21-24 ЛИПНЯ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МЕТАРЕАЛІСТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ "КАРПАТСЬКА МАНТИКОРА" (ФОТО)

21-24 липня в Карпатських горах відбувся Перший Міжнародний фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора».

 

Базою фестивалю став готель «Коруна» в живописному урочищі Піги у Татарові.

 

Народження альманаху «Мантикора» святкували в ресторані «Лейбова гора» поблизу Криниченьки.

 

Вперше Західна Україна приймала конвент письменників, які працюють у жанрах фантастики, фентезі, магічного реалізму та альтернативної історії.

 

Дебют «Карпатської Мантикори», за оцінкою одного з його учасників, відомого російського культуролога Ігоря Сіда, пройшов успішно.

 

Підтвердженням цього стала участь в конвенті таких знакових постатей сучасної метареалістичної літератури, як Олексій Пєхов, Генрі Лайон Олді, Марія Галіна, Ярослав Вєров, Андрій Щербак-Жуков. Гостей приймали прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба, Ольга Деркачова, Євген Баран. З доповідями на конвенті виступили літературний критик Михайло Бойко, літературний оглядач, письменниця Марія Галіна, письменники Олег Ладиженський і Дмитро Громов, культурологи Катерина Дайс та Ігор Сід, видавці Глєб Гусаков і Олександр Шишкін, літературній критик Аркадій Штипель та інші. Віце-президент Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ) Іраклій Вахтангішвілі презентував збірник фантастичних творів «Фантастика.UA».

 

Темою конвенту стала метафізика у фантастиці. Що, власне, доречно співпадає з назвою. Адже мантикора – істота містична, мешканка того світу, де живуть гобліни, ельфи і дракони. Учасники «Карпатської Мантикори» приділили багато уваги проблемі гностицизму у фантастиці і фентезі. Зокрема, літературний критик з московської «Независимой газеты» Михайло Бойко підкреслив, що фантастична література у всі часи включала в себе елементи гностицизму, а Глєб Гусаков вважає фендом (співтовариство фантастів) аналогом релігійної секти. Олег Ладиженський і Дмитро Громов наголосили на тому, що в сучасному світі сюжетна література впевнено відвойовує свої позиції не лише в комерційному форматі, але й в елітарному дискурсі.

 

На фестивалі-конвенті було презентовано перший випуск альманаху «Мантикора» - чотиристасторінковий фоліант, де вміщені і твори в жанрах фантастики і фентезі, і критичні статті, і цікаві інтерв’ю. Координатором цього проекту виступив відомий прикарпатський меценат Віктор Вінтоняк, редакторами – Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба і Ольга Деркачова. В альманасі надруковані 14 оповідань, які перемогли в конкурсі фантастичного оповідання «Золота Мантикора». Призи (великі і дуже важкі статуетки з бронзи і мармуру) та дипломи вручалися переможцям під час фестивалю. Також дипломами і пам’ятними медалями за видатний внесок у світову фантастику були нагороджені Г.Л.Олді, О.Пєхов, І.Чорний, М.Галіна, Г.Гусаков та І.Вахтангішвілі.

 

Культуролог Ігор Сід: «Нова літературна доба у світі характерна тим, що зникають кордони поміж окремими «літературними провінціями», які кілька століть розходились у просторі, немов тектонічні плити. Фестиваль «Карпатська Мантикора» перекинув міст між фантастикою та елітарною літературою. Як для дебютного заходу він виглядав цікаво і сильно».

 

Культуролог Катерина Дайс: «Я много лет хотела посетить Ивано-Франковск, поскольку изучаю творчество украинских писателей. Благодаря фестивалю «Карпатская Мантикора» и лично Владимиру Ешкилеву эта поездка состоялась. Фантастические пейзажи Карпат, Святые места, тот дух братства, который царил на фестивале, послужат сильным зарядом для международных культурных связей, новых совместных проектов и диалога культур».

 

 

 


25.07.2011 2240 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2390
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1522 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3613
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5380
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1649
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2028

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

100

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

155

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

855
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

441
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

749
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2438 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

447
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

843
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4895
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

709
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

607
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

543
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

377
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

698
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

859 2