ШЕВЧЕНКО проти НЕВІГЛАСІВ. Щойно в Івано-Франківському парку імені Шевченка був змонтований пам’ятник Кобзарю (ФОТО)

Дякувати Богу, що пам’ятник Тарасу Шевченку в однойменному міському парку Івано-Франківська був встановлений дуже швидко. Бо ціла когорта «мистців» і «фахівців» у всіх галузях кинулася криком кричати, що пам'ятник Кобзарю, мовляв, встановлюють десь «в дідька на кулічках», «біля парківських санвузлів» і т.п.

 

На думку люмпенів від культури пам’ятник Шевченкові має бути тільки «в самому центрі, він має бути великий, на ще більшому постаменті…» Очевидно причиною таких ідей є власні комплекси неповноцінності. Насправді велич Кобзаря неможливо підсилити нічим, бо вона Абсолютна.  

 

Корреспонденти «Фіртки» були писутні під час монтажу пам'ятника Шевченкові в міському парку. На наш погляд краще  місце для пам'ятника годі шукати.

 

Дехто з породи тих, кому «все не так» закидав, що встановлюють пам'ятник ніби то не там, де планувалося, не на місці освяченого каменя на центральній алеї парку, а в десяти метрах від того каменя.

 

Зараз пам'ятник змонтований в такому місці, що південне Сонце ідеально освітлює площадку та освітлює самого Шевченка. Якщо б його обуло встановлено на центральній алеї, то сам пам'ятник виявився б спиною до півдня, що привело б до того, що на фоні Сонця ми спостерігали б тільки контур пам'ятника, не бачачи жодних його деталей. Та й сфотографауватися «протии Сонця» біля пам'ятника було б проблематично.

 

Ще однією перевагою пам'ятника в парку в поріянянні з метушливим центром міста є можливість посидіти в спокої, серед природи, помолитися, помедитувати… Думаємо, і сам Шевченко хотів би відпочити від тих наших люмпенізованих назойливих "поціновувачів" десь від них подалі, в парковій тиші... В арці серед крон дерев.

 

Ну а щодо закидів наших «мистців» про те, що пам'ятник встановлено «біля санвузлів»… Ми принюхувалися…. Ними там і не пахне:))

 

 

 

 

 

 

Мер Івано-Франківська спостерігає за монтажем пам'ятника

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що офіційне відкриття пам'ятника Шевченкові відбудеться в неділю, 22 травня о 13.30.

Пам'ятник подарований місту всесвітньо відомим скульптором Лео Молом, який є автором пам’ятників Тарасу Шевченкові у Вашингтоні і Санкт-Петербурзі. Серед доробку митця також погруддя трьох понтификів, які зберігаються у Ватиканському музеї. В Канаді є цілий парк його скульптур. А в 2002-му році в Львові відкрили його пам’ятник Іванові Павлу Другому.


Кількість переглядів - 4661
20.05.2011 12:30
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (9)
шанувальник | 21.05.2011 08:47Творчість Лео Мола складна і неординарна. Він - не творець парадних монументів. Його скульптурні твори органічно вписуються у ландшафт і майже ніколи не тяжіють над глядачем. Як правило, вони встановлювалися на зовсім невисоких постаментах, чим майстер вводить свій персонаж у наше сучасне суспільство. Подивіться на його твори і ви переконаєтесь в цьому http://www.manitobaphotos.com/mol.htm
Рішення про спорудження памятника в парку вірне, помилка допущена у масштабності постаменту. Майже триметровий постамент безумовно вимагає відповідних пропорцій будови скульптури, оскільки вона сприймається у проекції. Цього скульптор, очевидно, не передбачав. Але це не міг не знати архітектор постаменту. Нажаль, Лео Мол вже не побачить цієї "творчості" і не зможе внести поправку.
Я | 20.05.2011 20:45На очах у мера техніку безпеки порушували - на висоті понад 2м повинні працювати на риштуваннях з огородженням, а не лазити по пам"ятнику. А якби робітник впав? Ш.Холмс | 20.05.2011 14:32Там 5 чи 6 пальців? брррр... Пес | 20.05.2011 14:24Піду і я понюхаю... Ми | 20.05.2011 13:54До Я. Руки велики, бо він кріпацький син Ми | 20.05.2011 13:50Руки велики, бо він кріпатський син S | 20.05.2011 13:23А от щодо місцяі розташування памятника - супер! Нарешті в когось
переміг добрий смак, всупереч цінителям іскуства
S | 20.05.2011 13:21До Я.
Звичайно! Адже ми не звикли до фізичних параметрів людей того часу. Хоча
таке враження може виникнути і внаслідок висоти постаменту на якому
розміщено фігуру
Я | 20.05.2011 13:12Лишень меня здається, що постать має непропорційні форми? Кисті рук надто великі, а голова - надто мала...

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло