ВООЗ: Україна більше не ставить рекордів з куріння

В Україні з 2006 року поступово знижується рівень тютюнопаління. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України з посиланням на звіт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Зокрема, за стандартизованим показником поширеності паління серед дорослих у 2006 році (45%) Україна посідала четверте місце в світі, поступаючись лише Греції, Науру і Росії.

У 2009-му цей показник зменшився до 32%, і тепер Україна поділяє 24-29-ті місця разом з Непалом, Іспанією, Сербією, Тунісом і Соломоновими островами (з 147 країн, по яких є дані).

Найвищі показники поширеності паління в 2009 році (40% або більше) мали такі країни, як Греція (52%), Австрія (46%), Росія (42%), Албанія та Боснія і Герцеговина, а також маленькі тихоокеанські країни Кірибаті, Науру, Самоа і Папуа - Нова Гвінея.

За стандартизованим показником поширеності куріння серед чоловіків у 2006 році (65%) Україна поступалася лише Росії, а в 2009 році цей показник зменшився до 50%, і тепер Україна ділить 14-17-ті місця разом з Латвією, Литвою та Малайзією. А в деяких країнах все ще курять більше половини чоловіків, наприклад, у Росії (59%), Грузії (57%), Китаї (51%).

Звіт ВООЗ свідчить, що збільшення рівня тютюнових акцизів, інформаційні та інші заходи контролю над тютюном, які проводилися в Україні в останні роки, заборона паління в поїздах та інших громадських місцях, були ефективними для зменшення поширеності паління.

Повна заборона реклами тютюну, забезпечення виконання законодавства щодо захисту людей від тютюнового диму, подальше підвищення тютюнових акцизів, організація системи допомоги в припиненні куріння здатні й надалі зменшувати його поширеність. У звітах ВООЗ наводяться дані щодо загальної поширеності куріння, тобто враховуються й ті курці, які курять не щодня.

Для забезпечення порівняння країн, які мають різну вікову і гендерну структуру населення, проведено стандартизацію даних.

У звіті також наведено оригінальні (не стандартизовані) показники загальної поширеності паління, які для України в 2009 році становили 50% для чоловіків, 11% для жінок і 29% для всього населення старшого 15 років.


Кількість переглядів - 5717
21.06.2011 16:25
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло