Міський голова Івано-Франківська закликав мешканців міста підтримати всі акції протесту проти політики Уряду

 

/data/blog/94518/57a3c15f72f27e9dce274b254b5f0ae7.jpg 

 

Як писала Фіртка, сьогодні на оперативній нараді міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення надіслати листи всім нардепам від Івано-Франківська та області щодо формування міського бюджету.

 

За словами міського голови, розрахункові втрати дохідної частини міського бюджету становитимуть більше 100 млн гривень.

 

"В черговий раз змінюються правила формування місцевих бюджетів. Внесення змін до законодавчих актів під час бюджетного процесу негативно впливає на можливість працювати над стратегічними планами розвитку міста та фінансовими зобов’язаннями органів місцевого самоврядування.

Найбільшу стурбованість викликають зміни, які пропонуються внести до порядку сплати єдиного податку. В першу чергу, це позначиться на юридичних особах, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування та не зможуть бути платниками єдиного податку.

Слід відзначити, що у м. Івано-Франківську працює близько 15 тисяч юридичних осіб-спрощенців, якими сплачено більше 45 млн грн. податку на доходи фізичних осіб. Неможливість юридичним особам працювати на спрощеній системі оподаткування, а також зменшення для ІІІ групи платників єдиного податку визначеного порогу (по доходу за рік) з 20 млн. грн. до 2 млн. грн. призведе до переходу підприємств в тіньову економіку, до скорочення кадрів, в результаті чого можливе зменшення на 2 000 кількості працівників у малому бізнесі.

Крім того, збільшиться на 20% вартість продукції та послуг, які реалізовують суб’єкти підприємницької діяльності, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Значний негативний вплив на наповнення міського бюджету матиме запропоноване розщеплення єдиного податку, а саме спрямування 30% зазначеного податку до державного бюджету та 25% — до обласного бюджету. Втрати міського бюджету становитимуть близько 50 млн грн. Таким чином, запропоновані Урядом зміни в фінансовому забезпеченні територіальних громад на 2016 рік нівелюють минулорічні досягнення бюджетної децентралізації, оскільки розрахункові втрати дохідної частини міського бюджету становитимуть більше 100 млн грн.

Щодо видаткової частини формування бюджету на 2016 рік слід звернути увагу на зростання навантаження на міський бюджет. В 2015 році видатки на середню освіту та медицину проводились за рахунок коштів державної субвенції. Так, на освіту при виділеній сумі 180 млн грн., очікувані видатки становитимуть 215,2 млн грн. На охорону здоров’я – 160,4 млн грн., очікувані – 190,3 млн грн. Незабезпечений фінансовий ресурс спрямовано з міського бюджету.

В 2015 році при розрахунку видатків не включено індексацію на доходи громадян. Подібна ситуація і в 2016 році.

Ріст розрахункових показників за видатками на освіту становить 3,1 відсотки до плану 2015 року з державного бюджету – 185,6 млн грн (в абсолютному вимірі становить 5,6 млн грн.) Обсяги цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в сфері освіти не забезпечують мінімальну потребу в коштах навіть на виплату заробітної плати.

По охороні здоров’я передбачається розмежування видатків, у зв’язку з реформуванням галузі, за видами медичної допомоги (фінансування первинної медичної допомоги з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та екстреної – з обласних бюджетів. Так, в 2016 році для міського бюджету передбачено з державного бюджету медичну субвенцію для фінансування закладів первинної медичної допомоги (поліклініки ) кошти в сумі 34,998 млн грн., що менше на 18,5 відсотка в порівнянні з 2015 роком (в 2015 рік — 42,965 млн грн.).

Крім того, з 2016 року міста обласного значення будуть фінансувати видатки ПТУ та ВНЗ І-ІІ рівня акредитації державної форми власності. У 2015 році фінансування видатків на ПТУ здійснювалося з обласного бюджету за рахунок субвенції з державного бюджету на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 86,6 млн грн. У 2016 році дана субвенція не передбачена, що, відповідно, збільшить видатки місцевих бюджетів за рахунок власних надходжень.

Згідно з додатком 11 проекту Державного бюджету України на 2016 рік передбачено для 7-ми вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації фінансування з міського бюджету м.Івано-Франківська за рахунок субвенції з державного бюджету в сумі 29,2 млн.грн. (на умовах співфінансування 50%). Отже, додаткові витрати на вищезгадані видатки за рахунок власних надходжень міського бюджету (за попередніми розрахунками) складуть 115,8 млн грн.

Враховуючи вище викладене, просимо при розгляді змін до Бюджетного та Податкового кодексів України врахувати наші пропозиції, а саме:

— залишити в розпорядженні міського бюджету надходження від єдиного податку в розмірі 100%;
— забезпечити виділення медичної субвенції та субвенції на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету.

В іншому випадку будемо змушені відмовитись від реалізації важливих для міста проектів, зокрема будівництва 4 дошкільних навчальних закладів, капітального ремонту доріг, реконструкції та ремонту закладів охорони здоров’я, освіти, а також від ряду інших необхідних для міста соціальних проектів", - йдеться в листі.

 

Руслан Марцінків звернувся до засобів масової інформації з проханнями висвітлити, хто з народних депутатів проголосує за бюджет 2016 року у парламенті і тим самим забере гроші у місцевих бюджетів на ремонт доріг та дитячих садочків.

 

“Забирають доходи і дають видатки, непритаманні органам місцевого самоврядування”, – сказав Марцінків. Відповідальність за такий стан країни, на його думку, лежить на Уряді та правлячій коаліції.

 

Міський голова Івано-Франківська закликав мешканців міста підтримати всі акції протесту проти політики Уряду і наголосив, що особисто підтримає підприємців, які вимагатимуть відставки Кабміну.


15.12.2015 823 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

982
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1794 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7183
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15014 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1924
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1176

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

863

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

955

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1541
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

112
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

519
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

763
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3021
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

754
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1824
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

858
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34999 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

343
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

497
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

821
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

734