Бангкок неухильно занурюється в море

День по дню ​​Бангкок тоне: за найпесимістичнішими експертними оцінками, частина столиці Таїланду може зануритися під воду вже в 2030-х роках, пише Le Monde. Поєднання цілої низки природних факторів - зміни клімату, підвищення рівня моря, ерозії берега і осідання глинистих ґрунтів - разом з відсутністю політики, здатної запобігти катастрофі, прирікають місто на загибель.

 

Тим часом населення міста неухильно зростає, і все нові хмарочоси через свою вагу призводять до подальшого занурення Бангкока в море, зазначає кореспондент Брюно Філіп. Значна частина мегаполісу вже тепер нижча за рівень моря, більше мільйона будинків, 90% з яких - житлові, перебуває під загрозою через підвищення рівня моря. У разі погіршення ситуації перші поверхи будівель на кілька місяців можуть перетворитися на болото. Жителі порту Самунт Пракан, розташованого за кілька кілометрів від Бангкока, по кілька місяців вже живуть в будинках, частково затоплених водою. Експерт Національного центру запобігання природним лихам Сміт Дхармасароя прогнозує, що до 2100 року Бангкок стане ще однією Атлантидою, а якщо уряд не вживе заходів, це може статися вже до 2030-х років. На його думку, необхідно побудувати гігантську дамбу вздовж Сіамської затоки.

 

Океанограф Анонд Снідвонгс, в свою чергу, вважає, що терміни затоплення передбачити неможливо, а будівництво дамби або спроби зупинити ерозію узбережжя марні. Для боротьби з повенями необхідна більш продумана містобудівна політика, вважає він.

 

Спеціаліст з урбаністики Нірамон Кулсрісомбат підтверджує, що повені - природне явище для Бангкока, побудованого на болотистих ґрунтах на 1,5 метра нижче рівня моря. Раніше численні канали і поля поглинали повені, проте в ході процесу урбанізації багато будинків було зведено на землях, які раніше поглинали воду, пише газета.


Кількість переглядів - 8486
24.07.2011 17:08
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
louis vuitton black friday | 02.12.2013 06:20nice articles

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло