачається реконструкція 17 кілометрів магістральних вулиць.

Приблизно за підрахунками в місті 60 тисяч автомобілів. Передбачають що буде 310 автомобілів на 1000 мешканців, зараз це 260 авто.

За словами одного із фахівців "Діпромісто", у Франківську на 233 тисячі населення площа складає 3 тисячі.

"Це дуже мало, місто дуже зажате. 85% території забудовано", - відзначила проектант.

Також в місті є проблеми із соціальними закладами: школами, садочками та поліклініками.

Крім того, щодо забудови міста наразі площа на одну людину складає 25 квадратів, що вище показника по Україні. Пошук територій для забудови пропонують вирішувати за рахунок земель приміських сіл або садово-городніх товариств, перевівши землі з сільськогосподарського призначення під забудову.

Вирішувати проблему садків і поліклінік пропонують за рахунок будівництва їх в багатоквартирних будинках-кварталах.

Пропонують розширювати кладовище у Чукалівці, щоб забезпечити 60 га землі для поховань. Але при цьому ще 17 га треба вишуковувати на території міста.

Щодо інженерних мереж, то місто забезпечене водою на 97%. Серед недоліків - у річках понижується рівень води. Також наявні аварійні мережі та тупикові ділянки. Щоб забезпечити повністю питною водою потрібно будівництво додаткових резервуарів та збільшення водозабору.

Крім того пропонують відокремити каналізацію дощову від фекалійної.

Після доповіді проектантів "Діпромісто", слово взяли місцеві архітектори.

"Цей генплан - консервація сучасних проблем міста, окрім врахування інтересів забудовників. Транспортна розв'язка гірша, ніж у генплані 2001 року. Через 10 років місто задихнеться в транспорті" - відзначив Олександр Микуляк.

Крім того, каже, немає жодного місця для стоянки транспорту.

"Я, коли перший раз глянув, не зрозумів, що з нашим містом. А виявляється в генплані не внесли приміські села тим більше, що зараз говоримо про реформи і створення ОТГ", - каже Микуляк.

Щодо паркінгів, то фахівці "Діпромісто" кажуть, що з точки зору логіки облаштування паркінгів на в'їзді в місто нерозсудливе, адже ніхто не буде пересідати на тролейбус щоб їхати зі швидкістю авто.

Міські архітектори відзначають, що проектанти могли порадитись з місцевими фахівцями.

"Генплан робився відірвано від реальності", - відзначають архітектори. Та обурюються, що проектанти віддали багато землі під багатоквартирну забудову, але не вирішили питання транспортної розв'язки.


Читайте також:

В Івано-Франківську оновили склад містобудівної ради

У спілці архітекторів України забракували новий генплан Івано-Франківська

Івано-Франківськ отримав новий проект генплану міста (фото)

Без-межний Івано-Франківськ або Як прожити без Генплану

Дмитро Нижник: Новий генплан Івано-Франківська буде генпланом розвитку

Дмитро Нижник про ДПТ промислової зони на Макогона, будівельників, генплан та місто майбутнього

Ганьба. Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Тарас Виноградник про непрозорі правила для інвесторів в Івано-Франківську, про ідеологію комфорту, майданчики для вигулу собак та інше


06.10.2018 4267 4
Коментарі (4)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1065
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

876
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2006
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3375
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2617
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2615

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

354

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

797

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

755

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1716
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

798
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

777
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

426
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

457
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27113
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

904
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19747
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

507
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

463
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

791
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1521 5