ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА МІСЬКА ТВК СВІДОМО ЗАТЯГУЄ ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИБОРІВ?

На інтернет-виданні «Українська правда» сьогодні, 8 листопада з’явилася наступна інформація:

 «Крім того, за результатами виборів до Івано-Франківської міськради ВО "Свобода" має 35 з 60 депутатських місць, повідомили в Івано-Франківській міській виборчій комісії.
Згідно з повідомленням, "Свобода" отримала 11 депутатських місць на виборах до міськради по багатомандатному і 24 - за мажоритарними округами.
 

В Івано-Франківській міськраді нового скликання у "Фронту змін" буде 9 депутатів, у "Батьківщини" - 5 депутатів, у Партії регіонів - 4 депутати, у "Нашої Україні", "Третьої сили" і партії "УДАР" - по 2 депутати, обраних в багатомандатному окрузі, в УРП "Собор" - 1 депутат, обраний у мажоритарному окрузі.  

Крім того, як повідомив глава Івано-Франківського міськвиборчкому Богдан Виннік, міська виборча комісія звернулася до ЦВК з проханням роз'яснити ситуацію, що склалася на цих виборах до Івано-Франківської міськради.  

Так, на вибори до міськради по багатомандатному округу "Свобода" надала виборчий список з 30 кандидатів у депутати. З них 20, які одночасно брали участь у виборах за мажоритарними округами, вийшли в них переможцями.  

Таким чином, у виборчому списку від "Свободи" залишилося 10 кандидатів у депутати, тоді як "Свобода", за результатами голосування у багатомандатному окрузі, отримала 11 депутатських місць. 

Голова Івано-Франківської ТВК Виннік уточнив, що після офіційного роз'яснення ситуації, що виникла, міськвиборчком оприлюднить остаточний список депутатів Івано-Франківської міськради».

 

Цікаво, які ще роз’ясненя потрібні голові Івано-Франківської ТВК, якщо такі роз’яснення вже були дані ЦВК ще 23 жовтня (яке кожен бажаючий може прочитати за наступною адресою в інтернеті): 

http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/getd?id=26581&ptext= 

 

Зацитуємо його:  

«5. Згідно з частиною першою статті 81 Закону в разі, якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана, депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів депутатів відповідної ради.

Отже, в разі коли кількість кандидатів у виборчому списку відповідної місцевої організації партії менша, ніж кількість отриманих цією місцевою організацією партії депутатських мандатів, відповідна кількість депутатських мандатів залишається вакантною до проведення чергових або позачергових виборів депутатів відповідної ради».

 

Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної   Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», а саме Стаття 81 Розділу XI говорить наступне: 

«У  разі  коли  депутат,  який  обирався в багатомандатному виборчому  окрузі,  достроково  припинив  повноваження  або   його повноваження  достроково  припинені  на  підставах  і  в  порядку, передбачених Конституцією та законами  України,  за рішенням   територіальної   виборчої   комісії  обраним  депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у виборчому списку місцевої організації партії.  Якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана,  депутатський мандат  залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів». 

 

За наявною у «Фіртки» інформацією, деякі посадові особи ТВК мають «велике бажання» сумнівно з точки зору законодавства ввести на «вакантне» 60-те місце до Івано-Франківської міськради одного із списочників, що не потрапляє до міської ради.


Кількість переглядів - 3217
08.11.2010 18:33
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (3)
P.S. | 09.11.2010 08:40це абсолютно незаконно, не має депутатів у списку - немає мандату в міськраді - так говорить закон
воха | 08.11.2010 20:19Вродіб Тимків походу, да, він кажецця. гм | 08.11.2010 19:29З якого списку щастлівчік - невже крохобор?

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло