У районах Прикарпаття створять мережу хоспісів

Обласна влада має намір розвинути систему паліативної допомоги у районних центрах Івано-Франківська. Першими можуть стати міста Долина, Коломия, Городенка.

Це рішення обговорили під час круглого столу «Потреби, проблеми і перспективи розвитку хоспісної допомоги в Івано-Франківській області».

«Хоспіс – це медико-соціальна структура нового типу, у якій пацієнтам надається не лише лікування, а й фізична, психологічна, соціальна підтримка для якісного життя до останньої хвилини. Існування хоспісів показник гуманності суспільства», – наголосила головний лікар Івано-Франківського хоспісу Людмила Андріїшин.

Хоспіс в обласному центрі Прикарпаття відкритий чи не перший в Україні. Сьогодні у закладі перебуває 35 осіб. Як зазначила Людмила Андріїшин, зараз необхідно створити в центрі відділ сестринської допомоги для паліативних хворих.

«Наша громадськість ще не зовсім чітко усвідомлює, що таке поліативна допомога. На рівні Івано-Франківської області можуть бути розроблені організаційні та методичні заходи для удосконалення хоспісної системи. Є необхідність відкрити хоспісні відділення у Городенківському та Долинському районах», – повідомив кореспонденту «Фіртка» заступник голови ОДА Роман Іваницький,


Кількість переглядів - 3975
08.10.2010 21:57
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло